Borlänge RS 2012-06-22 - 2012-06-24
EQUIPE datasystem: Senaste resultatlista 2012-06-24 kl. 22:41
Klass 11 - Hoppning 0.90 bed. Clear Round
Klass 10 - Hoppning 1.00 bed. Clear Round
Klass 100 - Hoppning 1.00 bed. Två faser A:0/A:0 Avd. A
Klass 100 - Hoppning 1.00 bed. Två faser A:0/A:0 Avd. B
Klass 9 - Hoppning 1.10 bed. Två faser A:0/A:0 Avd. A
Klass 9 - Hoppning 1.10 bed. Två faser A:0/A:0 Avd. B
Klass 8 - Hoppning 1.15 bed. A:1a Avd. A
Klass 8 - Hoppning 1.15 bed. A:1a Avd. B

Klass 11 - Hoppning 0.90 bed. Clear Round
36 anmälda, 30 startande, 13 placerade
Överdomare: Stephanie Giesecke
Tävlingsledare: Anna Köpman Strandberg
Hoppdomare: Bengt Nilsson
Banbyggare: Mikael Larsson
 
PlatsRyttareHästPremieHoppning
 UppfödareHärstamningFelTid
1My LagerbergBarolo  
 Borlänge RSBergamon - Davignon055,00
1Ida AnderssonActivista Loca (SWB)  
 Avesta RidklubbAcacio (ex Acagion) - Laurin058,00
1Lina SjöbergBaron  
 Borlänge RSAdiutant - Aran058,80
1Angelica OlssonPonita Girl  
 Tierps RKAkribori - Chapman (SWB)055,00
1Catarina WahlertRevolt  
 HedemorabygdenRadiator - Feinbrand056,40
1Anna StenbergSocirall B.B.S  
 Säterbygdens RKCoriall - Etrusco054,10
1Elisabet SvärdströmWavelets Betzy  
 Säterbygdens RKBayron - Falstaff058,90
1Sara SverinVitalis  
 Rommeheds SKKarlstad - Le Val Blanc049,70
1Veronica JohanssonLack  
 Folkärna RSSantana - Maraton049,60
1Linnéa BobergHamilton  
 Falu RSOkänd - Okänd047,80
1Tina GrotanderLá Sanur  
 Leksands RKLabamba - Gutenberg049,10
1Celinne HanssonWaranti  
 Leksands RKWolkenstein - Rotspon054,40
1Carolyn BerglöfCatch Me  
 Folkärna RSMetall - Don Schufro057,00
 
14Erik HellmanBrilliant Lightning  
 Åsebo RS 452,20
14Malin OlssonWild Wilmer  
 Ovansiljans R&HSFunambule - Heart Of Oak452,40
14Lois PetterssonGun Man (SWB)  
 Västerås RSCarland - Rastell456,80
14Madelene LjungSir Charlie  
 Hofors RSChannon (SWB) - Marino457,90
14Emma StrandbergLazzaro MB  
 Leksands RKLasandos - Cor de la Bryere449,70
14Karin AlsiöEtus Hästak (SWB)  
 Borlänge RSCortus - Voltaire457,50
20Åke PerssonIndostro  
 Ludvika RKCagliostro - Indorado666,00
20Emmy EnglundMountain Knight  
 Folkärna RSPrimatico - Itsabrahma663,20
22Malin WesterSilvan Sunday  
 Sunnansjö RidsällskapArtist - Salvan857,60
22Sofia HedmanElymus (SWB)  
 Ludvika RKEighty Eight Keys xx - Ciceron850,10
24Moa BerglundConfu G  
 Hofors RSCaruso Gut - Wanderkonig Star1377,30
25Liza Petrusson, KarlssonCornelia (SWB)  
 Rommeheds SKCathageno - Willibald (ej licens 1998)1778,50
26Linnea LiljebergAcapella  
 Salaortens RFCareful - Bonaparte27100,80
27Maja WesterbergDalpil  
 Rommeheds SKMinpil - KipminUte. 
27Daniel GustafssonVulkan Hornline  
 Svärdsjö RKSilver Pine - DungenessUte. 
27Elin ForsmanAskö Jan  
 HedemorabygdenBowspirit - IndianisteUte. 
27Klara ForsstedtTowanda xx  
 Rommeheds SKMusic Streak - Saville RowUte. 
 Carolyn BerglöfRosenstolz C  
 Folkärna RSRonaldinho H - Acord II  
 Sandra LarssonUT Duurde FF  
 Borlänge RSOdermus R - Legaat  
 Anna BäckmanAquatini  
 Salaortens RFIndoctro - Bonaparte  
 Malin EngströmLiara  
 Storbyns RLancier - Marocco  
 Sandra ErikssonGimli  
 Gävle FRKFurubäcks Inter - Ernarson 176  
 Susanna FältEyeqatcher  
 Märsta RidklubbQuite Easy - Lebus  
 
