Borlänge RS 2009-10-10
EQUIPE datasystem: Senaste resultatlista 2009-10-11 kl. 20:37
Klass 1 - Dressyr Lätt A:1 Kategori C + D
Klass 2 - Dressyr Lätt B:1 Lag Kategori A + B
Klass 2 - Dressyr Lätt B:1 Lag Kategori C
Klass 2 - Dressyr Lätt B:1 Lag Kategori D
Klass 3 - Dressyr Lätt C:1 Kategori A + B
Klass 3 - Dressyr Lätt C:1 Kategori C
Klass 3 - Dressyr Lätt C:1 Kategori D

Klass 1 - Dressyr Lätt A:1 Kategori C + D Preliminär
12 anmälda, 8 startande, 2 placerade
Tävlingsledare: Annelie Pettersson
Speaker: Annelie Pettersson
Domare C: AnnSophie Annerstedt
 
PlatsRyttareHästPremieCTotaltProcent
 UppfödareHärstamning 
1Paula JonssonKittie 26626670,000
 Svärdsjö RKMajan´s Sunny Boy - Okänd1 
2Elin Olivecrona ErikssonDiglett 25825867,895
 Falu RidklubbOrchis Morio RP - Gimmic RP2 
 
3Ida HindersKarelin 25625667,368
 Malung Sälens RKJanus - Brantshammar Bell Dara3 
4Jennifer JanssonMistral 25325366,579
 Hagfors-UddeholmOkänd4 
5Rebecca Mård SundströmKrazy King II 24924965,526
 Svedens PKKing Bjuti - Opal B 705 
6Gabriella Eriksson LindbergPrimadonna 23223261,053
 Björklinge RFMaraschino rnf 71 - Garribaldi 3116 
7Johanna PalmSnow Ball 21821857,368
 Falu RSHagens Ochief - Tulira Highball7 
8Sandra Larssonjoe 21721757,105
 Borlänge RSokänd - okänd8 
 Sara BernhardssonBlack Star    
 Storbyns ROkänd  
 Karin HaglundWilmer X    
 Borlänge RSOkänd  
 Elin LarssonSonja    
 Malung Sälens RKOkänd - Okänd  
 Therese SjöströmGeorge Grange    
 Storbyns ROkänd  
 
till toppen

Klass 2 - Dressyr Lätt B:1 Lag Kategori A + B Preliminär
9 anmälda, 8 startande, 2 placerade
Överdomare: AnnSophie Annerstedt
Tävlingsledare: Annelie Pettersson
Speaker: Annelie Pettersson
Domare C: Christina Hahne
 
PlatsRyttareHästPremieCTotaltProcent
 UppfödareHärstamning 
1Felicia AnderssonÅskar 18518563,793
 Hedemorabygden (1)okänd - okänd1 
 
14Sanna NilssonNisse 17017058,621
 Hedemorabygdenokänd - okänd14 
21Lovisa MathisenKölnäz Ezzet 15315352,759
 Säterbygdens RK 21 
27Alexander MathisenStjärnsunds Elliot 14314349,310
 Säterbygdens RKHisley Prospect - Micklehill Montgomery27 
32Elsa LindströmRapidash 13913947,931
 Hedemorabygden (1)Stendyssens Siban RWM55 - Twyford My Man RWM2732 
35Felicia Larssonnalle 13313345,862
 Åsebo RS (1) 35 
37Jennifer TilleniusBimm 906 13113145,172
 Avesta Ridklubb (1)Inter - Atle37 
38Eleonore HolmBaywood Ginger Magic 12112141,724
 Södra Dalarnas RFokänd - okänd38 
 Hanna LaginPumba    
 Folkärna RSOkänd  
 
till toppen

Klass 2 - Dressyr Lätt B:1 Lag Kategori C Preliminär
15 anmälda, 15 startande, 4 placerade
Överdomare: AnnSophie Annerstedt
Tävlingsledare: Annelie Pettersson
Speaker: Annelie Pettersson
Domare C: Christina Hahne
 
PlatsRyttareHästPremieCTotaltProcent
 UppfödareHärstamning 
2Therese SjöströmGeorge Grange 18418463,448
 Storbyns R (1)Okänd2 
3Julia EsslerssonKings Chateau 18318363,103
 Rommeheds SKOkänd - Okänd3 
 
