Borlänge RS 2012-06-22 - 2012-06-24
EQUIPE datasystem: Senaste resultatlista 2012-06-24 kl. 22:43
Klass 7 - Hoppning 1.10 bed. Två faser A:0/A:0 Avd. A
Klass 7 - Hoppning 1.10 bed. Två faser A:0/A:0 Avd. B
Klass 6 - Hoppning 1.20 bed. Två faser A:0/A:0 Avd. A
Klass 6 - Hoppning 1.20 bed. Två faser A:0/A:0 Avd. B
Klass 600 - Hoppning 1.25 bed. A:0 Avd. A
Klass 600 - Hoppning 1.25 bed. A:0 Avd. B
Klass 5 - Hoppning 1.30 bed. Poänghoppning Avd. A
Klass 5 - Hoppning 1.30 bed. Poänghoppning Avd. B
Klass 4 - Hoppning 1.40 bed. A:1a

Klass 7 - Hoppning 1.10 bed. Två faser A:0/A:0 Avd. A
37 anmälda, 34 startande, 9 placerade
Premier
Överdomare: Lisbeth Backström
Tävlingsledare: Anna Köpman Strandberg
Hoppdomare: Bengt Nilsson
Banbyggare: Mikael Larsson
 
PlatsRyttareHästPremieFas IFas II
 UppfödareHärstamningFelTidFelTid
1Tilde PeltoniemiA-More Ö500,00 kr  
 HedemorabygdenA-Dur - Bayaid056,50029,65
2Jenny OlsénFornarina250,00 kr  
 Årsta-RunstenFor Feeling - Irco Mena055,03030,83
3Jenny PärkkäElfe200,00 kr  
 Fagersta RKEskadron - Amarillo053,75031,35
4Susanna FältJurasek150,00 kr  
 Märsta RidklubbGreat Pleasure - List056,44033,83
5Louise SvantesApertif150,00 kr  
 Rommeheds SKAlmeto Z - Dragon058,46034,17
6Terese JonsCarey Nygaard150,00 kr  
 Borlänge RSTiberias - Urprinz060,00036,54
7Jonna RosellPoter150,00 kr  
 Gagnefs RKSlowak - Kartacz055,78037,48
8Karin GustavssonEasy to love150,00 kr  
 Borlänge RSQuite Easy - Robin Z057,56430,83
9Madeleine NilssonNikodemus (SWB)150,00 kr  
 Folkärna RSRobin Z - Koncerz xx057,25434,58
 
10Anette Holmberg RothCardini Carpe Diem   
 Vänsta RFCardento - Magini (SWB)060,06434,94
11Susanna FältEyeqatcher   
 Märsta RidklubbQuite Easy - Lebus059,90647,10
12Linnea HillringJazz Classic   
 Folkärna RSCortez - Ralmé Z059,91853,27
13Terese JonsChiquita   
 Borlänge RSKanudos xx - Sorel161,19  
14Malin OlssonIrija   
 Borlänge RSIntermezzo - Rufs162,25  
15Åsa LindCrutol KS   
 Leksands RKCardento - Robin Z164,25  
16Emma NybergMaestro   
 HedemorabygdenMarwin - Anart453,84  
17Madeleine NilssonChantelle   
 Folkärna RSRobin Z - Koncerz xx454,10  
18Janice WiklundLá Medica   
 Rättviks RKMaistic (ex Maestro) - Torboldt455,46  
19Carolyn BerglöfSanday   
 Folkärna RSArmstrong - Gabor458,19  
20Louise SvantesThe Gold Robber   
 Rommeheds SKRobin Z - Candle King459,03  
21Cassandra BlomgrenBlejsbjerg´s legat   
 Team Aspvik RK 858,33  
22Anna DahlstenConrad   
 Falu RSEtrusco - Continue860,00  
23Cayenne CranningWetina (69) (SWB)   
 Ilbäckens RFWetano - Hertigen860,25  
24Susanna FältMartagon   
 Märsta RidklubbMaraton - Hartung874,81  
25Emelie AnderssonMunsboro Willy   
 Borlänge RSOkänd - -961,78  
26Jon ÖsthaugWesley   
 Åsebo RSRiant - Hamar964,29  
27michelle wilsonL´s Murcielago   
 Fagersta RKHamilton (SWB) - Anart978,09  
28Lina SjöbergLanduros E   
 Borlänge RSLancado - Duros980,13  
29Cayenne CranningCarissa   
 Ilbäckens RFCortez - Silbersee1169,34  
30Ida BergqvistGalahad   
 Storbyns REmmerton (ex Raldolala) - Ismir1252,00  
31Maria WeidlitzEnergetique van't Gaverland   
 Springkällans RyttarsällskapQuerlybet Hero - ConcordeUte.   
31Josefine DahlGeil Sli   
 Borlänge RSGrãds - LemmonUte.   
31Hanna GlantzLina   
 Delsbo K&RSCastor - GanescoUte.   
31Kajsa JanssonYina   
 Årsta-RunstenDammen - HubertusUte.   
 Josefine NilssonNo Doubt   
 Billdals RKLadiesdream - King of Clubs xx    
 Lina AnderssonQuattro E   
 Falu RSEmmerton (ex Raldolala) - Ibsen    
 Emelie AnderssonZillah   
 Borlänge RSFaldo - Amarillo    
 
