Borlänge RS 2011-06-25 - 2011-06-26
EQUIPE datasystem: Senaste resultatlista 2011-06-27 kl. 23:23
Klass 3 - Hoppning 1.20 bed. Två faser A:0/A:0 Avd. A
Klass 3 - Hoppning 1.20 bed. Två faser A:0/A:0 Avd. B
Klass 2 - Hoppning 1.30 bed. Två faser A:0/A:0 Avd. A
Klass 2 - Hoppning 1.30 bed. Två faser A:0/A:0 Avd. B
Klass 1 - Hoppning 1.40 bed. En omgång och en Winning round A:0/A:0

Klass 3 - Hoppning 1.20 bed. Två faser A:0/A:0 Avd. A
39 anmälda, 29 startande, 8 placerade
Premier
Överdomare: Stephanie Giesecke
Tävlingsledare: Emelie Lundgren
Hoppdomare: Bengt Nilsson
Banbyggare: Mikael Larsson
 
PlatsRyttareHästPremieFas IFas II
 UppfödareHärstamningFelTidFelTid
1Mikael BerggrenFiddelin K3 000,00 kr  
 Falu RSPomme Royal - Arram055,10029,60
2Christina PerssonOscar1 500,00 kr  
 Högbo RidklubbOkänd053,60030,90
3Evelina BengtssonCacacia500,00 kr  
 Bollnäs RSAcacio (ex Acagion) - Windwurf055,20031,20
4Johanna ÖbergSpirello300,00 kr  
 Högbo RidklubbCornetto - Inheritance xx059,30032,60
5Caroline ErikssonLandix300,00 kr  
 Katrinedals RFLandlord - Irco Marco055,50032,90
6Frida AndersénHerta300,00 kr  
 Hofors RSCortus - Krius xx051,70421,80
7John HickeyGrey Hope 6300,00 kr  
 Årsta-RunstenGranulit - Argentinus056,50427,60
8Anna JonssonMarco Buzz300,00 kr  
 Falu RSOkänd052,20427,90
 
9Sabina AnderssonFreesia af Hagalund   
 Folkärna RSCornetto - Cortez053,80428,00
10Veronica NygårdhZiruta   
 Borlänge RSGoodtimes - Ircolando052,30431,50
11Elin BjurenvallEscutasi   
 Storbyns REscudo 1 - Graf Grannus052,20439,40
12Antonia EngelbrektNever Stop   
 Gävle RSNon Stop R - Irco Marco448,80  
13Linnea HillringCatja   
 Avesta RidklubbContender - Cantus451,80  
14Christina CarlssonCamirez C   
 Storbyns RCornetto - Ronald453,20  
15Karolina LindströmSzkooby Doo   
 Heby RFSzkopul - Amiral456,30  
16Tove SjödinAlazzio Killigrews   
 Näsets RSAcacio (ex Acagion) - Irco Mena456,50  
17Johanna DahlkvistNighties Lexus   
 Gävle FRKRemember - Chiefen457,50  
18Nina LehtonenJessie   
 Enköpings RKRastell - Tangelo xx853,60  
19Ulrika AsplundLindqvistSamira   
 Leksands RKSaigon (ex Swingo) - Casanova854,10  
20Totta OganderCarthagi Z   
 Värmdö RidklubbCarthago - Iowa856,50  
21Denise NybergVivas Comedie   
 Jump Club RSFCornetto - Lancier859,00  
22John HickeyArtax   
 Årsta-RunstenStakkato - Contender1066,40  
23Åke PerssonTriviant   
 Ludvika RKMetall - Gregor1171,30  
24Matilda JonssonBirca   
 Säterbygdens RKCortez - Irco Marco1254,30  
25Jenny ÖstbergKina   
 Näsets RSCiparis - Invars xx2266,40  
26My LagerbergSyrena   
 Borlänge RSSzkopul - MaratonUte.   
26Anna RyleniusRomeo Z   
 Alsenbygdens K&RKRevel O - Aramis de la CenseUte.   
26Kajsa JanssonYina   
 Årsta-RunstenDammen - HubertusUte.   
26Frida AndersénScudo   
 Hofors RSEscudo I - GropiusUtg.   
 Rosanna BrobergBabette   
 Jump Club RSFPoor Boy - Latano    
 Jenny OlsenJohanssonRobinzon   
 Årsta-RunstenRobin Z - Dragon    
 Carolina OrrgårdeIt´s Kentucky Z   
 Borlänge RSIowa - Quito de Baussy    
 Terese JonsFeengold   
 Borlänge RSFederweisser - Gardeoffizier    
 Rosanna BrobergNiki Lauda G   
 Jump Club RSFElectro - Irco Mena    
 Mathilda ErikssonIrco Aubiose   
 Borlänge RSIrco Mena - Cortez    
 Madelen HöglundInge Mera R   
 Skästa RCIrco Mena - Lester    
 Anna DahlstenRembrant B   
 Falu RSRobin Z - Unesco    
 Tove SjödinIndian Marco   
 Näsets RSMummy´s Marco - Mowgli    
 Rosanna BrobergMunsboro Skylight   
 Jump Club RSFOkänd - okänd    
 
till toppen

Klass 3 - Hoppning 1.20 bed. A Avd. B
7 anmälda, 4 startande, 1 placerade
Premier
Överdomare: Stephanie Giesecke
Tävlingsledare: Emelie Lundgren
Hoppdomare: Bengt Nilsson
Banbyggare: Mikael Larsson
 
