Borlänge RS 2009-07-31 - 2009-08-02
EQUIPE datasystem: Senaste resultatlista 2009-08-03 kl. 13:59
Klass 1 - Hoppning 0.60-0.90 (Lätt C) bed. Två faser A:0/A:0 Kategori B + C + D Avd. A
Klass 2 - Hoppning 0.70-1.00 (Lätt B) bed. Två faser A:0/A:0 Kategori B + C Avd. A
Klass 2 - Hoppning 0.70-1.00 (Lätt B) bed. Två faser A:0/A:0 Kategori C Avd. B
Klass 2 - Hoppning 0.70-1.00 (Lätt B) bed. Två faser A:0/A:0 Kategori D Avd. A
Klass 2 - Hoppning 0.70-1.00 (Lätt B) bed. Två faser A:0/A:0 Kategori D Avd. B
Klass 3 - Hoppning 0.80-1.10 (Lätt A) bed. Två faser A:0/A:0 Kategori B + C Avd. A
Klass 3 - Hoppning 0.80-1.10 (Lätt A) bed. Två faser A:0/A:0 Kategori C Avd. B
Klass 3 - Hoppning 0.80-1.10 (Lätt A) bed. Två faser A:0/A:0 Kategori D Avd. A
Klass 3 - Hoppning 0.80-1.10 (Lätt A) bed. Två faser A:0/A:0 Kategori D Avd. B
Klass 4 - Hoppning 0.85-1.15 (Lätt A+) bed. A:0 Ackumulator Kategori B + C Avd. A
Klass 4 - Hoppning 0.85-1.15 (Lätt A+) bed. A:0 Ackumulator Kategori D Avd. A
Klass 4 - Hoppning 0.85-1.15 (Lätt A+) bed. A:0 Ackumulator Kategori D Avd. B
Klass 5 - Hoppning 1.00-1.20 (Msv B) bed. Två faser A:0/A:0 Kategori B + C Avd. A
Klass 5 - Hoppning 1.00-1.20 (Msv B) bed. Två faser A:0/A:0 Kategori D Avd. A
Klass 5 - Hoppning 1.00-1.20 (Msv B) bed. Två faser A:0/A:0 Kategori D Avd. B
Klass 6 - Hoppning 1.20-1.30 (Msv A) bed. A1:a Winning Round Art 276.3 Kategori C + D Avd. A
Klass 7 - Hoppning 0.80-1.10 (Lätt A) bed. Två faser A:0/A:0 Kategori B + C + D Avd. A
Klass 7 - Hoppning 0.80-1.10 (Lätt A) bed. Två faser A:0/A:0 Kategori C Avd. B
Klass 7 - Hoppning 0.80-1.10 (Lätt A) bed. Två faser A:0/A:0 Kategori D Avd. B
Klass 8 - Hoppning 0.85-1.15 (Lätt A+) bed. A:0 Kategori B + C Avd. A
Klass 8 - Hoppning 0.85-1.15 (Lätt A+) bed. A:0 Kategori D Avd. A
Klass 9 - Hoppning 1.00-1.20 (Msv B) bed. Två faser A:0/A:0 Kategori B + C Avd. A
Klass 9 - Hoppning 1.00-1.20 (Msv B) bed. Två faser A:0/A:0 Kategori C Avd. B
Klass 9 - Hoppning 1.00-1.20 (Msv B) bed. Två faser A:0/A:0 Kategori D Avd. A
Klass 9 - Hoppning 1.00-1.20 (Msv B) bed. Två faser A:0/A:0 Kategori D Avd. B
Klass 13 - Hoppning 1.20-1.30 (Msv A) bed. Två faser A:0/A:0 Kategori C + D Avd. A

Klass 1 - Hoppning 0.60-0.90 (Lätt C) bed. Två faser A:0/A:0 Kategori B + C + D Avd. A Preliminär
16 anmälda, 15 startande, 4 placerade
Premier
Överdomare: Stephanie Giesecke
Tävlingsledare: Anna Köpman Strandberg
Banbyggare: Mikael Larsson
 