till toppen

Klass 10 - Hoppning 1.00 bed. Clear Round
51 anmälda, 36 startande, 10 placerade
Överdomare: Stephanie Giesecke
Tävlingsledare: Anna Köpman Strandberg
Hoppdomare: Bengt Nilsson
Banbyggare: Mikael Larsson
 
PlatsRyttareHästPremieHoppning
 UppfödareHärstamningFelTid
1Susanne LundNo Quejes  
 Folkärna RSNon Stop R - Cortez062,00
1My LagerbergBarolo  
 Borlänge RSBergamon - Davignon054,60
1Anna BäckmanAquira  
 Salaortens RFIrco Mena - Bonaparte057,30
1Mia NylundMunsboro Willy  
 Borlänge RSOkänd - -049,40
1Mariann JäderbergDancing girl  
 Leksands RKAdelante - Glissando052,20
1Jon ÖsthaugWesley  
 Åsebo RSRiant - Hamar061,00
1Kajsa PerssonRomanze  
 Kumla RidklubbRecaro - Argentan049,30
1Charlotte DahlrotMonstrea P  
 Ovansiljans R&HSCamaro M - Anart050,90
1Ronja ErikssonLibra 006  
 Säterbygdens RKLandor S - Frühlingstraum II052,50
1Carolyn BerglöfCountess (35)  
 Folkärna RSCardento - Cortez054,80
 
12Ammi Hedman-ErkumruLarma Hamlet  
 Rommeheds SKSmedhults Torped - Burton Starlight447,90
12Carolyn BerglöfCatch Me  
 Folkärna RSMetall - Don Schufro456,40
12Ida AnderssonActivista Loca (SWB)  
 Avesta RidklubbAcacio (ex Acagion) - Laurin456,90
12Malin OlssonWild Wilmer  
 Ovansiljans R&HSFunambule - Heart Of Oak453,30
12Catarina WahlertRevolt  
 HedemorabygdenRadiator - Feinbrand453,70
12Emma StrandbergLazzaro MB  
 Leksands RKLasandos - Cor de la Bryere451,40
12Malin WesterSilvan Sunday  
 Sunnansjö RidsällskapArtist - Salvan453,00
12Sofi ÖhlundWishing Well  
 Avesta RidklubbWishing Luck - Wolkentanz454,60
12Lois PetterssonGun Man (SWB)  
 Västerås RSCarland - Rastell453,60
12Anna FalängKarlssonMistral  
 Säterbygdens RKMarwin - Mowgli450,90
12Tina GrotanderLá Sanur  
 Leksands RKLabamba - Gutenberg446,30
12Celinne HanssonWaranti  
 Leksands RKWolkenstein - Rotspon454,30
24Jenny OlsénCaramelle  
 Årsta-RunstenAlcatraz - Corrado WL851,40
24Emilia KockCreate Glory  
 Borlänge RSCalderon - Gvidons856,30
24Ulrika AsplundLindqvistRobinzon B  
 Leksands RKRobin Z - Jolly Jake xx855,70
24Linnea HillringFor Real (36)  
 Folkärna RSFor Feeling - Ralmé Z852,10
24Magdalena JohanssonGiovanni di Cantero  
 Säterbygdens RKConquest van de Helle - Caesar van de Helle859,50
29Veronica SrokaEntiego  
 Gävle RSEdgar - Rewanz1066,10
30Veronica JohanssonLack  
 Folkärna RSSantana - Maraton1170,70
31Erik HellmanBrilliant Lightning  
 Åsebo RS 1255,10
32Elin ForsmanAskö Jan  
 HedemorabygdenBowspirit - Indianiste1659,30
32Sofia HedmanElymus (SWB)  
 Ludvika RKEighty Eight Keys xx - Ciceron1649,90
34Linnea LiljebergAcapella  
 Salaortens RFCareful - Bonaparte2178,30
35Lina SjöbergBaron  
 Borlänge RSAdiutant - Aran2890,90
36Moa BerglundConfu G  
 Hofors RSCaruso Gut - Wanderkonig StarUte. 
36Sarah GustafssonDon Tjubang  
 Borlänge RSDon Juan - Rex MagnaUte. 
 Lina AnderssonQuattro E  
 Falu RSEmmerton (ex Raldolala) - Ibsen  
 Malin HammarskjöldTequila  
 Rättviks RKOkänd  
 Madelene LjungSir Charlie  
 Hofors RSChannon (SWB) - Marino  
 Angelica OlssonPonita Girl  
 Tierps RKAkribori - Chapman (SWB)  
 Terese JonsChiquita  
 Borlänge RSKanudos xx - Sorel  
 Amanda KjellbergChablis de Ley  
 Borlänge RSTornesch - Irco Marco  
 Sandra LarssonUT Duurde FF  
 Borlänge RSOdermus R - Legaat  
 Lina SjöbergLanduros E  
 Borlänge RSLancado - Duros  
 Anna StenbergSocirall B.B.S  
 Säterbygdens RKCoriall - Etrusco  
 Caroline ChristiansenSaxson  
 Borlänge RSGoodtimes - Cavalier  
 Lisa HenrikssonCon Amore  
 Årsunda HKCorlensky G - Jalmood xx  
 Emma JareforsChristageno  
 Borlänge RSCathageno - Pajazzo  
 Susanna FältEyeqatcher  
 Märsta RidklubbQuite Easy - Lebus  
 Anna BäckmanAquatini  
 Salaortens RFIndoctro - Bonaparte  
 Carolyn BerglöfRosenstolz C  
 Folkärna RSRonaldinho H - Acord II  
 