PlatsRyttareHästPremieHoppning
 UppfödareHärstamningFelTid
1Matilda DanielssonCharmör100,00 kr 
 Strömsholms RSFFor Feeling - Robin Z571,30
 
2John HickeyMaximal  
 Årsta-RunstenMarwin - Marocco780,20
3John HickeyNikko  
 Årsta-RunstenCool Hill - Royal1370,70
4Madeleine NilssonChantelle  
 Folkärna RSRobin Z - Koncerz xxUte. 
 Jenny OlsenJohanssonFornarina  
 Årsta-RunstenFor Feeling - Irco Mena  
 Rebecca RichardEasy Girl TH  
 Vänsta RFQuite Easy - Little Boy  
 Jenny OlsenJohanssonPuma  
 Årsta-RunstenCarson Ask - Irco Mena  
 
till toppen

Klass 2 - Hoppning 1.30 bed. Två faser A:0/A:0 Avd. A
37 anmälda, 30 startande, 8 placerade
Premier
Överdomare: Stephanie Giesecke
Tävlingsledare: Emelie Lundgren
Hoppdomare: Bengt Nilsson
Banbyggare: Mikael Larsson
 
PlatsRyttareHästPremieFas IFas II
 UppfödareHärstamningFelTidFelTid
1John HickeyEclectic5 000,00 kr  
 Årsta-RunstenCroft Tinka´s Lad - Hope Full058,90027,30
2PärOla NyströmVarchi2 500,00 kr  
 Örebro FKPoor Boy - Concorde061,60029,00
3Emelie LarssonA-More Ö1 000,00 kr  
 Avesta RidklubbA-Dur - Bayaid060,90030,50
4Cecilia HanssonBagheera Montana500,00 kr  
 Gävle RSLandor S - Calyso II062,40031,40
5Mikael BerggrenFiddelin K500,00 kr  
 Falu RSPomme Royal - Arram063,20032,10
6Terese JonsMarcoolio500,00 kr  
 Borlänge RSMarwin - Kaliber062,00033,60
7Camilla Cederborg-LöwlLandio500,00 kr  
 Märsta RidklubbLandlord - Irco Marco062,40035,20
8Karolina LindströmSzkooby Doo500,00 kr  
 Heby RFSzkopul - Amiral063,40044,90
 
9Cecilia HanssonMr Muscle   
 Gävle RSOkänd057,30426,70
10Jonas IngemarsonCaprifol   
 Märsta RidklubbMagini - Raff061,80428,70
11Anna StenbergQuite All Right   
 Säterbygdens RKQuite Easy - Arram063,40430,60
12John HickeyHastings   
 Årsta-RunstenCardento - Democritos060,30441,10
13Evelina BengtssonCacacia   
 Bollnäs RSAcacio (ex Acagion) - Windwurf461,00  
14Anna JonssonMarco Buzz   
 Falu RSOkänd462,50  
14Antonia EngelbrektNever Stop   
 Gävle RSNon Stop R - Irco Marco462,50  
16John HickeyGrey Hope 6   
 Årsta-RunstenGranulit - Argentinus463,30  
17Sara LundinCapricorn Court   
 Salaortens RFCardento - Lane Court xx465,10  
18Frida AndersénHerta   
 Hofors RSCortus - Krius xx861,50  
19Jonas IngemarsonElectra   
 Märsta RidklubbEtrusco - Sao Paulo862,50  
20Johanna DahlkvistNighties Lexus   
 Gävle FRKRemember - Chiefen865,00  
21Jenny ÖstbergKina   
 Näsets RSCiparis - Invars xx865,10  
22Terese JonsFeengold   
 Borlänge RSFederweisser - Gardeoffizier868,50  
23Tove SjödinIndian Marco   
 Näsets RSMummy´s Marco - Mowgli1262,60  
24Maja LundbäckBang - Damm   
 Tierps RKDammen - Ragtime Band xx1477,00  
25Sabina AnderssonFreesia af Hagalund   
 Folkärna RSCornetto - CortezUte.   
25Amanda KjellbergRS Donna Karan   
 Borlänge RSFeliciano - FlamingoUtg.   
25Johanna ÖbergSpirello   
 Högbo RidklubbCornetto - Inheritance xxUte.   
25Cecilia HanssonOrley   
 Gävle RSPapillon Rouge - ConcordeUtg.   
25Louise BondeCharisma   
 Märsta RidklubbCardento - Le MexicoUte.   
25Linnea HillringCatja   
 Avesta RidklubbContender - CantusUte.   
 Sandra JacobssonMirantos T   
 Tierps RKLevantos II - Stanford    
 Rosanna BrobergNiki Lauda G   
 Jump Club RSFElectro - Irco Mena    
 Jonas IngemarsonRocco   
 Märsta RidklubbFeliciano (SWB) - Torboldt    
 Sandra HöglundLamborghini SN   
 Gävle RSLaurin - Irco Mena    
 Rosanna BrobergBabette   
 Jump Club RSFPoor Boy - Latano    
 Caroline ErikssonLandix   
 Katrinedals RFLandlord - Irco Marco    
 Cecilia HanssonNavidad   
 Gävle RSBurggraaf - Nimmerdor    
 
