Borlänge RS 2010-06-25 - 2010-06-27
EQUIPE datasystem: Senaste resultatlista 2010-06-28 kl. 19:11
Klass 1 - Hoppning 1.25 bed. Två faser A:0/A:0 Avd. A
Klass 1 - Hoppning 1.25 bed. Två faser A:0/A:0 Avd. B
Klass 2 - Hoppning 1.30 bed. A1:a Winning Round Art 276.3 Avd. A
Klass 2 - Hoppning 1.30 bed. A1:a Winning Round Art 276.3 Avd. B
Klass 3 - Hoppning 1.20 bed. Två faser A:0/A:0 Avd. A
Klass 3 - Hoppning 1.20 bed. Två faser A:0/A:0 Avd. B
Klass 4 - Hoppning 1.10 bed. Två faser A:0/A:0 Avd. A
Klass 4 - Hoppning 1.10 bed. Två faser A:0/A:0 Avd. B
Klass 5 - Hoppning 1.30 bed. Två faser A:0/A:0 Avd. A
Klass 5 - Hoppning 1.30 bed. Två faser A:0/A:0 Avd. B
Klass 6 - Hoppning 1.20 bed. A:0 Avd. A
Klass 6 - Hoppning 1.20 bed. A:0 Avd. B
Klass 7 - Hoppning 1.10 bed. Två faser A:0/A:0 Avd. A
Klass 7 - Hoppning 1.10 bed. Två faser A:0/A:0 Avd. B
Klass 8 - Hoppning 1.00 bed. Två faser A:0/A:0 Avd. A
Klass 8 - Hoppning 1.00 bed. Två faser A:0/A:0 Avd. B
Klass 9 - Hoppning 1.10 bed. A:1a Avd. A
Klass 9 - Hoppning 1.10 bed. A:1a Avd. B
Klass 10 - Hoppning 1.00 bed. Två faser A:0/A:0 Avd. A
Klass 10 - Hoppning 1.00 bed. Två faser A:0/A:0 Avd. B
Klass 11 - Hoppning 1.00 bed. Clear Round
Klass 12 - Hoppning 0.90 bed. Clear Round

Klass 1 - Hoppning 1.25 bed. Två faser A:0/A:0 Avd. A Preliminär
Sponsor Dalvikskvarn
Överdomare Stephanie Gisecke.Domare/Speaker Maria Hedberg
Banbyggare Mikael Larsson
10 anmälda, 10 startande, 3 placerade
Premier
 
PlatsRyttareHästPremieFas IFas II
 UppfödareHärstamningFelTidFelTid
1Lovisa Rengren SöderlindRowena550,00 kr  
 Näske RSRoyal - Wartung069,70042,20
2Sabina AnderssonLigist400,00 kr  
 Avesta RidklubbLipton - Favorit069,90441,80
3Marie FilipssonWallenFerrara300,00 kr  
 Enköpings RKLooping - Flamingo470,20  
 
4Kristina KlassonGlühende Glühwein   
 Gävle PKRamiro-Sohn - Grand Sudan866,10  
5My LagerbergSyrena   
 Borlänge RSSzkopul - Maraton868,20  
6Anna StenbergQuite All Right   
 Säterbygdens RKQuite Easy - Arram1270,70  
7Hanna NilssonWildeman van´t Kruisveld   
 Salaortens RFNabab de Reve - Darco1493,80  
8Christina CarlssonCamirez C   
 Åsebo RSCornetto - Ronald1687,80  
9Jonna AnderssonA-More Ö   
 Falu RSA-Dur - BayaidUte.   
9Cecilia NilssonTitan   
 Fagersta RKJeopardy - BeaujolaisUte.   
 
till toppen

Klass 1 - Hoppning 1.25 bed. A Avd. B Preliminär
Sponsor Dalvikskvarn
Överdomare Stephanie Gisecke.Domare/Speaker Maria Hedberg
Banbyggare Mikael Larsson
4 anmälda, 4 startande, 1 placerade
 
PlatsRyttareHästPremieHoppning
 UppfödareHärstamningFelTid
1Terese JonsCasperdina MP  
 Borlänge RSCasir Ask - Ziwago082,10
1Lola SkagerNo Socks  
 Gagnefs RK 080,60
 
3Jill NylanderPomerance  
 Team Aspvik RKPomme Royal - Leuthen I481,40
4Stina KahlinGibrahim F Van Het Huikven  
 Hamre RidklubbGame Boy - Sioux De Baugy882,40
 
till toppen

Klass 2 - Hoppning 1.30 bed. A1:a Winning Round Art 276.3 Avd. A Preliminär
Sponsor Lema Entrepenad
Överdomare Stephanie Gisecke.Domare/Speaker Maria Hedberg
Banbyggare Mikael Larsson
20 anmälda, 18 startande, 5 placerade
Premier
 
PlatsRyttareHästPremieGrundomgångOmhoppning
 UppfödareHärstamningFelTidFelTid
1Jonna AnderssonPiledals Prinsessan450,00 kr  
 Falu RSCardento - Urbino085,80035,40
2Arnold AssarssonCautious KIL300,00 kr  
 Västerås RSCortus - Aleto088,30036,20
3Therese KaxCardellow600,00 kr  
 Orsa RidklubbCardento - ---482,30433,90
4Ann-Charlotte KarlssonRodly140,00 kr  
 Borlänge RSRoderik - Maraton482,30439,90
5Mariah BengtssonLuke   
 Folkärna RSLeuthen I - Maraton085,10840,00
 
