Borlänge RS 2012-06-22 - 2012-06-24
EQUIPE datasystem: Senaste resultatlista 2012-06-24 kl. 22:46
Klass 3 - Hoppning 1.20 bed. A:0 Avd. A
Klass 3 - Hoppning 1.20 bed. A:0 Avd. B
Klass 2 - Hoppning 1.30 bed. Två faser A:0/A:0 Avd. A
Klass 1 - Hoppning 1.40 bed. En omgång och en Winning round A:0/A:0

Klass 3 - Hoppning 1.20 bed. A:0 Avd. A
45 anmälda, 40 startande, 10 placerade
Premier
Överdomare: Lisbeth Backström
Tävlingsledare: Anna Köpman Strandberg
Hoppdomare: Bengt Nilsson
Banbyggare: Mikael Larsson
 
PlatsRyttareHästPremieHoppning
 UppfödareHärstamningFelTid
1Alice FlodinLandia3 000,00 kr 
 Lurbo RidklubbSolos Landtinus - Latino064,87
2John HickeyTiramisu1 500,00 kr 
 Årsta-RunstenRagazzo - Talinum xx065,32
3Emma NybergMaestro500,00 kr 
 HedemorabygdenMarwin - Anart066,65
4Leif HallUtopia300,00 kr 
 Gävle RSChello I - Cantus067,83
5Mathilda AnderssonDakota 287300,00 kr 
 Högbo RidklubbDirano - Carbid069,14
6Linda ErikssonSkywalker300,00 kr 
 Västerås RSOramé - Irco Mena069,60
7Cecilia HanssonBagheera Montana300,00 kr 
 Högbo RidklubbLandor S - Calyso II071,89
8Catarina WahlertA-l´right Ö300,00 kr 
 HedemorabygdenA-Dur - Bayard076,84
9Emma LindahlMerchedes of Parangons300,00 kr 
 Aros RSWellcome - Danny De Vito080,53
10Christina CarlssonCamirez C300,00 kr 
 Storbyns RCornetto - Ronald082,22
 
11Ulrika AsplundLindqvistSamira  
 Leksands RKSaigon (ex Swingo) - Casanova462,96
12Tove SjödinIndian Marco  
 Näsets RSMummy´s Marco - Mowgli465,61
13Linda ErikssonLuxembourg S.E  
 Västerås RSLarino - Iroko467,21
14Åsa LindCrutol KS  
 Leksands RKCardento - Robin Z474,95
15Madeleine NilssonChantelle  
 Folkärna RSRobin Z - Koncerz xx475,45
16Susanna FältJurasek  
 Märsta RidklubbGreat Pleasure - List477,47
17Johanna NordinLittle Belle  
 Åsebo RSLittle Boy - Nepal477,71
18Jenny OlsénFornarina  
 Årsta-RunstenFor Feeling - Irco Mena483,02
19Micaela ErikssonBalou  
 Älvkarleby RKBaloubet du Rouet - Laeken483,21
20Sofia WretstamArrizio  
 Södra Dalarnas RFArrlik - Democritos483,44
21Antonia EngelbrektNever Stop  
 Gävle RSNon Stop R - Irco Marco689,35
22Fredrik HammarströmOreagon  
 Västerås RSNimmerdor - Landgraf I866,06
23Karolina LindströmSzkooby Doo  
 Heby RFSzkopul - Amiral869,70
24Cayenne CranningWetina (69) (SWB)  
 Ilbäckens RFWetano - Hertigen871,52
25Lina UddCapricorn Killigrew´s  
 Näsets RSCornetto - Almeto Z994,01
26Lisa HenrikssonWilma  
 Årsunda HKWillibald - Okänd1280,51
27Cassandra BlomgrenBlejsbjerg´s legat  
 Team Aspvik RK 1281,81
28Malin OlssonIrija  
 Borlänge RSIntermezzo - Rufs1487,23
29Louise SvantesThe Gold Robber  
 Rommeheds SKRobin Z - Candle King1677,27
30Alice FlodinZileva  
 Lurbo RidklubbGoodtimes - Ulft16100,76
31Leif HallHenke L  
 Gävle RSCardento - Maraton16101,79
32Anna JonssonMarco Buzz  
 Falu RSOkändUte. 
32Josefine NilssonNo Doubt  
 Billdals RKLadiesdream - King of Clubs xxUte. 
32Cecilia HanssonSpirello  
 Högbo RidklubbCornetto - Inheritance xxUte. 
32Susanna FältMartagon  
 Märsta RidklubbMaraton - HartungUte. 
32Kajsa JanssonYina  
 Årsta-RunstenDammen - HubertusUte. 
32Sandra SimmFanta Gyro  
 Jump Club RSFWild Dance - FermanUte. 
32John HickeyInverness Felix  
 Årsta-RunstenFeliciano - Ralmé ZUte. 
32Sophie HammarinJust For Me  
 Älvkarleby RKEscudo I - WertherUte. 
32Cayenne CranningCarissa  
 Ilbäckens RFCortez - SilberseeUte. 
 Sissela SmithAll Time High TH  
 Heby RFAerline H - Electro  
 Ann-Charlotte KarlssonRodly  
 Borlänge RSRoderik - Maraton  
 Catarina EkholmLi-Li  
 Tierps RKCortez - Urbino  
 My BergdahlGakenda  
 Jump Club RSFSzkopul - Ralmé Z  
 Hanna GlantzLina  
 Delsbo K&RSCastor - Ganesco  
 
