Borlänge RS 2011-06-25 - 2011-06-26
EQUIPE datasystem: Senaste resultatlista 2011-06-25 kl. 17:37
Klass 7 - Hoppning 1.10 bed. Två faser A:0/A:0 Avd. A
Klass 7 - Hoppning 1.10 bed. Två faser A:0/A:0 Avd. B
Klass 6 - Hoppning 1.20 bed. A:0 Ackumulator Avd. A
Klass 6 - Hoppning 1.20 bed. A:0 Ackumulator Avd. B
Klass 5 - Hoppning 1.30 bed. Poänghoppning Avd. A
Klass 5 - Hoppning 1.30 bed. Poänghoppning Avd. B
Klass 4 - Hoppning 1.40 bed. A:1a

Klass 7 - Hoppning 1.10 bed. Två faser A:0/A:0 Avd. A
31 anmälda, 25 startande, 7 placerade
Premier
Överdomare: Stephanie Giesecke
Tävlingsledare: Emelie Lundgren
Hoppdomare: Bengt Nilsson
Banbyggare: Mikael Larsson
 
PlatsRyttareHästPremieFas IFas II
 UppfödareHärstamningFelTidFelTid
1Louise BrantsbergCalimero v/d Schoorscheheide500,00 kr  
 Örebro RyttarteamUtabor van´t Gestelhof - Corsaire de Vauban058,30028,70
2Hanna FlodströmCartini250,00 kr  
 Fagersta RKCassini I - Calvadur066,50032,00
3Jenny PärkkäElfe200,00 kr  
 Fagersta RKEskadron - Amarillo060,90032,90
4Matilda JonssonBirca150,00 kr  
 Säterbygdens RKCortez - Irco Marco055,10034,30
5Tova MagnussonLuciano150,00 kr  
 Ringnäs RFLasino - Ronald061,60037,90
6Denise NybergVivas Comedie150,00 kr  
 Jump Club RSFCornetto - Lancier068,30040,20
7Sofia WretstamArrizio150,00 kr  
 Södra Dalarnas RFArrlik - Democritos063,30043,10
 
8Emma LindahlMerchedes of Parangons   
 Årsta-RunstenWellcome - Danny De Vito064,40147,70
9Annika GustavssonUs´leste   
 Avesta RidklubbDutchboy - Ahoy063,80435,70
10Emmy EnglundNova (39)   
 Folkärna RSKing Marco - Glacial xx063,10436,90
11Åke PerssonTriviant   
 Ludvika RKMetall - Gregor057,50544,90
12Kajsa JanssonYina   
 Årsta-RunstenDammen - Hubertus058,701745,80
13Susanna FältJurasek   
 Märsta RidklubbGreat Pleasure - List456,30  
14Johanna RossQuitus   
 Björklinge RFQuinar - Caretino463,60  
15Karin GustavssonEasy to love   
 Avesta RidklubbQuite Easy - Robin Z464,30  
16Susanna FältMartagon   
 Märsta RidklubbMaraton - Hartung574,80  
16Nina LehtonenJessie   
 Enköpings RKRastell - Tangelo xx574,80  
18Anna RyleniusRomeo Z   
 Alsenbygdens K&RKRevel O - Aramis de la Cense675,80  
19Linda PetterssonGörklintgårds Raulon   
 Borlänge RSRubels - Leandro871,00  
20Tilda WiderströmWarina   
 Västerås RSCantos - Recruut884,40  
21Louise BrantsbergBritt de la Mar   
 Örebro RyttarteamBis de la Mar - Pegesushofm Forever886,60  
22Jennifer HolmsvedTophorn   
 HedemorabygdenMatterhorn - Lavall II1182,30  
23Linn JohanssonJand   
 Borlänge RSSaracen - Jaszcz1263,50  
24Anna PetterssonLands Edward   
 Fagersta RKLandlord - IvigtutUte.   
24Julia Munter AnderssonZorrino   
 Borlänge RSCardento - KaliberUte.   
 Josefine DahlGeil Sli   
 Borlänge RSGrãds - Lemmon    
 Veronica NygårdhZiruta   
 Borlänge RSGoodtimes - Ircolando    
 Linda PetterssonCarey Nygaard   
 Borlänge RSTiberias - Urprinz    
 Katarina Svedberg-SahlqvistTablå   
 Team Aspvik RKPablo - Tammer Fors xx    
 Johanna WikmanUfradin   
 Fagersta RKManhattan - Akteur    
 Cayenne CranningCarissa   
 Ilbäckens RFCortez - Silbersee    
 
