Borlänge RS 2011-06-24
EQUIPE datasystem: Senaste resultatlista 2011-06-25 kl. 17:38
Klass 11 - Hoppning 0.90 bed. Clear Round
Klass 10 - Hoppning 1.00 bed. Clear Round
Klass 9 - Hoppning 1.10 bed. Två faser A:0/A:0 Avd. A
Klass 9 - Hoppning 1.10 bed. Två faser A:0/A:0 Avd. B
Klass 8 - Hoppning 1.20 bed. A:1a Avd. A
Klass 8 - Hoppning 1.20 bed. A:1a Avd. B

Klass 11 - Hoppning 0.90 bed. Clear Round
27 anmälda, 20 startande, 7 placerade
Överdomare: Stephanie Gisecke
Tävlingsledare: Anna Köpman Strandberg
Hoppdomare: Maria Hedberg
Banbyggare: Mikael Larsson
 
PlatsRyttareHästPremieHoppning
 UppfödareHärstamningFelTid
1Maria WeidlitzEnergetique van't Gaverland  
   061,00
1Malin OlssonGarter Chapel xx  
 Mora RidklubbHighest Honor - Generous056,70
1Mia NylundMunsboro Willy  
 Borlänge RSOkänd - -058,70
1Micaela BladlundPowhatan (SWB)  
 HedemorabygdenManhattan - Urbino059,80
1Anna WästhedHs Starlight  
 Vansbro RSokänd - okänd060,80
1Hanna ErikssonLovely Feeling (SWB)  
 Storbyns RFor Feeling - Lacros057,90
1Caroline ChristiansenLudo De Quettehou  
 Djursholms RKQredo De Paulstra - Count Ivor (US)058,20
 
8Frida HellbomLa Cantez  
 Högbo RidklubbLasandos - Koncerz xx165,80
8Elsa DecknerShakespear  
 Bjursås RKokänd - okänd165,60
10Lina EngmanNirvana ECZ (37) (SWB)  
 Ilbäckens RFPoet - Falleur462,40
10Alexandra KockCreate Glory  
 Borlänge RSCalderon - Gvidons457,10
10Kämp Maria FalängMistral (SWB)  
 Säterbygdens RKMarwin - Mowgli461,10
13Pernilla MetsZalon  
 Borlänge RSElton - Dambor774,20
14Celina EstradaHagas Black Lady  
 Rommeheds SKHagas Memory Dancer - Greentree Bonniejohn851,40
14Elina RosénSimson  
 Springkällans RyttarsällskapSteve´s Friend - Premier Violon850,90
14Matilda BrobergA-ndorra (SWB)  
 Borlänge RSA-Dur - Jalmood xx876,10
17Mathilda KjellbergBaron de Ley  
 Borlänge RSOrlando - Irco Marco1190,20
18Caroline AndersersToxic  
 Grevagårdens RFCarte d´Or - Czujnik ox (PL)2492,30
19Josefin HellbomOvina  
 Kungsgårdens RKArrlik - Gandalf GråUte. 
19Linnea HagBriljant Turf  
 Bjursås RKAl Nasr - Silwer HawkUte. 
 Maria HolmbergDoma  
 Borlänge RSDaims - Meldrajs  
 Caroline WickholmAlmera  
 Fagersta RKAtrejs - Profils  
 elina bergstenTurbo Stars Cisco  
 Grangärde RKSmasc - Mimik  
 My LagerbergBarolo  
 Borlänge RSBergamon - Davignon  
 Camilla FranzenQuarnströmEliott  
 Falu RSMajim G - Porfyr  
 Martina JanolsCary Grant 2  
 Falu RSCarry Wind - Werther  
 Emelie LundgrenLa Toya D  
 Borlänge RSTopaasch - Nicke xx  
 
till toppen

Klass 10 - Hoppning 1.00 bed. Clear Round
47 anmälda, 37 startande, 20 placerade
Överdomare: Stephanie Gisecke
Tävlingsledare: Anna Köpman Strandberg
Hoppdomare: Maria Hedberg
Banbyggare: Mikael Larsson
 
