Borlänge RS 2012-06-21
EQUIPE datasystem: Senaste resultatlista 2012-06-21 kl. 22:18
Klass 3 - Hoppning 0.50-0.80 (Lätt D) bed. Clear Round Kategori A + B
Klass 3 - Hoppning 0.50-0.80 (Lätt D) bed. Clear Round Kategori C
Klass 3 - Hoppning 0.50-0.80 (Lätt D) bed. Clear Round Kategori D
Klass 2 - Hoppning 0.60-0.90 (Lätt C) bed. Två faser A:0/A:0 Kategori A + B Avd. A
Klass 2 - Hoppning 0.60-0.90 (Lätt C) bed. Två faser A:0/A:0 Kategori B Avd. B
Klass 2 - Hoppning 0.60-0.90 (Lätt C) bed. Två faser A:0/A:0 Kategori C Avd. A
Klass 2 - Hoppning 0.60-0.90 (Lätt C) bed. Två faser A:0/A:0 Kategori C Avd. B
Klass 2 - Hoppning 0.60-0.90 (Lätt C) bed. Två faser A:0/A:0 Kategori D Avd. A
Klass 2 - Hoppning 0.60-0.90 (Lätt C) bed. Två faser A:0/A:0 Kategori D Avd. B
Klass 1 - Hoppning 0.70-1.00 (Lätt B) bed. Två faser A:0/A:0 Kategori A + B Avd. A
Klass 1 - Hoppning 0.70-1.00 (Lätt B) bed. Två faser A:0/A:0 Kategori C Avd. A
Klass 1 - Hoppning 0.70-1.00 (Lätt B) bed. Två faser A:0/A:0 Kategori D Avd. A
Klass 1 - Hoppning 0.70-1.00 (Lätt B) bed. Två faser A:0/A:0 Kategori D Avd. B

Klass 3 - Hoppning 0.50-0.80 (Lätt D) bed. Clear Round Kategori A + B
6 anmälda, 6 startande, 4 placerade
Överdomare: Stephanie Gisecke
Tävlingsledare: Emelie Lundgren
Hoppdomare: Bengt Nilsson
Banbyggare: Mikael Larsson
 
PlatsRyttareHästPremieHoppning
 UppfödareHärstamningFelTid
1Eleonore HolmStitch  
 Rommeheds SKLon 483 - Milton 284059,26
1Wilma EkMinoc  
 Norr Amsbergs RKTomtebos Enoc G481 - Ripadals Jinnic 409055,34
1Wilma HäggFagddu Siboney  
 Rommeheds SKStendyssens Siban - Carnalw Lionel053,84
1Lisa RosellVångsundas Monijack  
 Gagnefs RKHeniarth Yarra-Glen - Twyford Anthem WSB 23093054,10
 
5Minna LindströmCinderella  
 Rommeheds SKPontus RWM 23 - Cawdor Rhys780,41
6Engla StenbergKölnäs Ezzet  
 Säterbygdens RKMoniek - Sysonby SpartanUte. 
 
till toppen

Klass 3 - Hoppning 0.50-0.80 (Lätt D) bed. Clear Round Kategori C
10 anmälda, 7 startande, 5 placerade
Överdomare: Stephanie Gisecke
Tävlingsledare: Emelie Lundgren
Hoppdomare: Bengt Nilsson
Banbyggare: Mikael Larsson
 
PlatsRyttareHästPremieHoppning
 UppfödareHärstamningFelTid
1Maria LindénMillano  
 Rommeheds SKYmer 516 - Allgunnens Qvantas G 457053,44
1Emma GustafssonDaisy 696  
 Säterbygdens RKOkänd - Okänd058,46
1Vilma BorglundJack Sparrow  
 Stora Wäsby FRKEgePL - Balans RWR 5048,69
1Jennie ErikjansSvennis  
 Borlänge RSOkänd - Okänd051,32
1Eleonore HolmBalder  
 Rommeheds SKSimberg Hip Hop - Amarillo056,72
 
6Sanna GustafssonRodrigo  
 Rommeheds SKOkänd - Okänd449,75
7Ebba HedbergSalo  
 Stora Wäsby FRKOkänd - Okänd778,41
 Telma GyllJass  
 Insjöns RKDahilo - Flight  
 Ellen NorbergTimotej  
 Insjöns RKOkänd  
 Hannah NilssonZambabo  
 Vretagymnasiets HFXandino - KällstorpsCurry RNF 6-S  
 
till toppen

Klass 3 - Hoppning 0.50-0.80 (Lätt D) bed. Clear Round Kategori D
13 anmälda, 12 startande, 8 placerade
Överdomare: Stephanie Gisecke
Tävlingsledare: Emelie Lundgren
Hoppdomare: Bengt Nilsson
Banbyggare: Mikael Larsson
 