6Sandra SimmFonds80,00 kr  
 Jump Club RSF 479,60841,10
7Terese JonsMarcoolio   
 Borlänge RSMarwin - Kaliber487,70  
8Maria GustavssonMakarova xx   
 Heby RFSpectacular Tide xx - Diaghlyphard488,40  
9Anna FalkJumboline   
 Hammarö RFJumbo - Top of class490,80  
10Mikael BerggrenFiddelin K   
 Falu RSPomme Royal - Arram492,50  
11Mikael BerggrenQuite Cool   
 Falu RSQuite Easy - Arram492,80  
12Jennifer WighHigh Value   
 Heby RFCorland - Pomme Royal880,60  
13Daniel GrawemRoyal Lady   
 Gävle RSRoyal Diamond - Lanthen888,50  
14Anna JonssonMarco Buzz   
 Falu RSOkänd890,60  
15Marie FilipssonWallenCorona   
 Enköpings RKCortus - Landlord891,60  
16Ida BergqvistVan Bruce JA   
 Heby RFRobert Bruce - Ahorn11107,00  
17Nathalie NykvistSekvens   
 Borlänge RSCampione - Lord Calendo1282,30  
18Jill NylanderNL Kitt   
 Team Aspvik RKZeoliet - AmorUte.   
 Åke PerssonTriviant   
 Ludvika RKMetall - Gregor    
 Olivia StåhlZanrose   
 Avesta RidklubbRobin Z - Illusion    
 
till toppen

Klass 2 - Hoppning 1.30 bed. A Avd. B Preliminär
Sponsor Lema Entrepenad
Överdomare Stephanie Gisecke.Domare/Speaker Maria Hedberg
Banbyggare Mikael Larsson
3 anmälda, 2 startande
 
PlatsRyttareHästPremieHoppning
 UppfödareHärstamningFelTid
 
1Jessica SimmSpecial Edition HS  
 Jump Club RSFCalato - Caletto 1090,50
1Arnold AssarssonDigital VT  
 Västerås RSDiamant de Semilly - Laptop091,00
 Terese JonsCasperdina MP  
 Borlänge RSCasir Ask - Ziwago  
 
till toppen

Klass 3 - Hoppning 1.20 bed. Två faser A:0/A:0 Avd. A Preliminär
Sponsor: Byggpartner Dalarna AB
Överdomare Stephanie Gisecke.Domare/Speaker Maria Hedberg
Banbyggare Mikael Larsson
37 anmälda, 34 startande, 9 placerade
Premier
 
PlatsRyttareHästPremieFas IFas II
 UppfödareHärstamningFelTidFelTid
1Therese KaxCardellow1 000,00 kr  
 Orsa RidklubbCardento - ---077,90031,80
2Hanna AnderssonMy Julie700,00 kr  
 Avesta RidklubbCardento - Amethist075,30032,00
3Ann-Charlotte KarlssonRodly400,00 kr  
 Borlänge RSRoderik - Maraton068,80032,10
4Jessica SimmJe M´appelle Jeanne D´Arc195,00 kr  
 Jump Club RSFCardento - Concorde076,60032,90
4Sabina AnderssonLigist195,00 kr  
 Avesta RidklubbLipton - Favorit078,40032,90
6Jennifer WighHigh Value   
 Heby RFCorland - Pomme Royal072,90033,00
7Maria GustavssonMakarova xx   
 Heby RFSpectacular Tide xx - Diaghlyphard074,30033,60
8Jonna AnderssonA-More Ö   
 Falu RSA-Dur - Bayaid076,10034,10
9Lovisa Rengren SöderlindRowena   
 Näske RSRoyal - Wartung076,40034,20
 
10Sarah GustafssonYrroll   
 Insjöns RKTroll - Riboboy xx078,50035,70
11Maja OlssonAllegro K   
 Rudskogens RFElectro - Mas Media xx074,80143,10
12Kristina KlassonGlühende Glühwein   
 Gävle PKRamiro-Sohn - Grand Sudan078,20439,60
13Terese JonsMarcoolio   
 Borlänge RSMarwin - Kaliber074,30943,50
14Marie FilipssonWallenCorona   
 Enköpings RKCortus - Landlord076,001239,90
15Maja JonsonMagiclove du Candy   
 Sunne RFNidor Platiere - Direct Flight180,20  
16Christina CarlssonCamirez C   
 Åsebo RSCornetto - Ronald181,10  
17Sissela SmithApril Love 2 K   
 Heby RFCortez - Wagner181,20  
18Hanna NilssonWildeman van´t Kruisveld   
 Salaortens RFNabab de Reve - Darco181,50  
19Marie FilipssonWallenFerrara   
 Enköpings RKLooping - Flamingo470,50  
20Ida BergqvistVan Bruce JA   
 Heby RFRobert Bruce - Ahorn473,50  
21Sofie BerglundGolden-Magic   
 Södertälje RKBriar (SWB) - Elizar473,80  
22Johanna KastmanD-Dream   
 Storvik OvansjöD-Day - Lambert474,00  
23Anna JonssonMarco Buzz   
 Falu RSOkänd474,40  
24Daniel GrawemRoyal Lady   
 Gävle RSRoyal Diamond - Lanthen478,10  
25Sara LundinCapricorn Court   
 Enköpings RKCardento - Lane Court xx581,60  
26My LagerbergSyrena   
 Borlänge RSSzkopul - Maraton684,40  
27Jennie LindhCosmo 29   
 Falu RSCorgraf - Gloster684,90  
28Anna FalkJumboline   
 Hammarö RFJumbo - Top of class686,00  
29Anna StenbergQuite All Right   
 Säterbygdens RKQuite Easy - Arram877,40  
30Mikael BerggrenQuite Cool   
 Falu RSQuite Easy - Arram879,00  
31Daniel GrawemCall me cool   
 Gävle RSCellestial - GodehardUte.   
31Åke PerssonTriviant   
 Ludvika RKMetall - GregorUte.   
31Caroline HolgermyrCoryal FW   
 Enköpings RKCortus - LandlordUte.   
31Cecilia NilssonTitan   
 Fagersta RKJeopardy - BeaujolaisUte.   
 Jenny GrahnYester Lamborgina   
 Kumla RidklubbYester Lamberth xx - Dzim    
 Johanna RossQuitus   
 Björklinge RFQuinar - Quidam du Revell    
 Olivia StåhlZanrose   
 Avesta RidklubbRobin Z - Illusion    
 