till toppen

Klass 3 - Hoppning 1.20 bed. A Avd. B
15 anmälda, 12 startande, 3 placerade
Premier
Överdomare: Lisbeth Backström
Tävlingsledare: Anna Köpman Strandberg
Hoppdomare: Bengt Nilsson
Banbyggare: Mikael Larsson
 
PlatsRyttareHästPremieHoppning
 UppfödareHärstamningFelTid
1John Hickeychilli glengordon100,00 kr 
 Årsta-Runsten 087,13
2Amanda KjellbergCarina100,00 kr 
 Borlänge RSCarthino Z - Guidam489,60
2Linda LejonDinn Lejon100,00 kr 
 HedemorabygdenCorlensky G - Seclusive Z492,83
2Madeleine NilssonNikodemus (SWB)100,00 kr 
 Folkärna RSRobin Z - Koncerz xx483,02
2Jenny OlsénPuma100,00 kr 
 Årsta-RunstenCarson Ask - Irco Mena493,76
 
6Johanna FredholmSzkoorpan Ö  
 HedemorabygdenSzkopul - Bayard698,51
7Therese NymanCarlina SB  
 Västerås RSCardento - Cortez892,63
8Sandra SimmOutstanding HS  
 Jump Club RSFLast Man Standing - Kobold I1283,77
9Veronica NygårdhZiruta  
 Borlänge RSGoodtimes - Ircolando26113,34
10Emma HelsingFor My Pleasure (23)  
 Borlänge RSFor Feeling - MarwinUte. 
10Jenny OlsénCaramelle  
 Årsta-RunstenAlcatraz - Corrado WLUte. 
10Janna LofvarsNikko  
 Örebro FKCool Hill - RoyalUtg. 
 Micaela BladlundPowhatan  
 HedemorabygdenManhattan - Urbino  
 Ida BergqvistJoeys Boy  
 Storbyns R   
 Sissela SmithZaza  
 Heby RFKojak - Boreas  
 
till toppen

Klass 2 - Hoppning 1.30 bed. Två faser A:0/A:0 Avd. A
39 anmälda, 30 startande, 8 placerade
Premier
Överdomare: Lisbeth Backström
Tävlingsledare: Anna Köpman Strandberg
Hoppdomare: Bengt Nilsson
Banbyggare: Mikael Larsson
 
PlatsRyttareHästPremieFas IFas II
 UppfödareHärstamningFelTidFelTid
1John HickeyEclectic4 000,00 kr  
 Årsta-RunstenCroft Tinka´s Lad - Hope Full059,18029,60
2Leif HallKilligrews Emperess2 000,00 kr  
 Gävle RSEuro Clover - Ballyard Light057,97031,76
3Cecilia HanssonMr Muscle1 000,00 kr  
 Högbo RidklubbOkänd060,37031,87
4Alice FlodinZileva500,00 kr  
 Lurbo RidklubbGoodtimes - Ulft058,97032,63
5Therese NymanAcindo SB500,00 kr  
 Västerås RSAcacio (ex Acagion) - Cortez060,37036,19
6Sandra SimmLucy in the Sky500,00 kr  
 Jump Club RSFOkänd - Chambertin059,69431,78
7Aili KarlssonMonthy Marco500,00 kr  
 Sundsvalls LantMummys Marco - Cortez058,44832,23
8Linda ErikssonLuxembourg S.E500,00 kr  
 Västerås RSLarino - Iroko062,56836,91
 