PlatsRyttareHästPremieHoppning
 UppfödareHärstamningFelTid
1My LagerbergBagheera  
 Borlänge RSOkänd054,91
1Jelena ErikjansRomany Real Deal  
 Borlänge RSOkänd - Okänd053,81
1Louise ArvidssonKampione  
 Säterbygdens RKIsaksbo Justin 11 - Sr Make My Day050,84
1Clara RingsénJanniek  
 Bjursås RKOkänd - Okänd052,38
1Matilda LindblomOdalia  
 HedemorabygdenOkänd - Okänd055,44
1Anna LundgrenMadeira  
 Gagnefs RKOkänd062,22
1Evelina NäslundReady Steady Go  
 Fagersta RKOkänd - Okänd054,25
1Alicia SundströmLisa Marie  
 Åsebo RSFlora´s Hof Magic - Wester Aikema´s Adios053,56
 
9Emma JareforsZebylon  
 Borlänge RS 459,72
9Ronja ErikssonPeter  
 Säterbygdens RKOkänd - Okänd455,40
9Matilda ForsstedtSpader S  
 Borlänge RKOkänd - Okänd455,41
9Amanda BergströmBobby  
 Falu RSOkänd - Okänd468,84
 Elsa StjernkvistMagnolia Dragonfly  
 Säterbygdens RKGolden Garlic - Okänd  
 
till toppen

Klass 2 - Hoppning 0.60-0.90 (Lätt C) bed. Två faser A:0/A:0 Kategori A + B Avd. A
5 anmälda, 5 startande, 2 placerade
Överdomare: Stephanie Gisecke
Tävlingsledare: Emelie Lundgren
Hoppdomare: Bengt Nilsson
Banbyggare: Mikael Larsson
 
PlatsRyttareHästPremieFas IFas II
 UppfödareHärstamningFelTidFelTid
1Wilma KarlssonAnne   
 Borlänge RSOkänd - Okänd051,41033,03
2Michelle Cranning HillgrenDanny   
 Ilbäckens RFIntrig 378 - Inde 244052,03437,90
 
3Michelle Cranning HillgrenBorka   
 Ilbäckens RFChaplin - Danilo058,00440,53
4Linn GrahnTussilago   
 Borlänge RSIntria 378 - Hubertus 299444,30  
5Wilma HäggFagddu Siboney   
 Rommeheds SKStendyssens Siban - Carnalw Lionel848,60  
 
till toppen

Klass 2 - Hoppning bed. A Kategori B Avd. B
4 anmälda, 4 startande, 1 placerade
Överdomare: Stephanie Gisecke
Tävlingsledare: Emelie Lundgren
Hoppdomare: Bengt Nilsson
Banbyggare: Mikael Larsson
 
PlatsRyttareHästPremieHoppning
 UppfödareHärstamningFelTid
1Minna LindströmAxells Sitting Bull  
 Rommeheds SKOkänd - Okänd051,80
 
2Wilma EkMinoc  
 Norr Amsbergs RKTomtebos Enoc G481 - Ripadals Jinnic 409451,73
3Lisa RosellVångsundas Monijack  
 Gagnefs RKHeniarth Yarra-Glen - Twyford Anthem WSB 23093850,84
4Eleonore HolmStitch  
 Rommeheds SKLon 483 - Milton 284Ute. 
 
till toppen

Klass 2 - Hoppning 0.60-0.90 (Lätt C) bed. Två faser A:0/A:0 Kategori C Avd. A
11 anmälda, 9 startande, 3 placerade
Överdomare: Stephanie Gisecke
Tävlingsledare: Emelie Lundgren
Hoppdomare: Bengt Nilsson
Banbyggare: Mikael Larsson
 
PlatsRyttareHästPremieFas IFas II
 UppfödareHärstamningFelTidFelTid
1Matilda HägglöfSamber   
 Vänsta RFOkänd045,70030,70
2Jennie ErikjansSvennis   
 Borlänge RSOkänd - Okänd051,71031,66
3Samuel LindströmEirian Bright Light   
 Rommeheds SKFleetfoot - Möllegards Orion Surprise RW 8048,97031,84
 