till toppen

Klass 7 - Hoppning 1.10 bed. A Avd. B
15 anmälda, 11 startande, 3 placerade
Premier
Överdomare: Lisbeth Backström
Tävlingsledare: Anna Köpman Strandberg
Hoppdomare: Bengt Nilsson
Banbyggare: Mikael Larsson
 
PlatsRyttareHästPremieHoppning
 UppfödareHärstamningFelTid
1John Hickeychilli glengordon100,00 kr 
 Årsta-Runsten 059,66
1Linda LejonDinn Lejon100,00 kr 
 HedemorabygdenCorlensky G - Seclusive Z064,72
1Jennifer HolmsvedDonna D'ora100,00 kr 
 HedemorabygdenDon Marco - Andiamo062,53
1Emelie LundgrenLa Toya D100,00 kr 
 Borlänge RSTopaasch - Nicke xx057,75
1Jenny OlsénCaramelle100,00 kr 
 Årsta-RunstenAlcatraz - Corrado WL059,22
 
6Angeliqa KarlssonShadow  
 Södertälje RKOkänd - Okänd861,19
7Micaela BladlundPowhatan  
 HedemorabygdenManhattan - Urbino983,34
8Karin AlsiöEtus Hästak (SWB)  
 Borlänge RSCortus - Voltaire1175,12
9Alexander NilssonGalant van de koelaar  
 Billdals RKVigo D'arsouilles - Thunder van de Zuuthoeve1384,60
9Lois PetterssonGun Man (SWB)  
 Västerås RSCarland - Rastell1366,16
11Linnea HillringFor Real (36)  
 Folkärna RSFor Feeling - Ralmé ZUte. 
 Amanda KjellbergChablis de Ley  
 Borlänge RSTornesch - Irco Marco  
 Sofi ÖhlundWishing Well  
 Avesta RidklubbWishing Luck - Wolkentanz  
 Anna FalängKarlssonMistral  
 Säterbygdens RKMarwin - Mowgli  
 Carolyn BerglöfCountess (35)  
 Folkärna RSCardento - Cortez  
 
till toppen

Klass 6 - Hoppning 1.20 bed. Två faser A:0/A:0 Avd. A
50 anmälda, 39 startande, 10 placerade
Premier
Överdomare: Lisbeth Backström
Tävlingsledare: Anna Köpman Strandberg
Hoppdomare: Bengt Nilsson
Banbyggare: Mikael Larsson
 