till toppen

Klass 3 - Hoppning 1.20 bed. A Avd. B Preliminär
Sponsor: Byggpartner Dalarna AB
Överdomare Stephanie Gisecke.Domare/Speaker Maria Hedberg
Banbyggare Mikael Larsson
12 anmälda, 9 startande, 3 placerade
 
PlatsRyttareHästPremieHoppning
 UppfödareHärstamningFelTid
1Arnold AssarssonDigital VT  
 Västerås RSDiamant de Semilly - Laptop086,20
1Jennie JurestamAlcastar  
 Lagga FKAkribori - Looping085,10
1Terese JonsCasperdina MP  
 Borlänge RSCasir Ask - Ziwago084,80
 
4Lola SkagerNo Socks  
 Gagnefs RK 485,10
4Stina KahlinGibrahim F Van Het Huikven  
 Hamre RidklubbGame Boy - Sioux De Baugy481,90
6Catarina WahlertA-l´right Ö  
 HedemorabygdenA-Dur - Bayard590,20
7Jill NylanderPomerance  
 Team Aspvik RKPomme Royal - Leuthen I990,20
8Erica IsakssonCrazy Lucy  
 Brunflo RSContinue - Marlesko xx1196,50
9Maria JurestamCoornelius  
 Lagga FKLooping - MaratonUtg. 
 Josephine VerdruyeNew Rose  
 Bollnäs RSNubertus R - Katouchon x  
 Stina RosenlundMondial d´Or Q  
 Södra Dalarnas RFCarte d´Or - Okänd  
 Arnold AssarssonContant Q 1203  
 Västerås RSContendro II - Indoctro  
 
till toppen

Klass 4 - Hoppning 1.10 bed. Två faser A:0/A:0 Avd. A Preliminär
Sponsor Färgforum
Överdomare Stephanie Gisecke.Domare/Speaker Maria Hedberg
Banbyggare Mikael Larsson
16 anmälda, 13 startande, 4 placerade
Premier
 
PlatsRyttareHästPremieFas IFas II
 UppfödareHärstamningFelTidFelTid
1Hanna AnderssonMy Julie300,00 kr  
 Avesta RidklubbCardento - Amethist060,70028,20
2Jennie LindhCosmo 29200,00 kr  
 Falu RSCorgraf - Gloster062,00028,70
3Mathilda LindholmLittle Darco Shurland125,00 kr  
 Sigtunabygdens RFDarco061,90031,40
3Sarah GustafssonYrroll125,00 kr  
 Insjöns RKTroll - Riboboy xx060,60031,40
 
5Johanna KastmanD-Dream   
 Storvik OvansjöD-Day - Lambert060,30032,50
6Emelie LundqvistFidori   
 Märsta RidklubbFalsterbo - Dressman060,20431,10
7Sofie BerglundGolden-Magic   
 Södertälje RKBriar (SWB) - Elizar676,90  
8Caroline HolgermyrCoryal FW   
 Enköpings RKCortus - Landlord780,60  
9Maja JonsonMagiclove du Candy   
 Sunne RFNidor Platiere - Direct Flight990,10  
10Veronica NygårdhSonja Colleen   
 Skästa RCLandlord - Sky Boy xxUte.   
10Catarina WahlertA-l´right Ö   
 HedemorabygdenA-Dur - BayardUte.   
10Johanna RossQuitus   
 Björklinge RFQuinar - Quidam du RevellUte.   
10Matilda JonssonBirca   
 Borlänge RKCortez - Irco MarcoUte.   
 
till toppen

Klass 4 - Hoppning 1.10 bed. A Avd. B Preliminär
Sponsor Färgforum
Överdomare Stephanie Gisecke.Domare/Speaker Maria Hedberg
Banbyggare Mikael Larsson
11 anmälda, 8 startande, 2 placerade
 
PlatsRyttareHästPremieHoppning
 UppfödareHärstamningFelTid
1Erica IsakssonCrazy Lucy  
 Brunflo RSContinue - Marlesko xx065,60
1My LagerbergCataro 7  
 Borlänge RSOkänd063,80
1Jennie JurestamAlcastar  
 Lagga FKAkribori - Looping067,70
1Nathalie NykvistZiggy Stardust  
 Borlänge RSCool Hill - Almeto Z068,90
1Sofie BerglundZushi  
 Södertälje RKBabouche vh Gehucht Z - Heartbreaker065,00
 