PlatsRyttareHästPremieHoppning
 UppfödareHärstamningFelTid
1Maria WeidlitzEnergetique van't Gaverland  
   067,20
1Martina LindblomWista Twist  
 HedemorabygdenEgerländer - Brabant059,60
1Madeleine NilssonChantelle  
 Folkärna RSRobin Z - Koncerz xx059,00
1Totta OganderMarlin  
 Värmdö RidklubbMarwin - Aram073,40
1Alexandra KockCreate Glory  
 Borlänge RSCalderon - Gvidons063,80
1Emelie LarssonSzkoorpan Ö  
 Avesta RidklubbSzkopul - Bayard068,70
1Johanna RossQuitus  
 Björklinge RFQuinar - Caretino065,10
1Mimmi PerzonRobust  
 Folkärna RSRobin Z - Torboldt068,60
1Josefine DahlGeil Sli  
 Borlänge RSGrãds - Lemmon063,80
1Caroline ChristiansenLudo De Quettehou  
 Djursholms RKQredo De Paulstra - Count Ivor (US)062,30
1Cathrine ErikssonWadesch  
 Ovansiljans R&HSSir Sinclair - Zeoliet061,30
1Selma BroströmChagall  
 Åsebo RSMarwin - Dragon064,70
1Sofia BerglundSnowball S S-Sh-9  
 Falu RSShaa`lan S-Sh-1 - Koshan Sh060,10
1My BergdahlQueen Anne II (SWB)  
 Jump Club RSFCortus - Atlantic Boy xx061,90
1Micaela BladlundPowhatan (SWB)  
 HedemorabygdenManhattan - Urbino072,30
1Anette Holmberg RothCardini Carpe Diem  
 Vänsta RFCardento - Magini (SWB)068,10
1Kajsa JanssonYina  
 Årsta-RunstenDammen - Hubertus061,90
1Jenny OlsenJohanssonPuma  
 Årsta-RunstenCarson Ask - Irco Mena060,10
1Viktor EsselinAndiamo´s Valeur  
 Folkärna RSAndiamo Z - Melchoir x070,00
1Frida HellbomLa Cantez  
 Högbo RidklubbLasandos - Koncerz xx060,40
 
21Linn JohanssonJand  
 Borlänge RSSaracen - Jaszcz462,60
21Maria HäggbladNikita  
 Falu RidklubbHabsburg - Zelhem460,40
21Celina EstradaHagas Black Lady  
 Rommeheds SKHagas Memory Dancer - Greentree Bonniejohn460,20
24Jenny OlsenJohanssonFornarina  
 Årsta-RunstenFor Feeling - Irco Mena575,60
25Emma LindahlMerchedes of Parangons  
 Årsta-RunstenWellcome - Danny De Vito678,40
26Katarina Svedberg-SahlqvistTablå  
 Team Aspvik RKPablo - Tammer Fors xx868,10
26Linda PetterssonMiss Behave  
 Borlänge RSCagliostro - Diaghlyphard xx889,50
28Jennifer HolmsvedDonna D'ora  
 HedemorabygdenDon Marco - Andiamo993,00
29Matilda BrobergA-ndorra (SWB)  
 Borlänge RSA-Dur - Jalmood xx1289,90
30Elina RosénSimson  
 Springkällans RyttarsällskapSteve´s Friend - Premier Violon1689,70
31Linnéa BobergHamilton  
 Falu RSOkänd - Okänd2192,90
32Malin OlssonGarter Chapel xx  
 Mora RidklubbHighest Honor - Generous2297,00
33Mathilda KjellbergBaron de Ley  
 Borlänge RSOrlando - Irco Marco32121,00
34Pernilla MetsZalon  
 Borlänge RSElton - DamborUte. 
34Frida HellbomOvina  
 Högbo RidklubbArrlik - Gandalf GråUte. 
34Caroline AndersersToxic  
 Grevagårdens RFCarte d´Or - Czujnik ox (PL)Ute. 
34Elsa DecknerShakespear  
 Bjursås RKokänd - okändUtg. 
 Emelie LundgrenLa Toya D  
 Borlänge RSTopaasch - Nicke xx  
 Madeleine NilssonNikodemus (SWB)  
 Folkärna RSRobin Z - Koncerz xx  
 My LagerbergBarolo  
 Borlänge RSBergamon - Davignon  
 Karin ZetterlundSivarsbackens Briljant  
 Ovansiljans R&HSBonjour Bajar - Elit - Gazal 1  
 Caroline WickholmAlmera  
 Fagersta RKAtrejs - Profils  
 Charlotte DahlrotCavat xx  
 Ovansiljans R&HSFunambule - Slip Anchor  
 Martina JanolsCary Grant 2  
 Falu RSCarry Wind - Werther  
 Emma HelsingFor My Pleasure (23)  
 Borlänge RSFor Feeling - Marwin  
 Camilla FranzenQuarnströmEliott  
 Falu RSMajim G - Porfyr  
 Sara GröttingArrac  
 Ovansiljans R&HSAerline H (SWB) - Cortus  
 