till toppen

Klass 7 - Hoppning 1.10 bed. A Avd. B
16 anmälda, 11 startande, 3 placerade
Överdomare: Stephanie Giesecke
Tävlingsledare: Emelie Lundgren
Hoppdomare: Bengt Nilsson
Banbyggare: Mikael Larsson
 
PlatsRyttareHästPremieHoppning
 UppfödareHärstamningFelTid
1Emelie LarssonThe One And Only  
 Avesta RidklubbOkänd - Okänd065,80
1Louise SvantesThe Gold Robber  
 Rommeheds SKRobin Z - Candle King059,80
1Anette Holmberg RothCardini Carpe Diem  
 Vänsta RFCardento - Magini (SWB)064,00
1Therese ÅkerlundTurlington  
 Åsebo RSCuper - Irco Mena070,90
 
5My BergdahlQueen Anne II (SWB)  
 Jump Club RSFCortus - Atlantic Boy xx458,00
5Matilda DanielssonCharmör  
 Strömsholms RSFFor Feeling - Robin Z466,80
5Mimmi PerzonRobust  
 Folkärna RSRobin Z - Torboldt463,60
5Emelie LarssonSzkoorpan Ö  
 Avesta RidklubbSzkopul - Bayard465,00
9Totta OganderMarlin  
 Värmdö RidklubbMarwin - Aram868,30
10Jenny OlsenJohanssonFornarina  
 Årsta-RunstenFor Feeling - Irco MenaUte. 
10Madeleine SalinWai-Latina  
 Hofors RSLascadell - MarcellusUte. 
 Maria HäggbladNon Diki  
 Falu RidklubbNon Stop R - Maraton  
 Sara GröttingArrac  
 Ovansiljans R&HSAerline H (SWB) - Cortus  
 Emelie LundgrenLa Toya D  
 Borlänge RSTopaasch - Nicke xx  
 My LagerbergCataro 7  
 Borlänge RSCesano 2 - Lennon  
 Linda PetterssonMiss Behave  
 Borlänge RSCagliostro - Diaghlyphard xx  
 
till toppen

Klass 6 - Hoppning 1.20 bed. A:0 Ackumulator Avd. A
43 anmälda, 35 startande, 9 placerade
Premier
Överdomare: Stephanie Giesecke
Tävlingsledare: Emelie Lundgren
Hoppdomare: Bengt Nilsson
Banbyggare: Mikael Larsson
 
PlatsRyttareHästPremieHoppning
 UppfödareHärstamningPoängTid
1Jonas IngemarsonCaprifol2 000,00 kr 
 Märsta RidklubbMagini - Raff6557,20
2Jonas IngemarsonRocco1 000,00 kr 
 Märsta RidklubbFeliciano (SWB) - Torboldt6557,30
3Tova MagnussonLuciano500,00 kr 
 Ringnäs RFLasino - Ronald6562,50
4Tove SjödinIndian Marco250,00 kr 
 Näsets RSMummy´s Marco - Mowgli6566,00
5Sara LundinCapricorn Court180,00 kr 
 Salaortens RFCardento - Lane Court xx6461,80
6Jonas IngemarsonElectra180,00 kr 
 Märsta RidklubbEtrusco - Sao Paulo6154,60
7Sanna MalmströmPhiladelphia180,00 kr 
 Högbo RidklubbFighting Alpha - Adlantus As6162,90
8Jenny PärkkäElfe180,00 kr 
 Fagersta RKEskadron - Amarillo6164,30
9John HickeyEclectic180,00 kr 
 Årsta-RunstenCroft Tinka´s Lad - Hope Full5968,30
 