till toppen

Klass 100 - Hoppning 1.00 bed. Två faser A:0/A:0 Avd. A
19 anmälda, 17 startande, 5 placerade
Premier
Överdomare: Stephanie Giesecke
Tävlingsledare: Anna Köpman Strandberg
Hoppdomare: Bengt Nilsson
Banbyggare: Mikael Larsson
 
PlatsRyttareHästPremieFas IFas II
 UppfödareHärstamningFelTidFelTid
1Caroline ChristiansenSaxson125,00 kr  
 Borlänge RSGoodtimes - Cavalier047,55030,93
2Louise SvantesApertif125,00 kr  
 Rommeheds SKAlmeto Z - Dragon043,96031,09
3Terese JonsChiquita125,00 kr  
 Borlänge RSKanudos xx - Sorel053,79031,14
4Lina AnderssonQuattro E125,00 kr  
 Falu RSEmmerton (ex Raldolala) - Ibsen048,52034,93
5Susanne LundNo Quejes125,00 kr  
 Folkärna RSNon Stop R - Cortez052,95044,82
 
6Veronica SrokaEntiego   
 Gävle RSEdgar - Rewanz051,04045,43
7Ronja ErikssonLibra 006   
 Säterbygdens RKLandor S - Frühlingstraum II049,91047,23
8Malin HammarskjöldTequila   
 Rättviks RKOkänd043,15431,74
9Alexandra KockCreate Glory   
 Borlänge RSCalderon - Gvidons053,99437,15
10Mariann JäderbergDancing girl   
 Leksands RKAdelante - Glissando050,02441,23
11Lina SjöbergLanduros E   
 Borlänge RSLancado - Duros052,51445,35
12Charlotte DahlrotMonstrea P   
 Ovansiljans R&HSCamaro M - Anart047,68445,45
13Linnéa BobergHamilton   
 Falu RSOkänd - Okänd046,201961,27
14Mia NylundMunsboro Willy   
 Borlänge RSOkänd - -449,68  
15Karin AlsiöEtus Hästak (SWB)   
 Borlänge RSCortus - Voltaire456,50  
16Susanna FältEyeqatcher   
 Märsta RidklubbQuite Easy - Lebus772,99  
17Josefine DahlGeil Sli   
 Borlänge RSGrãds - Lemmon1986,72  
 Carolyn BerglöfCountess (35)   
 Folkärna RSCardento - Cortez    
 Elin ForsmanAskö Jan   
 HedemorabygdenBowspirit - Indianiste    
 
till toppen

Klass 100 - Hoppning 1.00 bed. A Avd. B
12 anmälda, 10 startande, 3 placerade
Premier
Överdomare: Stephanie Giesecke
Tävlingsledare: Anna Köpman Strandberg
Hoppdomare: Bengt Nilsson
Banbyggare: Mikael Larsson
 