PlatsRyttareHästPremieFas IFas II
 UppfödareHärstamningFelTidFelTid
1Josefine NilssonNo Doubt1 500,00 kr  
 Billdals RKLadiesdream - King of Clubs xx066,63024,80
2John HickeyInverness Felix1 000,00 kr  
 Årsta-RunstenFeliciano - Ralmé Z069,44026,67
3Lina UddCapricorn Killigrew´s500,00 kr  
 Näsets RSCornetto - Almeto Z071,44026,87
4Adelina BreitholtzCalinou250,00 kr  
 Jump Club RSFCardento - Stove Friend xx070,00027,44
5Madelene Söderberg-AnderssonZideminka250,00 kr  
 Bollnäs RSTenerife VDL - Nimmerdor072,13028,07
6Linnea HillringJazz Classic250,00 kr  
 Folkärna RSCortez - Ralmé Z070,69028,79
7Carolyn BerglöfSanday250,00 kr  
 Folkärna RSArmstrong - Gabor070,06029,22
8Susanne HjerpePhileas Fogg250,00 kr  
 Säterbygdens RKQuite Easy - Passepartout073,16030,53
9Åsa LindCrutol KS250,00 kr  
 Leksands RKCardento - Robin Z073,50033,30
10Felicia WallenbergQuel Elan Marblesien250,00 kr  
 Kiladalens LantligaElan de la Cour - Count Ivor065,35426,16
 
11Mattias HjalmarssonNorma   
 Bollnäs RSNon Stop R - Maraton073,84426,80
12Johanna NordinLittle Belle   
 Åsebo RSLittle Boy - Nepal072,03428,19
13Anette Holmberg RothCardini Carpe Diem   
 Vänsta RFCardento - Magini (SWB)074,41431,45
14Maria WeidlitzEnergetique van't Gaverland   
 Springkällans RyttarsällskapQuerlybet Hero - Concorde176,03  
15michelle wilsonL´s Murcielago   
 Fagersta RKHamilton (SWB) - Anart176,57  
16Anna DahlstenRembrant B   
 Falu RSRobin Z - Unesco463,90  
17Ida BergqvistGalahad   
 Storbyns REmmerton (ex Raldolala) - Ismir465,03  
18Anna DahlstenMarlon 156   
 Falu RSMarlesko xx - Janos465,34  
19Tilde PeltoniemiA-More Ö   
 HedemorabygdenA-Dur - Bayaid466,19  
20Emma NybergMaestro   
 HedemorabygdenMarwin - Anart467,38  
21Jenny PärkkäElfe   
 Fagersta RKEskadron - Amarillo467,82  
21Ann-Charlotte KarlssonRodly   
 Borlänge RSRoderik - Maraton467,82  
23Ulrika AsplundLindqvistSamira   
 Leksands RKSaigon (ex Swingo) - Casanova468,12  
24Janice WiklundLá Medica   
 Rättviks RKMaistic (ex Maestro) - Torboldt470,59  
25Louise SvantesThe Gold Robber   
 Rommeheds SKRobin Z - Candle King470,93  
26Sofia WretstamArrizio   
 Södra Dalarnas RFArrlik - Democritos473,03  
27Karin GustavssonEasy to love   
 Borlänge RSQuite Easy - Robin Z578,47  
28Emma LindahlMerchedes of Parangons   
 Aros RSWellcome - Danny De Vito578,53  
29Madeleine NilssonChantelle   
 Folkärna RSRobin Z - Koncerz xx579,12  
30Jonna RosellPoter   
 Gagnefs RKSlowak - Kartacz868,62  
31Cassandra BlomgrenBlejsbjerg´s legat   
 Team Aspvik RK 871,34  
32Karolina LindströmSzkooby Doo   
 Heby RFSzkopul - Amiral871,68  
33Cayenne CranningWetina (69) (SWB)   
 Ilbäckens RFWetano - Hertigen874,28  
34Terese JonsChiquita   
 Borlänge RSKanudos xx - Sorel979,56  
35Malin OlssonIrija   
 Borlänge RSIntermezzo - Rufs1187,59  
36Madeleine NilssonNikodemus (SWB)   
 Folkärna RSRobin Z - Koncerz xx1272,60  
37Kajsa JanssonYina   
 Årsta-RunstenDammen - HubertusUte.   
37Emelie AnderssonMunsboro Willy   
 Borlänge RSOkänd - -Ute.   
37Cayenne CranningCarissa   
 Ilbäckens RFCortez - SilberseeUte.   
 Jenny OlsénFornarina   
 Årsta-RunstenFor Feeling - Irco Mena    
 Sara LundinCapricorn Court   
 Salaortens RFCardento - Lane Court xx    
 Linda LejonCirrus MB   
 HedemorabygdenCarano - Seclusive Z xx    
 Lois PetterssonGrand Beauty   
 Västerås RSCardento - Pegasus    
 John HickeyTiramisu   
 Årsta-RunstenRagazzo - Talinum xx    
 Catarina WahlertA-l´right Ö   
 HedemorabygdenA-Dur - Bayard    
 Hanna GlantzLina   
 Delsbo K&RSCastor - Ganesco    
 Emma AnderssonZandoc Z   
 Örebro FKZandor Z - Cash    
 Lina AnderssonQuattro E   
 Falu RSEmmerton (ex Raldolala) - Ibsen    
 Louise HalénPurple Haze   
 Lurbo RidklubbQuite Easy - Irco Marco    
 Anna DahlstenQuattro E   
 Falu RSEmmerton (ex Raldolala) - Ibsen    
 