till toppen

Klass 2 - Hoppning 1.30 bed. A Avd. B
2 anmälda, 2 startande
Överdomare: Stephanie Giesecke
Tävlingsledare: Emelie Lundgren
Hoppdomare: Bengt Nilsson
Banbyggare: Mikael Larsson
 
PlatsRyttareHästPremieHoppning
 UppfödareHärstamningFelTid
 
1Nathalie NykvistZiggy Stardust  
 Jump Club RSFCool Hill - Almeto Z475,40
2Sandra SimmCoral Contento  
 Jump Club RSFCardento - Landlord871,30
 
till toppen

Klass 1 - Hoppning 1.40 bed. En omgång och en Winning round A:0/A:0
26 anmälda, 21 startande, 6 placerade
Premier
Överdomare: Stephanie Giesecke
Tävlingsledare: Emelie Lundgren
Hoppdomare: Bengt Nilsson
Banbyggare: Mikael Larsson
 
PlatsRyttareHästPremieOmgång 1Final
 UppfödareHärstamningFelTidFelTid
1John HickeyThe One10 000,00 kr  
 Årsta-RunstenCornetto - Caletto II074,10036,60
2Leif HallCilvano Z5 000,00 kr  
 Gävle RSCumano - Fleuri de Manoir070,50037,30
3PärOla NyströmVarchi3 000,00 kr  
 Örebro FKPoor Boy - Concorde074,30037,40
4Emelie LarssonTurbine1 000,00 kr  
 Avesta RidklubbTurban Rose - Ciceron070,60039,30
5Jonas IngemarsonMiss Cocktail1 000,00 kr  
 Märsta RidklubbCardento - Everest077,20437,90
6Leif HallKilligrews Emperess1 000,00 kr  
 Gävle RSEuro Clover - Ballyard Light073,60439,90
 
7Jessica SimmJe M´appelle Jeanne D´Arc   
 Jump Club RSFCardento - Concorde469,10443,20
8Johanna HurtigGhisela   
 Team Aspvik RKFeliciano - Lambert075,80846,70
9Jessica SimmMaxi I   
 Jump Club RSFCoriano - Calato071,701239,50
10Amanda KjellbergRS Donna Karan   
 Borlänge RSFeliciano - Flamingo470,50  
11Cecilia HanssonMr Muscle   
 Gävle RSOkänd864,20  
12John HickeyHastings   
 Årsta-RunstenCardento - Democritos869,10  
13Jessica SimmSpecial Edition HS   
 Jump Club RSFCalato - Caletto 1872,70  
13Denise NybergCascabel HH   
 Jump Club RSFCardento - Teaspoon xx872,70  
15Camilla Cederborg-LöwlSilver-Night   
 Märsta RidklubbSilbersee - Galan1268,60  
16Terese JonsMarcoolio   
 Borlänge RSMarwin - Kaliber1269,10  
17Cecilia HanssonBagheera Montana   
 Gävle RSLandor S - Calyso II1276,10  
18Frida KarlssonJust 4 Fun   
 Linköpings FKQuattro B - Landadel15102,70  
19Jonas IngemarsonRocco   
 Märsta RidklubbFeliciano (SWB) - Torboldt1672,90  
20Jonas IngemarsonVentoux Van De Hooghoeve   
 Märsta RidklubbDarco - Lys de Darmen2076,20  
21Cecilia HanssonOrley   
 Gävle RSPapillon Rouge - ConcordeUtg.   
 Kelly SchildBerglindEasy to Like   
 Årsta-RunstenQuite Easy - Lasino    
 Rebecca RichardHeyman   
 Vänsta RFAnimo - Aram    
 Sandra JacobssonMirantos T   
 Tierps RKLevantos II - Stanford    
 Cecilia HanssonNavidad   
 Gävle RSBurggraaf - Nimmerdor    
 Denise NybergLandcruiser   
 Jump Club RSFLandlord - Utrillo    
 
till toppen

Equipe - Datasystem för ridsport