4Sanna GustafssonRodrigo   
 Rommeheds SKOkänd - Okänd046,43433,81
5Maria LindénMillano   
 Rommeheds SKYmer 516 - Allgunnens Qvantas G 457048,94439,22
6Ellen NorbergTimotej   
 Insjöns RKOkänd446,30  
7Hannah NilssonZambabo   
 Vretagymnasiets HFXandino - KällstorpsCurry RNF 6-S446,95  
8Eleonore HolmBalder   
 Rommeheds SKSimberg Hip Hop - Amarillo451,10  
9Emma NilssonMR Tyson   
 Falu RSOkänd - Okänd843,99  
 Alexandra LindeborgRonia   
 Södra Dalarnas RFOkänd - Okänd    
 Ebba HedbergSalo   
 Stora Wäsby FRKOkänd - Okänd    
 
till toppen

Klass 2 - Hoppning bed. A Kategori C Avd. B
2 anmälda, 2 startande
Överdomare: Stephanie Gisecke
Tävlingsledare: Emelie Lundgren
Hoppdomare: Bengt Nilsson
Banbyggare: Mikael Larsson
 
PlatsRyttareHästPremieHoppning
 UppfödareHärstamningFelTid
 
1Vilma BorglundJack Sparrow  
 Stora Wäsby FRKEgePL - Balans RWR 5044,90
1Telma GyllJass  
 Insjöns RKDahilo - Flight050,00
 
till toppen

Klass 2 - Hoppning 0.60-0.90 (Lätt C) bed. Två faser A:0/A:0 Kategori D Avd. A
16 anmälda, 15 startande, 4 placerade
Överdomare: Stephanie Gisecke
Tävlingsledare: Emelie Lundgren
Hoppdomare: Bengt Nilsson
Banbyggare: Mikael Larsson
 
PlatsRyttareHästPremieFas IFas II
 UppfödareHärstamningFelTidFelTid
1Jolin BergOh, Hey There Delilah   
 Östadkulle RKOkänd - Okänd048,60032,00
2Thea BerglundAhmo   
 Hofors RSOkänd046,30033,30
3Evelina NäslundReady Steady Go   
 Fagersta RKOkänd - Okänd050,00033,50
4Matilda ForsstedtSpader S   
 Borlänge RKOkänd - Okänd047,60034,40
 
5Ronja ErikssonPeter   
 Säterbygdens RKOkänd - Okänd048,10048,90
6Mikael GrahnNash   
 Borlänge RSBoden Park Finnard - Abbeyleix Owen041,90430,90
7Amanda BergströmGrotne´s Shamrock   
 Falu RSOkänd - Okänd041,60435,00
8Matilda LindblomOdalia   
 HedemorabygdenOkänd - Okänd049,40443,10
9Jonna PernsjöPeche Extrovagancia   
 Södra Dalarnas RFCalvin Klein RC 89 - Viggen RC 30445,70  
10Alicia SundströmLisa Marie   
 Åsebo RSFlora´s Hof Magic - Wester Aikema´s Adios447,20  
11Magdalena JohanssonAlexia   
 Säterbygdens RKOkänd448,30  
12Petronella LarssonIce Ice Babee   
 Heby RFOkänd - Okänd450,20  
13Michelle PetterssonKill Roy   
 Högbo RidklubbOkändUte.   
13Johanna BörsCristalls Jumanji   
 Säterbygdens RKStackarps Dalton - Merrie MasterUte.   
13Irma BjörnwallEnets Smirnoff   
 Gävle RSRodlease Dancing Gold - PeregrinUte.   
 Emilia KockKanasta   
 Borlänge RSAlmeto Z 843 - The Hale Helios RW 56    
 
till toppen

Klass 2 - Hoppning bed. A Kategori D Avd. B
4 anmälda, 4 startande, 1 placerade
Överdomare: Stephanie Gisecke
Tävlingsledare: Emelie Lundgren
Hoppdomare: Bengt Nilsson
Banbyggare: Mikael Larsson
 
PlatsRyttareHästPremieHoppning
 UppfödareHärstamningFelTid
1My LagerbergBagheera  
 Borlänge RSOkänd053,30
1Clara RingsénJanniek  
 Bjursås RKOkänd - Okänd044,70
 