till toppen

Klass 6 - Hoppning 1.20 bed. A Avd. B
12 anmälda, 8 startande, 2 placerade
Premier
Överdomare: Lisbeth Backström
Tävlingsledare: Anna Köpman Strandberg
Hoppdomare: Bengt Nilsson
Banbyggare: Mikael Larsson
 
PlatsRyttareHästPremieHoppning
 UppfödareHärstamningFelTid
1Emma JareforsChristageno100,00 kr 
 Borlänge RSCathageno - Pajazzo081,09
1Malin ÅkerbergCarter MB100,00 kr 
 Örebro FKChicago Z - Goldstrand080,03
1Malin ÅkerbergMorita HH100,00 kr 
 Örebro FKCamaro M - Cardento079,25
 
4Therese NymanCarlina SB  
 Västerås RSCardento - Cortez476,47
4Veronica NygårdhZiruta  
 Borlänge RSGoodtimes - Ircolando478,57
6Jennifer HolmsvedDonna D'ora  
 HedemorabygdenDon Marco - Andiamo879,46
6Linda LejonDinn Lejon  
 HedemorabygdenCorlensky G - Seclusive Z880,72
8Janna LofvarsNikko  
 Örebro FKCool Hill - RoyalUte. 
 Amanda KjellbergCarina  
 Borlänge RSCarthino Z - Guidam  
 Micaela BladlundPowhatan  
 HedemorabygdenManhattan - Urbino  
 Emelie AnderssonZillah  
 Borlänge RSFaldo - Amarillo  
 Jenny OlsénPuma  
 Årsta-RunstenCarson Ask - Irco Mena  
 
till toppen

Klass 600 - Hoppning 1.25 bed. A:0 Avd. A
24 anmälda, 20 startande, 5 placerade
Premier
Överdomare: Lisbeth Backström
Tävlingsledare: Anna Köpman Strandberg
Hoppdomare: Bengt Nilsson
Banbyggare: Mikael Larsson
 
PlatsRyttareHästPremieHoppning
 UppfödareHärstamningFelTid
1Danai DoverholtBahia Cabana1 800,00 kr 
 Södra Dalarnas RFCortez - Wagner065,53
2Aili KarlssonMonthy Marco1 200,00 kr 
 Sundsvalls LantMummys Marco - Cortez069,66
3Terese JonsMarcoolio500,00 kr 
 Borlänge RSMarwin - Kaliber071,44
4Anna StenbergQuite All Right250,00 kr 
 Säterbygdens RKQuite Easy - Arram466,03
5Aili KarlssonPrincess Marco SH250,00 kr 
 Sundsvalls LantMummy´s Marco - Cortez466,10
 