6Maria JurestamCoornelius  
 Lagga FKLooping - Maraton469,00
7Emma LindahlMerchedes of Parangons  
 Märsta RidklubbWellcome - Danny De Vito1788,60
8Daniel GrawemCambiasso 4  
 Gävle RSCouleur-Rubin - Brentano IIUte. 
 
till toppen

Klass 5 - Hoppning 1.30 bed. Två faser A:0/A:0 Avd. A Preliminär
Sponsor Björns stålmagasin
Överdomare Stephanie Gisecke.Domare/Speaker Maria Hedberg
Banbyggare Mikael Larsson
9 anmälda, 8 startande, 2 placerade
Premier
 
PlatsRyttareHästPremieFas IFas II
 UppfödareHärstamningFelTidFelTid
1Sandra SimmFonds1 200,00 kr  
 Jump Club RSF 052,00036,80
2Ann-Charlotte KarlssonRodly900,00 kr  
 Borlänge RSRoderik - Maraton049,40437,80
 
3Mikael BerggrenFiddelin K   
 Falu RSPomme Royal - Arram056,10838,90
4Terese JonsMarcoolio   
 Borlänge RSMarwin - Kaliber454,80  
5Therese KaxCardellow   
 Orsa RidklubbCardento - ---456,60  
6Jill NylanderNL Kitt   
 Team Aspvik RKZeoliet - Amor776,60  
7Mariah BengtssonLuke   
 Folkärna RSLeuthen I - Maraton1254,60  
8Nathalie NykvistSekvens   
 Borlänge RSCampione - Lord CalendoUtg.   
 
till toppen

Klass 5 - Hoppning 1.30 bed. A Avd. B Preliminär
Sponsor Björns stålmagasin
Överdomare Stephanie Gisecke.Domare/Speaker Maria Hedberg
Banbyggare Mikael Larsson
3 anmälda, 1 startande
 
PlatsRyttareHästPremieHoppning
 UppfödareHärstamningFelTid
 
1Jessica SimmSpecial Edition HS  
 Jump Club RSFCalato - Caletto 1874,70
 
till toppen

Klass 6 - Hoppning 1.20 bed. A:0 Avd. A Preliminär
Sponsor Mont Fort AB
överdomare Stephanie Gisecke.Domare/Speaker Maria Hedberg
banbyggare Mikael Larsson
20 anmälda, 18 startande, 5 placerade
Premier
 
PlatsRyttareHästPremieHoppning
 UppfödareHärstamningFelTid
1Anna DahlstenRembrant B500,00 kr 
 Falu RSRobin Z - Unesco061,20
2Terese JonsMarcoolio350,00 kr 
 Borlänge RSMarwin - Kaliber070,20
3Anna StenbergQuite All Right200,00 kr 
 Säterbygdens RKQuite Easy - Arram072,30
4Sara LundinCapricorn Court120,00 kr 
 Enköpings RKCardento - Lane Court xx075,50
5Mikael BerggrenFiddelin K75,00 kr 
 Falu RSPomme Royal - Arram463,20
 
6Ann-Charlotte KarlssonRodly  
 Borlänge RSRoderik - Maraton468,60
7My LagerbergSyrena  
 Borlänge RSSzkopul - Maraton469,90
8Nathalie NykvistSekvens  
 Borlänge RSCampione - Lord Calendo470,30
9Cayenne CranningCarissa  
 Ilbäckens RFCortez - Silbersee473,80
10Jonna AnderssonA-More Ö  
 Falu RSA-Dur - Bayaid485,40
11Anna DahlstenFair Ellen  
 Falu RSRobin Z - Feliciano (SWB)695,10
12Åke PerssonTriviant  
 Ludvika RKMetall - Gregor882,00
13Mikael BerggrenQuite Cool  
 Falu RSQuite Easy - Arram992,50
14Sofie BerglundGolden-Magic  
 Södertälje RKBriar (SWB) - Elizar1282,50
15Maja OlssonAllegro K  
 Rudskogens RFElectro - Mas Media xx1493,30
16Therese KaxCardellow  
 Orsa RidklubbCardento - ---1668,20
17Maja JonsonMagiclove du Candy  
 Sunne RFNidor Platiere - Direct FlightUte. 
17Johanna RossQuitus  
 Björklinge RFQuinar - Quidam du RevellUtg. 
 
till toppen

Klass 6 - Hoppning 1.20 bed. A Avd. B Preliminär
Sponsor Mont Fort AB
överdomare Stephanie Gisecke.Domare/Speaker Maria Hedberg
banbyggare Mikael Larsson
7 anmälda, 6 startande, 2 placerade
 
PlatsRyttareHästPremieHoppning
 UppfödareHärstamningFelTid
1Cathrine ErikssonCarrera B  
 Orsa Ridklubb 077,00
1Arnold AssarssonContant Q 1203  
 Västerås RSContendro II - Indoctro077,00
1Terese JonsCasperdina MP  
 Borlänge RSCasir Ask - Ziwago088,40
 
4Jill NylanderPomerance  
 Team Aspvik RKPomme Royal - Leuthen I488,70
5Erica IsakssonCrazy Lucy  
 Brunflo RSContinue - Marlesko xx880,30
5Stina KahlinGibrahim F Van Het Huikven  
 Hamre RidklubbGame Boy - Sioux De Baugy882,10
 
till toppen

Klass 7 - Hoppning 1.10 bed. Två faser A:0/A:0 Avd. A Preliminär
Sponsor Anderssons hästshop
Överdomare Stephanie Gisecke.Domare/Speaker Maria Hedberg
Banbyggare Mikael Larsson
32 anmälda, 28 startande, 7 placerade
 