PlatsRyttareHästPremieHoppning
 UppfödareHärstamningFelTid
1Anna FalängKarlssonMistral100,00 kr 
 Säterbygdens RKMarwin - Mowgli053,70
1Emma JareforsChristageno100,00 kr 
 Borlänge RSCathageno - Pajazzo053,80
1John Hickeychilli glengordon100,00 kr 
 Årsta-Runsten 054,80
1Magdalena JohanssonGiovanni di Cantero100,00 kr 
 Säterbygdens RKConquest van de Helle - Caesar van de Helle055,10
1Carolyn BerglöfCudina PP100,00 kr 
 Folkärna RSMassimo - Clinton053,00
 
6Madelene LjungSir Charlie  
 Hofors RSChannon (SWB) - Marino454,60
6Angeliqa KarlssonShadow  
 Södertälje RKOkänd - Okänd454,80
6Sofi ÖhlundWishing Well  
 Avesta RidklubbWishing Luck - Wolkentanz456,00
6Emelie LundgrenLa Toya D  
 Borlänge RSTopaasch - Nicke xx451,00
10Ulrika AsplundLindqvistRobinzon B  
 Leksands RKRobin Z - Jolly Jake xx851,80
 Lisa HenrikssonCon Amore  
 Årsunda HKCorlensky G - Jalmood xx  
 Sarah GustafssonDon Tjubang  
 Borlänge RSDon Juan - Rex Magna  
 
till toppen

Klass 9 - Hoppning 1.10 bed. Två faser A:0/A:0 Avd. A
38 anmälda, 34 startande, 9 placerade
Premier
Överdomare: Stephanie Giesecke
Tävlingsledare: Anna Köpman Strandberg
Hoppdomare: Bengt Nilsson
Banbyggare: Mikael Larsson
 
PlatsRyttareHästPremieFas IFas II
 UppfödareHärstamningFelTidFelTid
1Josefine NilssonNo Doubt500,00 kr  
 Billdals RKLadiesdream - King of Clubs xx054,16032,19
2Pernilla WitaspSierra250,00 kr  
 Rättviks RKCosmopolite S - Tammer Fors xx053,84032,51
3Caroline ChristiansenSaxson200,00 kr  
 Borlänge RSGoodtimes - Cavalier052,72036,09
4Terese JonsChiquita150,00 kr  
 Borlänge RSKanudos xx - Sorel064,03036,53
5Anette Holmberg RothCardini Carpe Diem150,00 kr  
 Vänsta RFCardento - Magini (SWB)064,13039,64
6Terese JonsCarey Nygaard150,00 kr  
 Borlänge RSTiberias - Urprinz065,40039,88
7Linnea HillringJazz Classic150,00 kr  
 Folkärna RSCortez - Ralmé Z059,25041,17
8Catarina WahlertA-l´right Ö150,00 kr  
 HedemorabygdenA-Dur - Bayard062,80041,38
9Jenny OlsénFornarina150,00 kr  
 Årsta-RunstenFor Feeling - Irco Mena056,79440,00
 