6Ann-Charlotte KarlssonRodly  
 Borlänge RSRoderik - Maraton480,78
7Danai DoverholtApril Love 2 K  
 Södra Dalarnas RFCortez - Wagner485,00
8John HickeyTiramisu  
 Årsta-RunstenRagazzo - Talinum xx871,63
9Lois PetterssonGrand Beauty  
 Västerås RSCardento - Pegasus882,00
10Johanna NordinLittle Belle  
 Åsebo RSLittle Boy - Nepal887,66
11Anna DahlstenRembrant B  
 Falu RSRobin Z - Unesco1265,37
12Anna DahlstenMarlon 156  
 Falu RSMarlesko xx - Janos1276,22
13Leif HallHenke L  
 Gävle RSCardento - Maraton1283,31
14My BergdahlGakenda  
 Jump Club RSFSzkopul - Ralmé Z1599,21
15Sara LundinCapricorn Court  
 Salaortens RFCardento - Lane Court xx1672,81
16Susanne HjerpePhileas Fogg  
 Säterbygdens RKQuite Easy - Passepartout1997,53
17Leif HallNaldo  
 Gävle RSNekton - Coriall2086,66
18Emma LindahlMerchedes of Parangons  
 Aros RSWellcome - Danny De VitoUte. 
18Christina CarlssonCamirez C  
 Storbyns RCornetto - RonaldUte. 
18Alice FlodinZileva  
 Lurbo RidklubbGoodtimes - UlftUte. 
 Catarina WahlertA-l´right Ö  
 HedemorabygdenA-Dur - Bayard  
 Emma AnderssonZandoc Z  
 Örebro FKZandor Z - Cash  
 Anna DahlstenQuattro E  
 Falu RSEmmerton (ex Raldolala) - Ibsen  
 Catarina EkholmLi-Li  
 Tierps RKCortez - Urbino  
 
till toppen

Klass 600 - Hoppning 1.25 bed. A Avd. B
3 anmälda, 3 startande, 1 placerade
Premier
Överdomare: Lisbeth Backström
Tävlingsledare: Anna Köpman Strandberg
Hoppdomare: Bengt Nilsson
Banbyggare: Mikael Larsson
 
PlatsRyttareHästPremieHoppning
 UppfödareHärstamningFelTid
1Malin ÅkerbergCarter MB100,00 kr 
 Örebro FKChicago Z - Goldstrand090,34
 
2Veronica NygårdhZiruta  
 Borlänge RSGoodtimes - Ircolando890,28
3Jenny OlsénPuma  
 Årsta-RunstenCarson Ask - Irco Mena14100,56
 
till toppen

Klass 5 - Hoppning 1.30 bed. Poänghoppning Avd. A
24 anmälda, 15 startande, 4 placerade
Premier
Överdomare: Lisbeth Backström
Tävlingsledare: Anna Köpman Strandberg
Hoppdomare: Bengt Nilsson
Banbyggare: Mikael Larsson
 
PlatsRyttareHästPremieGrundomgångOmhoppning
 UppfödareHärstamningPoängTidPoängTid
1John HickeyHastings5 000,00 kr  
 Årsta-RunstenCardento - Democritos 66,52  
2John HickeyEclectic2 500,00 kr  
 Årsta-RunstenCroft Tinka´s Lad - Hope Full 69,84  
3Therese NymanCahlua1 000,00 kr  
 Västerås RSCamaro M - Lasandos 66,50  
4Micaela ErikssonBalou500,00 kr  
 Älvkarleby RKBaloubet du Rouet - Laeken 69,97  
 