PlatsRyttareHästPremieFas IFas II
 UppfödareHärstamningFelTidFelTid
1Cathrine ErikssonCarrera B   
 Orsa Ridklubb 050,20033,10
2Jenny PärkkäElfe   
 Fagersta RKEskadron - Amarillo049,90036,40
3My LagerbergSyrena   
 Borlänge RSSzkopul - Maraton052,20037,60
4Anna DahlstenFair Ellen   
 Falu RSRobin Z - Feliciano (SWB)055,10038,80
5Cayenne CranningCarissa   
 Ilbäckens RFCortez - Silbersee049,80041,40
6Johanna RossQuitus   
 Björklinge RFQuinar - Quidam du Revell056,50440,20
7Jenny GrahnJaqueline   
 Kumla RidklubbJasper - Flamingo057,10442,10
 
8Anna StenbergLancelle   
 Säterbygdens RKLandlord - Martini055,20752,50
9Maria WeidlitzCantjano   
 Leksands RKCalato - Singer´s Tryst xx057,90756,00
10Therese AnderssonAmadors   
 Gävle RS 448,30  
11Maja JonsonMagiclove du Candy   
 Sunne RFNidor Platiere - Direct Flight453,70  
12Stina KahlinGibrahim F Van Het Huikven   
 Hamre RidklubbGame Boy - Sioux De Baugy455,50  
13Louise SvantesZamina   
 Rommeheds SK 459,10  
14Mathilda LindholmLittle Darco Shurland   
 Sigtunabygdens RFDarco561,50  
15Maja OlssonAllegro K   
 Rudskogens RFElectro - Mas Media xx563,20  
16Sofie BerglundGolden-Magic   
 Södertälje RKBriar (SWB) - Elizar564,70  
17Ammi Hedman-ErkumruLarma Hamlet   
 Rommeheds SKSmedhults Torped - Burton Starlight852,50  
18Emelie LundqvistFidori   
 Märsta RidklubbFalsterbo - Dressman852,80  
19Sara SundstedtUrschatz   
 Falu RSUrkatz II - Garcon854,70  
20Matilda JonssonBirca   
 Borlänge RKCortez - Irco Marco855,00  
21Louise SvantesGilbert   
 Rommeheds SKGraf Spooneck - Augustinus xx857,20  
22Marielle HenrikssonWinston van Stal Romano   
 Borlänge RSRecruut - Jackson873,80  
23Elina RosénSimson   
 Rättviks RKSteves Friend - Premier Violon1169,30  
24Sandra BjörnNeuton   
 Hofors RSNarew xx - Rebel Z1362,00  
25Charlotte DahlrotCavat   
 Leksands RK 1651,80  
26Pernilla MetsRocky Boy   
 Rommeheds SKRocky Kim - NettedUte.   
26Elsa EkmanAndiamo´s Valeur   
 Folkärna RSAndiamo Z - MelchiorUte.   
26Veronica NygårdhSonja Colleen   
 Skästa RCLandlord - Sky Boy xxUte.   
 
till toppen

Klass 7 - Hoppning 1.10 bed. A Avd. B Preliminär
Sponsor Anderssons hästshop
Överdomare Stephanie Gisecke.Domare/Speaker Maria Hedberg
Banbyggare Mikael Larsson
13 anmälda, 10 startande, 3 placerade
 
PlatsRyttareHästPremieHoppning
 UppfödareHärstamningFelTid
1Erica IsakssonCrazy Lucy  
 Brunflo RSContinue - Marlesko xx056,60
1Emma LindahlMerchedes of Parangons  
 Märsta RidklubbWellcome - Danny De Vito058,00
1Jonna LindåsGreight Satisfaction  
 Älvdalens RKQalle (SWB) - Pontus053,10
1Johanna JuhlinHumble-bee Face  
 Hamre RidklubbRobin Z - Diaghlyphard xx060,10
1My LagerbergCataro 7  
 Borlänge RSOkänd056,50
 
6Karin ZetterlundSivarsbackens Brilljant  
 Orsa Ridklubb 454,30
6Sofie BerglundZushi  
 Södertälje RKBabouche vh Gehucht Z - Heartbreaker454,60
6Jill NylanderPomerance  
 Team Aspvik RKPomme Royal - Leuthen I457,40
6Nathalie NykvistZiggy Stardust  
 Borlänge RSCool Hill - Almeto Z459,00
10Emma ThalenALwin Caresso  
 Västerås RScarson ask - aletto666,50
 
till toppen

Klass 8 - Hoppning 1.00 bed. Två faser A:0/A:0 Avd. A Preliminär
Sponsor: VVS Installatör
Överdomare Stephanie Gisecke.Domare/Speaker Maria Hedberg
Banbyggare Mikael Larsson
27 anmälda, 24 startande, 6 placerade
 
PlatsRyttareHästPremieFas IFas II
 UppfödareHärstamningFelTidFelTid
1Pernilla MetsRocky Boy   
 Rommeheds SKRocky Kim - Netted064,60023,70
2Linnéa BobergHamilton   
 Falu RSOkänd - Okänd060,60024,10
3Jenny PärkkäElfe   
 Fagersta RKEskadron - Amarillo060,40026,00
4Ida LarssonOchten   
 Surahammars RFHolland - Edison060,80026,20
5Pernilla MetsZamina   
 Rommeheds SK 071,60027,40
6Elina RosénSimson   
 Rättviks RKSteves Friend - Premier Violon066,30030,40
 