till toppen

Klass 9 - Hoppning 1.10 bed. Två faser A:0/A:0 Avd. A
40 anmälda, 31 startande, 8 placerade
Premier
Överdomare: Stephanie Gisecke
Tävlingsledare: Anna Köpman Strandberg
Hoppdomare: Maria Hedberg
Banbyggare: Mikael Larsson
 
PlatsRyttareHästPremieFas IFas II
 UppfödareHärstamningFelTidFelTid
1Pernilla ÅkerlundLittle Belle500,00 kr  
 Åsebo RSLittle Boy - Nepal058,50028,84
2Susanna FältJurasek250,00 kr  
 Märsta RidklubbGreat Pleasure - List054,80029,33
3Åke PerssonTriviant200,00 kr  
 Ludvika RKMetall - Gregor057,00029,61
4Hanna FlodströmCartini150,00 kr  
 Fagersta RKCassini I - Calvadur066,90029,74
5Cayenne CranningCarissa150,00 kr  
 Ilbäckens RFCortez - Silbersee058,50032,61
6Viktor EsselinAndiamo´s Valeur150,00 kr  
 Folkärna RSAndiamo Z - Melchoir x060,50032,64
7Linda PetterssonCarey Nygaard150,00 kr  
 Borlänge RSTiberias - Urprinz062,00032,70
8Nina LehtonenJessie150,00 kr  
 Enköpings RKRastell - Tangelo xx061,80432,26
 