5Susanne LundO´La La   
 Folkärna RS  70,87  
6My BergdahlGakenda   
 Jump Club RSFSzkopul - Ralmé Z 62,24  
7Jonna LeVauDiamond of Orange HK   
 Heby RFOkänd - Okänd 72,49  
8Madelene Söderberg-AnderssonZideminka   
 Bollnäs RSTenerife VDL - Nimmerdor87064,89  
9Lina UddCapricorn Killigrew´s   
 Näsets RSCornetto - Almeto Z87066,55  
10Sophie HammarinJust For Me   
 Älvkarleby RKEscudo I - Werther75071,00  
11Therese NymanAcindo SB   
 Västerås RSAcacio (ex Acagion) - Cortez69077,10  
12Linda LejonCirrus MB   
 HedemorabygdenCarano - Seclusive Z xx64067,50  
13Alice FlodinLandia   
 Lurbo RidklubbSolos Landtinus - Latino30064,92  
14Felicia WallenbergQuel Elan Marblesien   
 Kiladalens LantligaElan de la Cour - Count Ivor27076,21  
15Amanda KjellbergElegante van de Warande   
 Borlänge RSParco - ClintonUte.   
 Lois PetterssonGrand Beauty   
 Västerås RSCardento - Pegasus    
 Leif HallNaldo   
 Gävle RSNekton - Coriall    
 Karolina LindströmSzkooby Doo   
 Heby RFSzkopul - Amiral    
 Louise HalénPurple Haze   
 Lurbo RidklubbQuite Easy - Irco Marco    
 Catarina EkholmLi-Li   
 Tierps RKCortez - Urbino    
 Aili KarlssonPrincess Marco SH   
 Sundsvalls LantMummy´s Marco - Cortez    
 Aili KarlssonMonthy Marco   
 Sundsvalls LantMummys Marco - Cortez    
 Terese JonsMarcoolio   
 Borlänge RSMarwin - Kaliber    
 Leif HallUtopia   
 Gävle RSChello I - Cantus    
 
till toppen

Klass 5 - Hoppning 1.30 bed. A Avd. B
3 anmälda, 2 startande
Överdomare: Lisbeth Backström
Tävlingsledare: Anna Köpman Strandberg
Hoppdomare: Bengt Nilsson
Banbyggare: Mikael Larsson
 
PlatsRyttareHästPremieHoppning
 UppfödareHärstamningFelTid
 
1Malin ÅkerbergMorita HH  
 Örebro FKCamaro M - Cardento068,59
2Therese NymanCarlina SB  
 Västerås RSCardento - Cortez1263,75
 Anna StenbergQuite All Right  
 Säterbygdens RKQuite Easy - Arram  
 
till toppen

Klass 4 - Hoppning 1.40 bed. A:1a
15 anmälda, 13 startande, 4 placerade
Premier
Överdomare: Lisbeth Backström
Tävlingsledare: Anna Köpman Strandberg
Hoppdomare: Bengt Nilsson
Banbyggare: Mikael Larsson
 
PlatsRyttareHästPremieGrundomgångOmhoppning
 UppfödareHärstamningFelTidFelTid
1John HickeyIan4 000,00 kr  
 Årsta-RunstenIowa - Cortez083,75041,62
2Therese NymanLagana2 000,00 kr  
 Västerås RSLasandos - Midas080,87042,12
3Therese NymanCahlua1 000,00 kr  
 Västerås RSCamaro M - Lasandos079,72451,94
4Leif HallCilvano Z400,00 kr  
 Gävle RSCumano - Fleuri de Manoir473,88  
 
5John HickeyThe One   
 Årsta-RunstenCornetto - Caletto II480,31  
6Terese JonsMarcoolio   
 Borlänge RSMarwin - Kaliber481,31  
7Jonna LeVauDiamond of Orange HK   
 Heby RFOkänd - Okänd482,66  
8Adelina BreitholtzCalinou   
 Jump Club RSFCardento - Stove Friend xx485,63  
9Alice FlodinLandia   
 Lurbo RidklubbSolos Landtinus - Latino881,62  
10Leif HallKilligrews Emperess   
 Gävle RSEuro Clover - Ballyard Light11101,47  
11Jessica SimmSpecial Edition HS   
 Jump Club RSFCalato - Caletto 11680,69  
12Amanda KjellbergElegante van de Warande   
 Borlänge RSParco - Clinton1682,53  
13Lois PetterssonGrand Beauty   
 Västerås RSCardento - Pegasus2083,65  
 Sandra SimmOutstanding HS   
 Jump Club RSFLast Man Standing - Kobold I    
 Susanne LundO´La La   
 Folkärna RS     
 
till toppen

Equipe - Datasystem för ridsport