7Sandra BjörnNeuton   
 Hofors RSNarew xx - Rebel Z060,50032,90
8Louise SvantesRuffino   
 Rommeheds SKRobin Z - Hostrup066,30427,40
9Mia NylundMunsboro Willy   
 Borlänge RSOkänd - -060,801346,90
10Marie JanssonUlaniki   
 Ludvika RKFarmer - Fedor064,00Ute. 
11Therese AnderssonAmadors   
 Gävle RS 459,00  
12Charlotte DahlrotCavat   
 Leksands RK 461,00  
13Louise SvantesGilbert   
 Rommeheds SKGraf Spooneck - Augustinus xx466,50  
14Ammi Hedman-ErkumruLarma Hamlet   
 Rommeheds SKSmedhults Torped - Burton Starlight466,70  
14Maria WeidlitzCantjano   
 Leksands RKCalato - Singer´s Tryst xx466,70  
16Jenny GrahnJaqueline   
 Kumla RidklubbJasper - Flamingo467,60  
17Anna StenbergLancelle   
 Säterbygdens RKLandlord - Martini468,10  
18Sara SundstedtUrschatz   
 Falu RSUrkatz II - Garcon859,40  
19Karin ZetterlundSivarsbackens Brilljant   
 Orsa Ridklubb 974,80  
20Sandra NordahlViva   
 Leksands RKElcaro - Ulft976,80  
21Jenny GrahnPatron Tap   
 Kumla RidklubbPoet - Krevad1272,00  
22My LagerbergBarolo   
 Borlänge RSBergamon - Davignon1793,50  
23Julia MunterAnderssonZorrino   
 Borlänge RSCardento - Kaliber21109,70  
24Gabriella WedinLanda   
 Ludvika RKLancer III - WeinbergUte.   
 
till toppen

Klass 8 - Hoppning 1.00 bed. A Avd. B Preliminär
Sponsor: VVS Installatör
Överdomare Stephanie Gisecke.Domare/Speaker Maria Hedberg
Banbyggare Mikael Larsson
10 anmälda, 7 startande, 2 placerade
 
PlatsRyttareHästPremieHoppning
 UppfödareHärstamningFelTid
1Josefine DahlGeil Sli  
 Rommeheds SKGrãds - Lemmon067,70
1Johanna JuhlinHumble-bee Face  
 Hamre RidklubbRobin Z - Diaghlyphard xx064,80
1Jonna LindåsGreight Satisfaction  
 Älvdalens RKQalle (SWB) - Pontus061,40
1Sofie BerglundZushi  
 Södertälje RKBabouche vh Gehucht Z - Heartbreaker065,80
1Emma ThalenALwin Caresso  
 Västerås RScarson ask - aletto068,80
 
6Arnold AssarssonBravour 1197  
 Västerås RSCornet Obolensky - Quattro B (SF)468,90
7Emma LindahlMerchedes of Parangons  
 Märsta RidklubbWellcome - Danny De Vito679,90
 
till toppen

Klass 9 - Hoppning 1.10 bed. A:1a Avd. A Preliminär
25 anmälda, 20 startande, 5 placerade
 
PlatsRyttareHästPremieGrundomgångOmhoppning
 UppfödareHärstamningFelTidFelTid
1Madeleine NilssonChantelle   
 Folkärna RSRobin Z - Utrillo062,30431,60
2Åke PerssonTriviant   
 Ludvika RKMetall - Gregor062,60433,80
3Maja OlssonAllegro K   
 Rudskogens RFElectro - Mas Media xx067,30834,20
4Madelene PerzonPresley   
 Avesta RidklubbFaram - Pretendent074,30837,00
5Mathilda LindholmLittle Darco Shurland   
 Sigtunabygdens RFDarco070,00Utg. 
 
6Johanna RossQuitus   
 Björklinge RFQuinar - Quidam du Revell470,80  
7Sara LundinCapricorn Court   
 Enköpings RKCardento - Lane Court xx475,80  
8Christina CarlssonCamirez C   
 Åsebo RSCornetto - Ronald475,90  
9Caroline HolgermyrCoryal FW   
 Enköpings RKCortus - Landlord579,80  
10Ulrika HebertChereress   
 Borlänge RSChess - Cyrill869,10  
11Emelie LundqvistFidori   
 Märsta RidklubbFalsterbo - Dressman870,10  
12Jill NylanderNL Kitt   
 Team Aspvik RKZeoliet - Amor891,60  
13Elsa EkmanAndiamo´s Valeur   
 Folkärna RSAndiamo Z - Melchior1187,60  
14Linnéa BobergHamilton   
 Falu RSOkänd - Okänd1268,40  
15Louise SvantesGilbert   
 Rommeheds SKGraf Spooneck - Augustinus xx1270,10  
16Veronica NygårdhSonja Colleen   
 Skästa RCLandlord - Sky Boy xx29113,40  
17Gabriella WedinLanda   
 Ludvika RKLancer III - WeinbergUtg.   
17Sandra NordahlViva   
 Leksands RKElcaro - UlftUtg.   
17Petra WinbergDon Chess   
 Leksands RKFeliciano - ElogeUte.   
17Gabriella Brun RamstedtLara Croft   
 Rättviks RKMinotauros - Tammer Fors xxUtg.   
 