9Susanna FältMartagon   
 Märsta RidklubbMaraton - Hartung057,80438,29
10Sofia BerglundSnowball S S-Sh-9   
 Falu RSShaa`lan S-Sh-1 - Koshan Sh056,50832,19
11Cathrine ErikssonWadesch   
 Ovansiljans R&HSSir Sinclair - Zeoliet059,10833,50
12Katarina Svedberg-SahlqvistTablå   
 Team Aspvik RKPablo - Tammer Fors xx057,90835,34
13Louise SiljeholmLittle Feather   
 Storbyns RFeliciano - Quite Easy034,801628,60
14Sanna MalmströmPhiladelphia   
 Högbo RidklubbFighting Alpha - Adlantus As460,00  
15Ulrika AsplundLindqvistSamira   
 Leksands RKSaigon (ex Swingo) - Casanova461,90  
16Sara LundinCapricorn Court   
 Salaortens RFCardento - Lane Court xx463,50  
17Madeleine NilssonChantelle   
 Folkärna RSRobin Z - Koncerz xx673,90  
18Emma LindahlMerchedes of Parangons   
 Årsta-RunstenWellcome - Danny De Vito855,90  
19Johanna RossQuitus   
 Björklinge RFQuinar - Caretino859,80  
20Selma BroströmChagall   
 Åsebo RSMarwin - Dragon860,50  
21Johanna WikmanUfradin   
 Fagersta RKManhattan - Akteur864,20  
22Linnea CarlssonShellmont Gypsy Diamond   
 Strömsholms RSFGypsy Duke - Flagmount Diamond866,10  
23Kajsa JanssonYina   
 Årsta-RunstenDammen - Hubertus867,40  
24Sandra BjörnNeuton   
 Hofors RSNarew xx - Rebel Z970,60  
25Linn JohanssonJand   
 Borlänge RSSaracen - Jaszcz1258,60  
26Veronica NygårdhZiruta   
 Borlänge RSGoodtimes - Ircolando1260,30  
27Sabina AnderssonFreesia af Hagalund   
 Folkärna RSCornetto - Cortez1262,70  
28Julia Munter AnderssonZorrino   
 Borlänge RSCardento - KaliberUte.   
28Martina LindblomWista Twist   
 HedemorabygdenEgerländer - BrabantUte.   
28Anna PetterssonLands Edward   
 Fagersta RKLandlord - IvigtutUte.   
28Jennifer HolmsvedTophorn   
 HedemorabygdenMatterhorn - Lavall IIUte.   
 Jennifer NymanEdelweiss   
 Heby RFRobin Z - Eminent    
 Karin ZetterlundSivarsbackens Briljant   
 Ovansiljans R&HSBonjour Bajar - Elit - Gazal 1    
 Emmy EnglundNova (39)   
 Folkärna RSKing Marco - Glacial xx    
 Charlotte DahlrotCavat xx   
 Ovansiljans R&HSFunambule - Slip Anchor    
 Monica AnderssonAdé   
 Åsebo RSTaarlo Kubista - Almhirt Tynsky    
 Mathilda ErikssonIrco Aubiose   
 Borlänge RSIrco Mena - Cortez    
 Sarah GustafssonYrroll   
 Borlänge RSTroll - Riboboy xx    
 Viktor EsselinOn Q   
 Folkärna RSQuite Easy - Picasso    
 Lina SjöbergEdison   
 Borlänge RSElectro - Urbino    
 
till toppen

Klass 9 - Hoppning 1.10 bed. A Avd. B
18 anmälda, 14 startande, 4 placerade
Överdomare: Stephanie Gisecke
Tävlingsledare: Anna Köpman Strandberg
Hoppdomare: Maria Hedberg
Banbyggare: Mikael Larsson
 
PlatsRyttareHästPremieHoppning
 UppfödareHärstamningFelTid
1Emelie LarssonThe One And Only  
 Avesta RidklubbOkänd - Okänd063,50
1Josefine DahlGeil Sli  
 Borlänge RSGrãds - Lemmon063,10
1My ErikssonSegerströmRoschette  
 Södra Dalarnas RFFor Feeling - Turban Rose060,00
1Emelie LarssonSzkoorpan Ö  
 Avesta RidklubbSzkopul - Bayard062,10
 
5Linnéa BobergYannique B  
 Falu RSQuidam de Revel (SF) - Carprilli463,50
5Jenny OlsenJohanssonPuma  
 Årsta-RunstenCarson Ask - Irco Mena458,00
7My BergdahlQueen Anne II (SWB)  
 Jump Club RSFCortus - Atlantic Boy xx858,10
8Maria HäggbladNon Diki  
 Falu RidklubbNon Stop R - Maraton1264,40
8Totta OganderMarlin  
 Värmdö RidklubbMarwin - Aram1263,20
8Linda PetterssonMiss Behave  
 Borlänge RSCagliostro - Diaghlyphard xx1257,60
11Anette Holmberg RothCardini Carpe Diem  
 Vänsta RFCardento - Magini (SWB)1473,60
12Mimmi PerzonRobust  
 Folkärna RSRobin Z - Torboldt1663,20
13Jenny OlsenJohanssonFornarina  
 Årsta-RunstenFor Feeling - Irco Mena25103,00
14Jennifer HolmsvedDonna D'ora  
 HedemorabygdenDon Marco - AndiamoUte. 
 Sara GröttingArrac  
 Ovansiljans R&HSAerline H (SWB) - Cortus  
 Emma HelsingFor My Pleasure (23)  
 Borlänge RSFor Feeling - Marwin  
 My LagerbergCataro 7  
 Borlänge RSCesano 2 - Lennon  
 Madeleine NilssonNikodemus (SWB)  
 Folkärna RSRobin Z - Koncerz xx  
 