10Emma HelsingFor My Pleasure (23)   
 Borlänge RSFor Feeling - Marwin054,72836,91
11Anna BäckmanAquira   
 Salaortens RFIrco Mena - Bonaparte063,631649,63
12Viktoria PetterssonCarismo   
 Orsa RidklubbJeopardy - Espri453,60  
13Erica NäsenMy Imagination   
 Orsa RidklubbCagliostro - Parios xx454,04  
14Ulrika HebertChereress   
 Borlänge RSChess - Cyrill456,85  
15Cassandra BlomgrenBlejsbjerg´s legat   
 Team Aspvik RK 457,01  
16Linda LeanderssonDavid Player   
 Älvdalens RKSongline - The Noble Player457,26  
17Susanna FältMartagon   
 Märsta RidklubbMaraton - Hartung457,31  
18Jonna WestmanRox´s Bolero   
 Borlänge RSFontana - Democritos457,50  
19Linnéa BobergYannique B   
 Falu RSQuidam de Revel (SF) - Carprilli457,56  
20Malin OlssonIrija   
 Borlänge RSIntermezzo - Rufs458,15  
21Lina AnderssonQuattro E   
 Falu RSEmmerton (ex Raldolala) - Ibsen458,78  
22Sara LundinCapricorn Court   
 Salaortens RFCardento - Lane Court xx463,47  
23Kajsa PerssonRomanze   
 Kumla RidklubbRecaro - Argentan570,91  
24Susanna FältJurasek   
 Märsta RidklubbGreat Pleasure - List677,25  
25Malin HammarskjöldTequila   
 Rättviks RKOkänd856,53  
26Josefine ViklundCredit Valley   
 Bollnäs RSCortez - Urbino860,76  
27Kajsa JanssonYina   
 Årsta-RunstenDammen - Hubertus869,56  
28Sandra NordlundTrulls Easter   
 Enköpings FRKJoyful Catch - Crowntron1076,80  
29Jon ÖsthaugWesley   
 Åsebo RSRiant - Hamar1266,35  
30Malin AnderssonBollsjö Piraten   
 Älvdalens RKPilo Pirat - Finnstad Gutten1657,00  
31Lina SjöbergLanduros E   
 Borlänge RSLancado - Duros1980,25  
32Hanna GlantzLina   
 Delsbo K&RSCastor - Ganesco2099,60  
33Josefine DahlGeil Sli   
 Borlänge RSGrãds - LemmonUte.   
33Emelie AnderssonZillah   
 Borlänge RSFaldo - AmarilloUte.   
 Mia NylundMunsboro Willy   
 Borlänge RSOkänd - -    
 Alexandra KockCreate Glory   
 Borlänge RSCalderon - Gvidons    
 Susanne LundNo Quejes   
 Folkärna RSNon Stop R - Cortez    
 Tilda WiderströmWarina   
 Västerås RSCantos - Recruut    
 
till toppen

Klass 9 - Hoppning 1.10 bed. A Avd. B
13 anmälda, 10 startande, 3 placerade
Premier
Överdomare: Stephanie Giesecke
Tävlingsledare: Anna Köpman Strandberg
Hoppdomare: Bengt Nilsson
Banbyggare: Mikael Larsson
 
PlatsRyttareHästPremieHoppning
 UppfödareHärstamningFelTid
1Emma JareforsChristageno100,00 kr 
 Borlänge RSCathageno - Pajazzo069,78
1Jenny OlsénCaramelle100,00 kr 
 Årsta-RunstenAlcatraz - Corrado WL058,84
1Linnea HillringFor Real (36)100,00 kr 
 Folkärna RSFor Feeling - Ralmé Z058,82
1Carolyn BerglöfCountess (35)100,00 kr 
 Folkärna RSCardento - Cortez060,13
 
5Johanna FredholmSzkoorpan Ö  
 HedemorabygdenSzkopul - Bayard854,12
6Gabriella WedinLanda  
 Smedjebackens RSLancer III - Weinberg1077,47
7Alexander NilssonGalant van de koelaar  
 Billdals RKVigo D'arsouilles - Thunder van de Zuuthoeve1388,50
8Angeliqa KarlssonShadow  
 Södertälje RKOkänd - Okänd1664,22
9Carolyn BerglöfCudina PP  
 Folkärna RSMassimo - Clinton2588,37
10Emelie LundgrenLa Toya D  
 Borlänge RSTopaasch - Nicke xxUte. 
 Amanda KjellbergChablis de Ley  
 Borlänge RSTornesch - Irco Marco  
 Anna FalängKarlssonMistral  
 Säterbygdens RKMarwin - Mowgli  
 Lisa HenrikssonCon Amore  
 Årsunda HKCorlensky G - Jalmood xx  
 
till toppen

Klass 8 - Hoppning 1.15 bed. A:1a Avd. A
35 anmälda, 25 startande, 7 placerade
Premier
Överdomare: Stephanie Giesecke
Tävlingsledare: Anna Köpman Strandberg
Hoppdomare: Bengt Nilsson
Banbyggare: Mikael Larsson
 
PlatsRyttareHästPremieGrundomgångOmhoppning
 UppfödareHärstamningFelTidFelTid
1Josefine NilssonNo Doubt800,00 kr  
 Billdals RKLadiesdream - King of Clubs xx060,66029,13
2John HickeyInverness Felix500,00 kr  
 Årsta-RunstenFeliciano - Ralmé Z062,47030,49
3Cayenne CranningCarissa250,00 kr  
 Ilbäckens RFCortez - Silbersee064,23031,92
4Anette Holmberg RothCardini Carpe Diem160,00 kr  
 Vänsta RFCardento - Magini (SWB)067,51034,17
5Linnéa BobergAction160,00 kr  
 Falu RSQuite Easy - Libero H062,20035,43
6Susanne HjerpePhileas Fogg160,00 kr  
 Säterbygdens RKQuite Easy - Passepartout068,61431,43
7Pernilla WitaspSierra160,00 kr  
 Rättviks RKCosmopolite S - Tammer Fors xx061,58439,52
 