9Linda ErikssonCanberra S.E   
 Västerås RSCornetto - Guido064,681760,39
10Sofia WretstamArrizio   
 Södra Dalarnas RFArrlik - Democritos061,28Ute. 
11Cecilia HanssonBagheera Montana   
 Högbo RidklubbLandor S - Calyso II165,32  
12Madelene Söderberg-AnderssonZideminka   
 Bollnäs RSTenerife VDL - Nimmerdor456,62  
13Sara LundinCapricorn Court   
 Salaortens RFCardento - Lane Court xx458,44  
14Linnéa BobergAction   
 Falu RSQuite Easy - Libero H459,00  
15Leif HallUtopia   
 Gävle RSChello I - Cantus459,85  
16Aili KarlssonPrincess Marco SH   
 Sundsvalls LantMummy´s Marco - Cortez460,06  
17Patricia NormarkVyper   
 Örebro FKHeartbreaker - Calvados857,59  
18Ulrika AsplundLindqvistSamira   
 Leksands RKSaigon (ex Swingo) - Casanova862,47  
19Emma MossbergContent J   
 Strömsholms RSFContendro I - Caletto I966,87  
20Tove SjödinIndian Marco   
 Näsets RSMummy´s Marco - Mowgli968,03  
21My BergdahlGakenda   
 Jump Club RSFSzkopul - Ralmé Z1086,84  
22Felicia WallenbergQuel Elan Marblesien   
 Kiladalens LantligaElan de la Cour - Count Ivor1256,10  
23Karolina LindströmSzkooby Doo   
 Heby RFSzkopul - Amiral1261,56  
24Leif HallNaldo   
 Gävle RSNekton - Coriall1264,21  
25Ulrica JernströmBeloki   
 Trosa VagnhäradCodex - Indoctro1278,84  
26Lisa HenrikssonWilma   
 Årsunda HKWillibald - Okänd1662,44  
27Anna JonssonMarco Buzz   
 Falu RSOkändUte.   
27Sandra SimmCoral Contento   
 Jump Club RSFCardento - LandlordUte.   
27Linda ErikssonSkywalker   
 Västerås RSOramé - Irco MenaUte.   
27Antonia EngelbrektNever Stop   
 Gävle RSNon Stop R - Irco MarcoUte.   
 Amanda KjellbergElegante van de Warande   
 Borlänge RSParco - Clinton    
 Ulrica JernströmWings   
 Trosa VagnhäradCantos - Gershwin    
 Jonna LeVauTango P. (46)   
 Heby RFCardento - Feliciano (SWB)    
 Emma LindahlMerchedes of Parangons   
 Aros RSWellcome - Danny De Vito    
 Terese JonsMarcoolio   
 Borlänge RSMarwin - Kaliber    
 Sissela SmithAll Time High TH   
 Heby RFAerline H - Electro    
 Christina CarlssonCamirez C   
 Storbyns RCornetto - Ronald    
 Louise HalénPurple Haze   
 Lurbo RidklubbQuite Easy - Irco Marco    
 Fredrik HammarströmOreagon   
 Västerås RSNimmerdor - Landgraf I    
 
till toppen

Klass 1 - Hoppning 1.40 bed. En omgång och en Winning round A:0/A:0
23 anmälda, 18 startande, 5 placerade
Premier
Överdomare: Lisbeth Backström
Tävlingsledare: Anna Köpman Strandberg
Hoppdomare: Bengt Nilsson
Banbyggare: Mikael Larsson
 
PlatsRyttareHästPremieOmgång 1Final
 UppfödareHärstamningFelTidFelTid
1John HickeyIan5 000,00 kr  
 Årsta-RunstenIowa - Cortez072,66037,11
2Susanne LundO´La La2 500,00 kr  
 Folkärna RS 069,14037,31
3Therese NymanLagana1 500,00 kr  
 Västerås RSLasandos - Midas069,30038,71
4Cecilia HanssonMr Muscle500,00 kr  
 Högbo RidklubbOkänd465,39839,39
5Therese NymanAcindo SB500,00 kr  
 Västerås RSAcacio (ex Acagion) - Cortez467,351643,07
 
6Leif HallCilvano Z   
 Gävle RSCumano - Fleuri de Manoir467,56  
7John HickeyThe One   
 Årsta-RunstenCornetto - Caletto II469,45  
8Terese JonsMarcoolio   
 Borlänge RSMarwin - Kaliber471,51  
9Ulrica JernströmBeloki   
 Trosa VagnhäradCodex - Indoctro471,70  
10Linda ErikssonCanberra S.E   
 Västerås RSCornetto - Guido473,96  
11Patricia NormarkVyper   
 Örebro FKHeartbreaker - Calvados867,72  
12Linda LejonCirrus MB   
 HedemorabygdenCarano - Seclusive Z xx869,08  
13John HickeyHastings   
 Årsta-RunstenCardento - Democritos871,40  
14Jessica SimmSpecial Edition HS   
 Jump Club RSFCalato - Caletto 11268,24  
15Emma MossbergContent J   
 Strömsholms RSFContendro I - Caletto I1268,45  
16Anna StenbergQuite All Right   
 Säterbygdens RKQuite Easy - Arram1268,66  
17Jonna LeVauDiamond of Orange HK   
 Heby RFOkänd - Okänd1271,34  
18Therese NymanCahlua   
 Västerås RSCamaro M - Lasandos1883,59  
 Leif HallKilligrews Emperess   
 Gävle RSEuro Clover - Ballyard Light    
 Sandra SimmCoral Contento   
 Jump Club RSFCardento - Landlord    
 Amanda KjellbergElegante van de Warande   
 Borlänge RSParco - Clinton    
 Ulrica JernströmWings   
 Trosa VagnhäradCantos - Gershwin    
 Jessica SimmMaxi I   
 Jump Club RSFCoriano - Calato    
 
till toppen

Equipe - Datasystem för ridsport