6Sandra Larssonjoe 17617660,690
 Borlänge RS (1)okänd - okänd6 
12Sofia WestmanCarlsberg 17217259,310
 Borlänge RS (1)Okänd12 
15Jennie BörsZanzibar 16516556,897
 Säterbygdens RK (1)Okänd - Okänd15 
17Karin KlensmedenGoliat 16216255,862
 Säterbygdens RK (1)Okänd - Okänd17 
18Sara FredrikssonDream Boy 16016055,172
 Folkärna RSokänd - okänd18 
20Danai DoverholtKungsbro Dental 15415453,103
 Södra Dalarnas RF (1)Candide RW - Rotherwood State Occasion20 
22Tove ForsbergEsmeralda 15115152,069
 Åsebo RS (1)Okänd22 
23Theres ErikssonIda 15015051,724
 HedemorabygdenPantaco23 
29Frida ErikssonDemek 14214248,966
 Rättviks RKokänd - okänd29 
29Alicia SundströmHaraella 14214248,966
 Åsebo RS (1)Veronas Bo-Gi - Wärnanäs Peng29 
32Amanda TilleniusYäntan Viking 13913947,931
 Avesta Ridklubb (1)Fridhems Jonathan - Lambert32 
34Sara BernhardssonBlack Star 13713747,241
 Storbyns R (1)Okänd34 
36Carin EricsonCan-Light 13213245,517
 Södra Dalarnas RF (1)Okänd36 
 
till toppen

Klass 2 - Dressyr Lätt B:1 Lag Kategori D Preliminär
16 anmälda, 15 startande, 4 placerade
Överdomare: AnnSophie Annerstedt
Tävlingsledare: Annelie Pettersson
Speaker: Annelie Pettersson
Domare C: Christina Hahne
 
PlatsRyttareHästPremieCTotaltProcent
 UppfödareHärstamning 
1Rebecca Mård SundströmKrazy King II 17717761,034
 Svedens PKKing Bjuti - Opal B 701 
1Sanna NilssonRobin 17717761,034
 Hedemorabygden (1)Okänd - Okänd1 
3Paula JonssonKittie 17617660,690
 Svärdsjö RKMajan´s Sunny Boy - Okänd3 
3Emma JareforsYakon 17617660,690
 Borlänge RS (1)Feldstern - okänd3 
 
5Elin Olivecrona ErikssonDiglett 17517560,345
 Falu RidklubbOrchis Morio RP - Gimmic RP5 
5Catharina OdeniusStargolds Bonanza 17517560,345
 Hedemorabygden (1)Stargolds Cavalero - Stargolds Lorena5 
7Caroline KarlssonDimmer 17317359,655
 Åsebo RS (1)Orchis Morio x RP 102 - Gimmic RP 1017 
8Erika StoorLeighborough 17117158,966
 Säterbygdens RK (1)okänd - okänd8 
9Frida ErikssonLady 16416456,552
 Rättviks RKIdzard - Condor9 
10Karin HaglundWilmer X 15715754,138
 Borlänge RS (1)Okänd10 
11Klara JohanssonCzwartek 15015051,724
 Säterbygdens RK (1)Azir - Algier11 
12Emelie BorgströmJackie Grange 14914951,379
 Storbyns R (1)Okänd12 
13Nathalie LindströmLidens Cap Amoure 14714750,690
 Södra Dalarnas RF (1) 13 
14Madelene AgnéFredriksbergs Urbino 14314349,310
 Rättviks RKFredriksbergs Kavat - Smedhults Cavat14 
15Emma WendelinMiramis 14214248,966
 Södra Dalarnas RF (1)Dakir FA 208/8515 
 Beatrice BergmanNino    
 Hedemorabygdenokänd - okänd  
 
till toppen

Klass 2 - Dressyr Lätt B:1 Lag Preliminär
7 startande lag
Domare C: Christina Hahne
 
PlatsUppfödareLagnrProcent
  Lagledare
   RyttareHästSumma 
1HedemorabygdenLag 161,724
  Marie Strömberg
 
   Felicia AnderssonÅskar63,793 
   Sanna NilssonRobin61,034 
   Catharina OdeniusStargolds Bonanza60,345 
   Elsa LindströmRapidash47,931 
2Borlänge RSLag 160,230
  Terese Jons
 
   Emma JareforsYakon60,690 
   Sandra Larssonjoe60,690 
   Karin HaglundWilmer X54,138 
   Sofia WestmanCarlsberg59,310 
3Säterbygdens RKLag 157,242
  Pernilla Karlsson
 