3Fanny BackHaversteins Golden Lady II  
 Borlänge RSCarlo - Wicked Courtjester463,10
3Anna LundgrenMadeira  
 Gagnefs RKOkänd452,50
 
till toppen

Klass 1 - Hoppning 0.70-1.00 (Lätt B) bed. Två faser A:0/A:0 Kategori A + B Avd. A
4 anmälda, 4 startande, 1 placerade
Överdomare: Stephanie Gisecke
Tävlingsledare: Emelie Lundgren
Hoppdomare: Bengt Nilsson
Banbyggare: Mikael Larsson
 
PlatsRyttareHästPremieFas IFas II
 UppfödareHärstamningFelTidFelTid
1Michelle Cranning HillgrenDanny   
 Ilbäckens RFIntrig 378 - Inde 244058,40030,70
 
2Wilma KarlssonAnne   
 Borlänge RSOkänd - Okänd054,80038,50
3Michelle Cranning HillgrenBorka   
 Ilbäckens RFChaplin - Danilo1079,20  
4Linn GrahnTussilago   
 Borlänge RSIntria 378 - Hubertus 299Ute.   
 
till toppen

Klass 1 - Hoppning 0.70-1.00 (Lätt B) bed. Två faser A:0/A:0 Kategori C Avd. A
7 anmälda, 6 startande, 2 placerade
Överdomare: Stephanie Gisecke
Tävlingsledare: Emelie Lundgren
Hoppdomare: Bengt Nilsson
Banbyggare: Mikael Larsson
 
PlatsRyttareHästPremieFas IFas II
 UppfödareHärstamningFelTidFelTid
1Tove ForsbergEsmeralda   
 Åsebo RSOkänd056,70032,70
2Emma NilssonRocket   
 Falu RSOkänd453,60  
 
3Wilma KarlssonGizmo   
 Borlänge RSOkänd - Okänd453,90  
4Samuel LindströmEirian Bright Light   
 Rommeheds SKFleetfoot - Möllegards Orion Surprise RW 8458,10  
5Ellen NorbergTimotej   
 Insjöns RKOkänd466,00  
6Emma NilssonMR Tyson   
 Falu RSOkänd - Okänd857,40  
 Matilda HägglöfSamber   
 Vänsta RFOkänd    
 
till toppen

Klass 1 - Hoppning 0.70-1.00 (Lätt B) bed. Två faser A:0/A:0 Kategori D Avd. A
12 anmälda, 10 startande, 3 placerade
Överdomare: Stephanie Gisecke
Tävlingsledare: Emelie Lundgren
Hoppdomare: Bengt Nilsson
Banbyggare: Mikael Larsson
 
PlatsRyttareHästPremieFas IFas II
 UppfödareHärstamningFelTidFelTid
1Michelle PetterssonKill Roy   
 Högbo RidklubbOkänd055,30039,90
2Emma KristofferssonSailor   
 Gagnefs RKOkänd - Okänd053,40444,20
3Tove ForsbergSoldier Blue   
 Åsebo RSCountach Campbell RC - Pommac RC055,30842,00
 
4Amanda BergströmGrotne´s Shamrock   
 Falu RSOkänd - Okänd050,60848,80
5Jonna PernsjöPeche Extrovagancia   
 Södra Dalarnas RFCalvin Klein RC 89 - Viggen RC 30451,40  
6Thea BerglundAhmo   
 Hofors RSOkänd459,60  
7Magdalena JohanssonAlexia   
 Säterbygdens RKOkänd575,20  
8Mikael GrahnNash   
 Borlänge RSBoden Park Finnard - Abbeyleix Owen852,10  
9Petronella LarssonIce Ice Babee   
 Heby RFOkänd - Okänd856,50  
10Irma BjörnwallEnets Smirnoff   
 Gävle RSRodlease Dancing Gold - Peregrin1981,00  
 Emilia KockKanasta   
 Borlänge RSAlmeto Z 843 - The Hale Helios RW 56    
 Evelina NäslundReady Steady Go   
 Fagersta RKOkänd - Okänd    
 
till toppen

Klass 1 - Hoppning bed. A Kategori D Avd. B
1 anmälda, 1 startande
Överdomare: Stephanie Gisecke
Tävlingsledare: Emelie Lundgren
Hoppdomare: Bengt Nilsson
Banbyggare: Mikael Larsson
 
PlatsRyttareHästPremieHoppning
 UppfödareHärstamningFelTid
 
1Fanny BackHaversteins Golden Lady II  
 Borlänge RSCarlo - Wicked Courtjester459,10
 
till toppen

Equipe - Datasystem för ridsport