8Ulrika HebertChereress   
 Borlänge RSChess - Cyrill062,86834,47
9Micaela ErikssonBalou   
 Älvkarleby RKBaloubet du Rouet - Laeken067,82843,38
10Linda LeanderssonDavid Player   
 Älvdalens RKSongline - The Noble Player058,451230,86
11Linnéa BobergYannique B   
 Falu RSQuidam de Revel (SF) - Carprilli061,962855,16
12Viktoria PetterssonCarismo   
 Orsa RidklubbJeopardy - Espri057,82Ute. 
13Erica NäsenMy Imagination   
 Orsa RidklubbCagliostro - Parios xx459,23  
14Sophie HammarinJust For Me   
 Älvkarleby RKEscudo I - Werther460,94  
15Cayenne CranningWetina (69) (SWB)   
 Ilbäckens RFWetano - Hertigen464,55  
16Terese JonsCarey Nygaard   
 Borlänge RSTiberias - Urprinz573,16  
17Sara LundinCapricorn Court   
 Salaortens RFCardento - Lane Court xx862,69  
18Emma HelsingFor My Pleasure (23)   
 Borlänge RSFor Feeling - Marwin1258,66  
19Malin OlssonIrija   
 Borlänge RSIntermezzo - Rufs1260,98  
20Cassandra BlomgrenBlejsbjerg´s legat   
 Team Aspvik RK 1263,19  
21Malin AnderssonBollsjö Piraten   
 Älvdalens RKPilo Pirat - Finnstad Gutten1265,73  
22Kajsa JanssonYina   
 Årsta-RunstenDammen - Hubertus1374,95  
23Josefine ViklundCredit Valley   
 Bollnäs RSCortez - Urbino1479,12  
24Jenny OlsénFornarina   
 Årsta-RunstenFor Feeling - Irco MenaUte.   
24Emelie AnderssonZillah   
 Borlänge RSFaldo - AmarilloUte.   
24Hanna GlantzLina   
 Delsbo K&RSCastor - GanescoUte.   
 Susanne LundNo Quejes   
 Folkärna RSNon Stop R - Cortez    
 Sandra NordlundTrulls Easter   
 Enköpings FRKJoyful Catch - Crowntron    
 Tilda WiderströmWarina   
 Västerås RSCantos - Recruut    
 Catarina WahlertA-l´right Ö   
 HedemorabygdenA-Dur - Bayard    
 Catarina EkholmLi-Li   
 Tierps RKCortez - Urbino    
 Josefine DahlGeil Sli   
 Borlänge RSGrãds - Lemmon    
 Mikaela AnderssonWicked Sign Of Spring   
 Högbo RidklubbNiveau - Corland    
 Karin GustavssonEasy to love   
 Borlänge RSQuite Easy - Robin Z    
 Susanne LundFranka   
 Folkärna RSOkänd - Okänd    
 
till toppen

Klass 8 - Hoppning bed. A Avd. B
5 anmälda, 5 startande, 2 placerade
Premier
Överdomare: Stephanie Giesecke
Tävlingsledare: Anna Köpman Strandberg
Hoppdomare: Bengt Nilsson
Banbyggare: Mikael Larsson
 
PlatsRyttareHästPremieHoppning
 UppfödareHärstamningFelTid
1Amanda KjellbergCarina100,00 kr 
 Borlänge RSCarthino Z - Guidam464,72
1Johanna FredholmSzkoorpan Ö100,00 kr 
 HedemorabygdenSzkopul - Bayard461,34
1Alexander NilssonGalant van de koelaar100,00 kr 
 Billdals RKVigo D'arsouilles - Thunder van de Zuuthoeve464,60
 
4Jenny OlsénPuma  
 Årsta-RunstenCarson Ask - Irco Mena678,97
5Gabriella WedinLanda  
 Smedjebackens RSLancer III - WeinbergUtg. 
 
till toppen

Equipe - Datasystem för ridsport