10Louise BrantsbergCalimero v/d Schoorscheheide  
 Örebro RyttarteamUtabor van´t Gestelhof - Corsaire de Vauban5858,10
11Maja LundbäckBang - Damm  
 Tierps RKDammen - Ragtime Band xx5861,20
12Camilla Cederborg-LöwlLandio  
 Märsta RidklubbLandlord - Irco Marco5862,40
13My LagerbergSyrena  
 Borlänge RSSzkopul - Maraton5568,40
14Elin BjurenvallEscutasi  
 Storbyns REscudo 1 - Graf Grannus5580,10
15John HickeyArtax  
 Årsta-RunstenStakkato - Contender5473,90
16Terese JonsFeengold  
 Borlänge RSFederweisser - Gardeoffizier5362,90
17Denise NybergVivas Comedie  
 Jump Club RSFCornetto - Lancier5372,60
18Louise BondeCharisma  
 Märsta RidklubbCardento - Le Mexico4857,90
19Emelie LarssonA-More Ö  
 Avesta RidklubbA-Dur - Bayaid4559,70
20Anna RyleniusRomeo Z  
 Alsenbygdens K&RKRevel O - Aramis de la Cense4560,80
21Tilda WiderströmWarina  
 Västerås RSCantos - Recruut4568,70
22Ida BergqvistVan Bruce JA  
 Storbyns RRobert Bruce - Ahorn4464,10
23Terese JonsJand  
 Borlänge RSSaracen - Jaszcz4469,10
24Carolina OrrgårdeIt´s Kentucky Z  
 Borlänge RSIowa - Quito de Baussy4166,60
25Karin GustavssonEasy to love  
 Avesta RidklubbQuite Easy - Robin Z3872,70
26Annika GustavssonUs´leste  
 Avesta RidklubbDutchboy - Ahoy3878,20
27Totta OganderCarthagi Z  
 Värmdö RidklubbCarthago - Iowa3883,30
28Caroline ErikssonLandix  
 Katrinedals RFLandlord - Irco Marco3762,30
29Veronica NygårdhZiruta  
 Borlänge RSGoodtimes - Ircolando3677,00
30Tove SjödinAlazzio Killigrews  
 Näsets RSAcacio (ex Acagion) - Irco Mena3570,00
31Emmy EnglundNova (39)  
 Folkärna RSKing Marco - Glacial xx3571,80
32Johanna WikmanUfradin  
 Fagersta RKManhattan - Akteur2091,20
33Louise BrantsbergBritt de la Mar  
 Örebro RyttarteamBis de la Mar - Pegesushofm ForeverUte. 
33Matilda JonssonBirca  
 Säterbygdens RKCortez - Irco MarcoUte. 
33Hanna FlodströmCartini  
 Fagersta RKCassini I - CalvadurUte. 
 Julia Munter AnderssonZorrino  
 Borlänge RSCardento - Kaliber  
 Jenny OlsenJohanssonRobinzon  
 Årsta-RunstenRobin Z - Dragon  
 Lina SjöbergEdison  
 Borlänge RSElectro - Urbino  
 Anna PetterssonLands Edward  
 Fagersta RKLandlord - Ivigtut  
 Cayenne CranningCarissa  
 Ilbäckens RFCortez - Silbersee  
 Ida Eliases HallklintMaestro  
 Storbyns RMarwin - Anart  
 Christina CarlssonCamirez C  
 Storbyns RCornetto - Ronald  
 Mathilda ErikssonIrco Aubiose  
 Borlänge RSIrco Mena - Cortez  
 
till toppen

Klass 6 - Hoppning 1.20 bed. A Avd. B
15 anmälda, 11 startande, 3 placerade
Överdomare: Stephanie Giesecke
Tävlingsledare: Emelie Lundgren
Hoppdomare: Bengt Nilsson
Banbyggare: Mikael Larsson
 
PlatsRyttareHästPremieHoppning
 UppfödareHärstamningFelTid
1Matilda DanielssonCharmör  
 Strömsholms RSFFor Feeling - Robin Z078,80
1Therese ÅkerlundTurlington  
 Åsebo RSCuper - Irco Mena081,30
1Sofia WretstamArrizio  
 Södra Dalarnas RFArrlik - Democritos077,70
1John HickeyMaximal  
 Årsta-RunstenMarwin - Marocco072,90
 