till toppen

Klass 8 - Hoppning 1.20 bed. A:1a Avd. A
26 anmälda, 20 startande, 5 placerade
Premier
Överdomare: Stephanie Gisecke
Tävlingsledare: Anna Köpman Strandberg
Hoppdomare: Maria Hedberg
Banbyggare: Mikael Larsson
 
PlatsRyttareHästPremieGrundomgångOmhoppning
 UppfödareHärstamningFelTidFelTid
1Pernilla ÅkerlundLittle Belle1 000,00 kr  
 Åsebo RSLittle Boy - Nepal072,52042,65
2Terese JonsFeengold500,00 kr  
 Borlänge RSFederweisser - Gardeoffizier078,60042,82
3Frida AndersénScudo250,00 kr  
 Hofors RSEscudo I - Gropius068,03437,91
4Hanna FlodströmCartini170,00 kr  
 Fagersta RKCassini I - Calvadur071,71438,93
5Emelie AnderssonMarcoolio170,00 kr  
 Borlänge RSMarwin - Kaliber465,22  
 
6Christina CarlssonCamirez C   
 Storbyns RCornetto - Ronald468,21  
7Sabina AnderssonFreesia af Hagalund   
 Folkärna RSCornetto - Cortez469,54  
8Ulrika AsplundLindqvistSamira   
 Leksands RKSaigon (ex Swingo) - Casanova475,05  
9Cayenne CranningCarissa   
 Ilbäckens RFCortez - Silbersee581,48  
10Sanna MalmströmPhiladelphia   
 Högbo RidklubbFighting Alpha - Adlantus As868,88  
11Linnea CarlssonShellmont Gypsy Diamond   
 Strömsholms RSFGypsy Duke - Flagmount Diamond872,27  
12Totta OganderCarthagi Z   
 Värmdö RidklubbCarthago - Iowa998,01  
13Linda PetterssonCarey Nygaard   
 Borlänge RSTiberias - Urprinz1085,55  
14Hanna LunåDimaro Joy   
 Falu RSCamaro M - Chapman1264,87  
15Nina LehtonenJessie   
 Enköpings RKRastell - Tangelo xx1695,61  
16Anna PetterssonLands Edward   
 Fagersta RKLandlord - IvigtutUte.   
16Jenny OlsenJohanssonRobinzon   
 Årsta-RunstenRobin Z - DragonUte.   
16Johanna WikmanUfradin   
 Fagersta RKManhattan - AkteurUte.   
16Åke PerssonTriviant   
 Ludvika RKMetall - GregorUte.   
16Sandra BjörnNeuton   
 Hofors RSNarew xx - Rebel ZUte.   
 Jennifer NymanEdelweiss   
 Heby RFRobin Z - Eminent    
 Sara LundinCapricorn Court   
 Salaortens RFCardento - Lane Court xx    
 Amanda KjellbergElegante van de Warande   
 Borlänge RSParco - Clinton    
 Lina SjöbergEdison   
 Borlänge RSElectro - Urbino    
 Sarah GustafssonYrroll   
 Borlänge RSTroll - Riboboy xx    
 Terese JonsCasperdina MP   
 Borlänge RSCasir Ask - Ziwago    
 
till toppen

Klass 8 - Hoppning 1.20 bed. A Avd. B
1 anmälda, 1 startande
Överdomare: Stephanie Gisecke
Tävlingsledare: Anna Köpman Strandberg
Hoppdomare: Maria Hedberg
Banbyggare: Mikael Larsson
 
PlatsRyttareHästPremieHoppning
 UppfödareHärstamningFelTid
 
1Linnéa BobergYannique B  
 Falu RSQuidam de Revel (SF) - Carprilli24110,32
 
till toppen

Equipe - Datasystem för ridsport