   Erika StoorLeighborough58,966 
   Klara JohanssonCzwartek51,724 
   Jennie BörsZanzibar56,897 
   Karin KlensmedenGoliat55,862 
4Storbyns RLag 154,023
  Sussane Holmberg
 
   Therese SjöströmGeorge Grange63,448 
   Emelie BorgströmJackie Grange51,379 
   Sara BernhardssonBlack Star47,241 
5Åsebo RSLag 153,563
  Susanne Claesson
 
   Caroline KarlssonDimmer59,655 
   Tove ForsbergEsmeralda52,069 
   Alicia SundströmHaraella48,966 
   Felicia Larssonnalle45,862 
6Södra Dalarnas RFLag 150,920
  Susanne Widner
 
   Nathalie LindströmLidens Cap Amoure50,690 
   Emma WendelinMiramis48,966 
   Danai DoverholtKungsbro Dental53,103 
   Carin EricsonCan-Light45,517 
7Avesta RidklubbLag 146,551
   
 
   Amanda TilleniusYäntan Viking47,931 
   Jennifer TilleniusBimm 90645,172 
 
till toppen

Klass 3 - Dressyr Lätt C:1 Kategori A + B Preliminär
5 anmälda, 5 startande, 2 placerade
Premier
Tävlingsledare: Annelie Pettersson
Speaker: Annelie Pettersson
Domare C: AnnSophie Annerstedt
 
PlatsRyttareHästPremieCTotaltProcent
 UppfödareHärstamning 
1Felicia AnderssonÅskar160,00 kr16916962,593
 Hedemorabygdenokänd - okänd1 
2Sanna NilssonNisse160,00 kr16416460,741
 Hedemorabygdenokänd - okänd2 
 
3Lovisa MathisenKölnäz Ezzet 15615657,778
 Säterbygdens RK 3 
4Amanda MathisenMelonia 14414453,333
 Säterbygdens RKOlympus - Kärlingehults Gutten4 
5Alexander MathisenStjärnsunds Elliot 12912947,778
 Säterbygdens RKHisley Prospect - Micklehill Montgomery5 
 
till toppen

Klass 3 - Dressyr Lätt C:1 Kategori C Preliminär
6 anmälda, 5 startande, 2 placerade
Premier
Tävlingsledare: Annelie Pettersson
Speaker: Annelie Pettersson
Domare C: AnnSophie Annerstedt
 
PlatsRyttareHästPremieCTotaltProcent
 UppfödareHärstamning 
1Therese SjöströmGeorge Grange160,00 kr18318367,778
 Storbyns ROkänd1 
2Julia EsslerssonKings Chateau160,00 kr16316360,370
 Rommeheds SKOkänd - Okänd2 
 
3Sofia WestmanCarlsberg 16016059,259
 Borlänge RSOkänd3 
4Theres ErikssonIda 15515557,407
 HedemorabygdenPantaco4 
4Alicia SundströmHaraella 15515557,407
 Åsebo RSVeronas Bo-Gi - Wärnanäs Peng4 
 Mathilda Johanssonmysak    
 Falu RSarramis rnf 128 - silverlea top hat rnf 107  
 
till toppen

Klass 3 - Dressyr Lätt C:1 Kategori D Preliminär
8 anmälda, 5 startande, 2 placerade
Premier
Tävlingsledare: Annelie Pettersson
Speaker: Annelie Pettersson
Domare C: AnnSophie Annerstedt
 
PlatsRyttareHästPremieCTotaltProcent
 UppfödareHärstamning 
1Jennifer JanssonMistral160,00 kr17917966,296
 Hagfors-UddeholmOkänd1 
2Frida ErikssonLady160,00 kr15515557,407
 Rättviks RKIdzard - Condor2 
 
3Emelie BorgströmJackie Grange 15115155,926
 Storbyns ROkänd3 
4Matilda LindbergLady Stardust 13513550,000
 Rättviks RKokänd4 
5Emma JareforsYakon 00 
 Borlänge RSFeldstern - okänd  
 Linnea RamquistFabian    
 Fagersta RKOkänd - Okänd  
 Madelene AgnéFredriksbergs Urbino    
 Rättviks RKFredriksbergs Kavat - Smedhults Cavat  
 Nathalie LindströmLidens Cap Amoure    
 Södra Dalarnas RF   
 
till toppen

Equipe - Datasystem för ridsport