5Emelie AnderssonMarcoolio  
 Borlänge RSMarwin - Kaliber465,00
5Louise SvantesThe Gold Robber  
 Rommeheds SKRobin Z - Candle King475,20
5Linnéa BobergYannique B  
 Falu RSQuidam de Revel (SF) - Carprilli478,00
8Linda PetterssonCarey Nygaard  
 Borlänge RSTiberias - Urprinz986,50
9Emelie LarssonThe One And Only  
 Avesta RidklubbOkänd - Okänd1088,70
10John HickeyNikko  
 Årsta-RunstenCool Hill - Royal1277,70
11Ida Bergqvistballybane bucko  
 Storbyns RKing Henry - Captain CloverUte. 
 Rebecca RichardEasy Girl TH  
 Vänsta RFQuite Easy - Little Boy  
 Jenny OlsenJohanssonFornarina  
 Årsta-RunstenFor Feeling - Irco Mena  
 Maria HäggbladNon Diki  
 Falu RidklubbNon Stop R - Maraton  
 Jenny OlsenJohanssonPuma  
 Årsta-RunstenCarson Ask - Irco Mena  
 
till toppen

Klass 5 - Hoppning 1.30 bed. Poänghoppning Avd. A
29 anmälda, 25 startande, 7 placerade
Premier
Överdomare: Stephanie Giesecke
Tävlingsledare: Emelie Lundgren
Hoppdomare: Bengt Nilsson
Banbyggare: Mikael Larsson
 
PlatsRyttareHästPremieGrundomgångOmhoppning
 UppfödareHärstamningPoängTidPoängTid
1Amanda KjellbergRS Donna Karan4 000,00 kr  
 Borlänge RSFeliciano - Flamingo 63,60  
2John HickeyEclectic2 000,00 kr  
 Årsta-RunstenCroft Tinka´s Lad - Hope Full 66,40  
3Kelly SchildBerglindEasy to Like1 000,00 kr  
 Årsta-RunstenQuite Easy - Lasino 64,20  
4Johanna HurtigGhisela500,00 kr  
 Team Aspvik RKFeliciano - Lambert 67,50  
5Emelie LarssonTurbine240,00 kr  
 Avesta RidklubbTurban Rose - Ciceron99066,10  
6Camilla Cederborg-LöwlSilver-Night240,00 kr  
 Märsta RidklubbSilbersee - Galan98067,00  
7Sandra HöglundLamborghini SN240,00 kr  
 Gävle RSLaurin - Irco Mena92070,00  
 
8Jessica SimmSpecial Edition HS   
 Jump Club RSFCalato - Caletto 186066,10  
9Jonas IngemarsonVentoux Van De Hooghoeve   
 Märsta RidklubbDarco - Lys de Darmen83064,80  
10Jessica SimmJe M´appelle Jeanne D´Arc   
 Jump Club RSFCardento - Concorde83069,90  
11Jonas IngemarsonRocco   
 Märsta RidklubbFeliciano (SWB) - Torboldt78065,80  
12Camilla Cederborg-LöwlLandio   
 Märsta RidklubbLandlord - Irco Marco61065,80  
13PärOla NyströmVarchi   
 Örebro FKPoor Boy - Concorde58072,00  
14Jonas IngemarsonMiss Cocktail   
 Märsta RidklubbCardento - Everest56067,70  
15Frida KarlssonJust 4 Fun   
 Linköpings FKQuattro B - Landadel52069,90  
16Tove SjödinIndian Marco   
 Näsets RSMummy´s Marco - Mowgli47065,50  
17Therese KaxCardellow   
 Folkärna RSCardento - ---47068,70  
18Denise NybergCascabel HH   
 Jump Club RSFCardento - Teaspoon xx44071,00  
19Jonas IngemarsonCaprifol   
 Märsta RidklubbMagini - Raff32062,90  
20Anna StenbergQuite All Right   
 Säterbygdens RKQuite Easy - Arram30067,00  
21Jonas IngemarsonElectra   
 Märsta RidklubbEtrusco - Sao Paulo29071,80  
22Jenny ÖstbergKina   
 Näsets RSCiparis - Invars xx18069,50  
23Ida BergqvistVan Bruce JA   
 Storbyns RRobert Bruce - AhornUte.   
23Caroline ErikssonLandix   
 Katrinedals RFLandlord - Irco MarcoUtg.   
23Louise BondeCharisma   
 Märsta RidklubbCardento - Le MexicoUte.   
 John HickeyGrey Hope 6   
 Årsta-RunstenGranulit - Argentinus    
 Denise NybergLandcruiser   
 Jump Club RSFLandlord - Utrillo    
 Ida Eliases HallklintMaestro   
 Storbyns RMarwin - Anart    
 Elin BjurenvallEscutasi   
 Storbyns REscudo 1 - Graf Grannus    
 