till toppen

Klass 9 - Hoppning 1.10 bed. A Avd. B Preliminär
9 anmälda, 8 startande, 2 placerade
 
PlatsRyttareHästPremieHoppning
 UppfödareHärstamningFelTid
1Arnold AssarssonContant Q 1203  
 Västerås RSContendro II - Indoctro077,30
2Natalie AgerskansZandor  
 Västerås RS 470,80
2Sofie BerglundZushi  
 Södertälje RKBabouche vh Gehucht Z - Heartbreaker473,30
 
4Emma ThalenALwin Caresso  
 Västerås RScarson ask - aletto877,30
4Jill NylanderPomerance  
 Team Aspvik RKPomme Royal - Leuthen I860,60
4Nathalie NykvistZiggy Stardust  
 Borlänge RSCool Hill - Almeto Z875,10
7Elsa EkmanLittle bit of luck  
 Folkärna RSLe primeur - Amaroso1272,90
8Emma LindahlMerchedes of Parangons  
 Märsta RidklubbWellcome - Danny De VitoUtg. 
 
till toppen

Klass 10 - Hoppning 1.00 bed. Två faser A:0/A:0 Avd. A
31 anmälda, 29 startande, 8 placerade
 
PlatsRyttareHästPremieFas IFas II
 UppfödareHärstamningFelTidFelTid
1Linnéa BobergHamilton   
 Falu RSOkänd - Okänd052,00028,10
2Pernilla MetsRocky Boy   
 Rommeheds SKRocky Kim - Netted054,70028,20
3Pernilla ÅkerlundLittle Belle   
 Åsebo RS 047,70030,60
4Sara LundinCapricorn Court   
 Enköpings RKCardento - Lane Court xx056,40031,60
5Ida LarssonOchten   
 Surahammars RFHolland - Edison055,20033,30
6Caroline HolgermyrCoryal FW   
 Enköpings RKCortus - Landlord054,80034,30
7Mathilda LindholmLittle Darco Shurland   
 Sigtunabygdens RFDarco052,40036,60
8Ulrika HebertChereress   
 Borlänge RSChess - Cyrill051,30036,80
 
9Mia NylundMunsboro Willy   
 Borlänge RSOkänd - -050,10036,90
10Elsa EkmanAndiamo´s Valeur   
 Folkärna RSAndiamo Z - Melchior050,30037,30
11Madeleine SalinWai-Latina   
 Hofors RSLascadell - Marcellus066,00143,20
12Madeleine NilssonChantelle   
 Folkärna RSRobin Z - Utrillo047,50430,90
13My LagerbergBarolo   
 Borlänge RSBergamon - Davignon050,50436,40
14Sandra NordahlViva   
 Leksands RKElcaro - Ulft054,60438,20
15Helena NorestrandZamina   
 Rommeheds SKLandlord - Nepal453,90  
16Julia MunterAnderssonZorrino   
 Borlänge RSCardento - Kaliber458,00  
17Janice WiklundKolarbo Nickan   
 Rättviks RKNick Spender - Clipper Scott459,00  
18Petra WinbergDon Chess   
 Leksands RKFeliciano - Eloge462,10  
19Jenny GrahnJaqueline   
 Kumla RidklubbJasper - Flamingo776,90  
20Louise SvantesGilbert   
 Rommeheds SKGraf Spooneck - Augustinus xx853,30  
21Sabina FröbergSeven Up   
 Folkärna RSZazor 3 - Barin1070,70  
22Gabriella Brun RamstedtLara Croft   
 Rättviks RKMinotauros - Tammer Fors xx1367,30  
23Gabriella WedinLanda   
 Ludvika RKLancer III - Weinberg1472,50  
24Sofia SvedlundToys Celiman   
 Borlänge RKMarco Mitras - Caracas1679,10  
25Marie JanssonUlaniki   
 Ludvika RKFarmer - Fedor2270,40  
26Veronica SrokaEntiego   
 Ockelbo RF Ute.   
26Rebecca LyckeOpel   
 Malung Sälens RKSäbys Dixi - Värends PedroUte.   
26Mikaela AnderssonBellman   
 Hofors RSokändUte.   
26Hannah AnderssonRitters Solo   
 Salaortens RFCapital Idea - SoloUte.   
 
till toppen

Klass 10 - Hoppning 1.00 bed. A Avd. B
17 anmälda, 11 startande, 3 placerade
 
PlatsRyttareHästPremieHoppning
 UppfödareHärstamningFelTid
1Natalie AgerskansZandor  
 Västerås RS 055,60
1Arnold AssarssonBravour 1197  
 Västerås RSCornet Obolensky - Quattro B (SF)059,50
1Elsa EkmanLittle bit of luck  
 Folkärna RSLe primeur - Amaroso054,00
 
4Sandra LarssonFranz  
 Borlänge RS 452,00
4Marie FilipssonWallenQayal FW (SWB)  
 Enköpings RKQuite Easy - Landlord459,70
4Emma LindahlMerchedes of Parangons  
 Märsta RidklubbWellcome - Danny De Vito456,60
7Emma ThalenALwin Caresso  
 Västerås RScarson ask - aletto778,00
8Lina EngmanHs Starlight  
 Ilbäckens RFokänd - okänd1259,10
9Pernilla WitaspSierra  
 Rättviks RK 1368,00
10Frida HellbomLa Cantez (SWB)  
 Ovansjö RSLasandos - Koncerz xx28110,80
11Emma PalmqvistEquador D'uke  
 EskilstunaortenParco - Kebah xxUte. 
 