till toppen

Klass 5 - Hoppning 1.30 bed. A Avd. B
3 anmälda, 3 startande, 1 placerade
Överdomare: Stephanie Giesecke
Tävlingsledare: Emelie Lundgren
Hoppdomare: Bengt Nilsson
Banbyggare: Mikael Larsson
 
PlatsRyttareHästPremieHoppning
 UppfödareHärstamningFelTid
1Terese JonsMarcoolio  
 Borlänge RSMarwin - Kaliber476,60
 
2Sandra SimmCoral Contento  
 Jump Club RSFCardento - Landlord880,30
3Nathalie NykvistZiggy Stardust  
 Jump Club RSFCool Hill - Almeto Z1284,40
 
till toppen

Klass 4 - Hoppning 1.40 bed. A:1a
18 anmälda, 14 startande, 4 placerade
Premier
Överdomare: Stephanie Giesecke
Tävlingsledare: Emelie Lundgren
Hoppdomare: Bengt Nilsson
Banbyggare: Mikael Larsson
 
PlatsRyttareHästPremieGrundomgångOmhoppning
 UppfödareHärstamningFelTidFelTid
1Jonas IngemarsonMiss Cocktail4 000,00 kr  
 Märsta RidklubbCardento - Everest076,60  
2PärOla NyströmVarchi2 000,00 kr  
 Örebro FKPoor Boy - Concorde472,90  
3Kelly SchildBerglindEasy to Like1 000,00 kr  
 Årsta-RunstenQuite Easy - Lasino473,10  
4Amanda KjellbergRS Donna Karan380,00 kr  
 Borlänge RSFeliciano - Flamingo475,00  
 
5John HickeyThe One   
 Årsta-RunstenCornetto - Caletto II476,50  
6Frida KarlssonJust 4 Fun   
 Linköpings FKQuattro B - Landadel582,50  
7Sandra HöglundLamborghini SN   
 Gävle RSLaurin - Irco Mena869,30  
8Emelie LarssonTurbine   
 Avesta RidklubbTurban Rose - Ciceron872,10  
9Johanna HurtigGhisela   
 Team Aspvik RKFeliciano - Lambert875,50  
10Jessica SimmMaxi I   
 Jump Club RSFCoriano - Calato876,10  
11Camilla Cederborg-LöwlSilver-Night   
 Märsta RidklubbSilbersee - Galan1273,70  
12Therese KaxCardellow   
 Folkärna RSCardento - ---1385,40  
13Maja LundbäckBang - Damm   
 Tierps RKDammen - Ragtime Band xxUte.   
13Jonas IngemarsonVentoux Van De Hooghoeve   
 Märsta RidklubbDarco - Lys de DarmenUte.   
 Rebecca RichardHeyman   
 Vänsta RFAnimo - Aram    
 Amanda KjellbergElegante van de Warande   
 Borlänge RSParco - Clinton    
 Denise NybergLandcruiser   
 Jump Club RSFLandlord - Utrillo    
 Denise NybergCascabel HH   
 Jump Club RSFCardento - Teaspoon xx    
 
till toppen

Equipe - Datasystem för ridsport