till toppen

Klass 11 - Hoppning 1.00 bed. Clear Round
32 anmälda, 27 startande, 6 placerade
 
PlatsRyttareHästPremieHoppning
 UppfödareHärstamningFelTid
1Sabina FröbergSeven Up  
 Folkärna RSZazor 3 - Barin055,20
1Sanna MalmströmAlfonso  
 Högbo Ridklubb 060,00
1Ida LarssonOchten  
 Surahammars RFHolland - Edison061,00
1Emma HelsingFor My Pleasure (23) (SWB)  
 Rommeheds SKFor Feeling - Marwin058,70
1Janice WiklundKolarbo Nickan  
 Rättviks RKNick Spender - Clipper Scott062,30
1Pernilla MetsRocky Boy  
 Rommeheds SKRocky Kim - Netted059,90
 
7Veronica SrokaEntiego  
 Ockelbo RF 461,20
7Pernilla ÅkerlundLittle Belle  
 Åsebo RS 455,40
7Malin OlssonIrija  
 Säterbygdens RKIntermezzo - Rufs460,80
7Helena NorestrandZamina  
 Rommeheds SKLandlord - Nepal462,00
7Frida HellbomLa Cantez (SWB)  
 Ovansjö RSLasandos - Koncerz xx460,30
12Marie FilipssonWallenQayal FW (SWB)  
 Enköpings RKQuite Easy - Landlord567,60
12Julia MunterAnderssonZorrino  
 Borlänge RSCardento - Kaliber567,00
14Hannah AnderssonRitters Solo  
 Salaortens RFCapital Idea - Solo777,30
15Mimmi PerzonRobust  
 Avesta Ridklubb 864,20
15Pernilla WitaspSierra  
 Rättviks RK 878,60
15Rebecca LyckeOpel  
 Malung Sälens RKSäbys Dixi - Värends Pedro861,90
18Lina EngmanHs Starlight  
 Ilbäckens RFokänd - okänd968,10
18Malin OlssonZiezo  
 Säterbygdens RKParcival - Farao984,90
20Veronica NygårdhSonja Colleen  
 Skästa RCLandlord - Sky Boy xx1086,70
20Jenny GrahnJaqueline  
 Kumla RidklubbJasper - Flamingo1087,40
22Mariah BengtssonEvyline PB (67) (SWB)  
 Folkärna RSAerline H - Swift1280,60
23Maria KarlssonCatch me if you can  
 Västerås RSCarte d´Or - Sit This One Out xx2183,70
24Kim JohanssonSir Charlie (SWB)  
 Salaortens RFChannon (SWB) - Marino2287,80
25Sofia WretstamArrizio (SWB)  
 Södra Dalarnas RFArrlik - Democritos2496,90
26Therese EklundHighball  
 Rättviks RKComefast - Pik TriumphUte. 
26Kajsa PerssonTerioso  
 Nora RSFNassau - GuriosoUte. 
 
till toppen

Klass 12 - Hoppning 0.90 bed. Clear Round
22 anmälda, 19 startande, 7 placerade
Överdomare: Stephanie Giesecke
Tävlingsledare: Anna Köpman Strandberg
Hoppdomare: Maria Hedberg
Banbyggare: Mikael Larsson
 
PlatsRyttareHästPremieHoppning
 UppfödareHärstamningFelTid
1Sandra LarssonFranz  
 Borlänge RS 060,00
1Camilla FranzenQuarnströmEliott  
 Falu RSMajim G - Porfyr058,50
1Therese EklundHighball  
 Rättviks RKComefast - Pik Triumph059,20
1Elin HellstrandSugarfoot Sally (73) (SWB)  
 Borlänge RSCornetto - Maraton064,80
1My LagerbergBarolo  
 Borlänge RSBergamon - Davignon062,20
1Eva ÖsterlundMaräng (49) (SWB)  
 Falu RSRubinrot - Master063,40
1Emma HelsingFor My Pleasure (23) (SWB)  
 Rommeheds SKFor Feeling - Marwin058,10
 
8Sanna MalmströmAlfonso  
 Högbo Ridklubb 461,02
8Mimmi PerzonRobust  
 Avesta Ridklubb 465,00
8Jenny GrahnPatron Tap  
 Kumla RidklubbPoet - Krevad460,60
8Malin OlssonIrija  
 Säterbygdens RKIntermezzo - Rufs456,00
8Mia NylundMunsboro Willy  
 Borlänge RSOkänd - -459,20
13Kajsa PerssonTerioso  
 Nora RSFNassau - Gurioso2095,00
14Malin OlssonZiezo  
 Säterbygdens RKParcival - Farao2199,10
15Josefine DahlGeil Sli  
 Rommeheds SKGrãds - Lemmon22103,30
16Annelie PetterssonIl Divo  
 Borlänge RSTiberias - UrprinzUte. 
16SOFIA KARLSSONIwa  
 Borlänge RS Ute. 
16Sofia WåhlstrandTimothy Pride  
 Borlänge RK Ute. 
16Liza PetrussonCornelia (SWB)  
 Borlänge RSCathageno - Willibald (ej licens 1998)Ute. 
 
till toppen

Equipe - Datasystem för ridsport