PlatsRyttareHästPremieFas IFas II
 UppfödareHärstamningFelTidFelTid
1Carin EricsonCan-Light100,00 kr  
 Södra Dalarnas RFOkänd054,97027,06
2Johanna DickforsRavena100,00 kr  
 Avesta RidklubbOkänd - Okänd053,79028,78
3Nathalie JohanssonLittle Harry100,00 kr  
 Borlänge RSOkänd - Okänd052,65030,94
4Johanna DickforsIkaroz100,00 kr  
 Avesta RidklubbGlaz - Mullah050,39430,31
 
5Sanna LookKöhls Camelia   
 Borlänge RSAnglian Gerald RW - Balans RWR054,50431,00
6Lovisa StintzingElvira   
 Djursholms RKOkänd049,84431,85
7Nora JernbergMurgårdens Sweetn Lovely   
 Heby RFMolstabergs Molnet RWM - Twyford My Man RWM051,72834,06
8Julia SigvantIsadora   
 Hammarö RFOkänd056,77Ute. 
8My LagerbergBagheera   
 Borlänge RSOkänd056,34Ute. 
8Josefine RyssMac Gywer II   
 Ringnäs RFRolökke Swallow - Skogs Max054,71Ute. 
11Nathalie LindströmTess   
 Södra Dalarnas RFOkänd453,03  
12Malin HammarskjöldTequila   
 Mora RidklubbOkänd469,16  
13Lisa JonssonBuster   
 Falu RSOkänd1268,41  
14Nora JernbergMunsboro Hutch Lad   
 Heby RFOkändUte.   
14Sanne RunessonShayenne   
 Malung Sälens RKNightfeurer - GildoUtg.   
 
till toppen

Klass 2 - Hoppning 0.70-1.00 (Lätt B) bed. Två faser A:0/A:0 Kategori B + C Avd. A Preliminär
18 anmälda, 16 startande, 4 placerade
Premier
Överdomare: Stephanie Giesecke
Tävlingsledare: Anna Köpman Strandberg
Banbyggare: Mikael Larsson
 
PlatsRyttareHästPremieFas IFas II
 UppfödareHärstamningFelTidFelTid
1Sara ÅhmanTanja100,00 kr  
 Edsbro RFOkänd061,37029,63
2Carin EricsonCan-Light100,00 kr  
 Södra Dalarnas RFOkänd052,56031,84
3Emelie HägerMunsboro Boy Jim100,00 kr  
 Ringnäs RFOkänd - okänd053,55036,62
4Amanda LundbergJo Os Berlouwin100,00 kr  
 Skogslottens RFOkänd056,59037,03
 
5Tilda WiderströmMunsboro Xena   
 Västerås RSOkänd055,62038,76
6Sara NorrströmFire Fox   
 Edsbro RFVeronas Bo-Gi - Okänd061,28439,38
7Isabella LusthHesperus Eagle   
 Wittvångs HSAshfield Jovial Joker - Ashfield Sparrow054,67441,06
8Danai DoverholtKungsbro Dental   
 Södra Dalarnas RFCandide RW - Rotherwood State Occasion065,07447,28
9Nora JernbergMunsboro Hutch Lad   
 Heby RFOkänd059,84Ute. 
10Sara NorrströmSuper Zebran   
 Edsbro RFOkänd454,91  
11Julia SigvantIsadora   
 Hammarö RFOkänd467,36  
12Elina MellbergMister du Gasseau   
 Kärsgatans RSGlennree de Lauline - okänd468,78  
13Nora JernbergMurgårdens Sweetn Lovely   
 Heby RFMolstabergs Molnet RWM - Twyford My Man RWMUte.   
13Sanna LookKöhls Camelia   
 Borlänge RSAnglian Gerald RW - Balans RWRUte.   
13Johanna DickforsRavena   
 Avesta RidklubbOkänd - OkändUte.   
13Josefin SiljanderTequilla   
 Strömsholms RSFOkändUte.   
 
till toppen

Klass 2 - Hoppning bed. A Kategori C Avd. B Preliminär
1 anmälda, 1 startande
Överdomare: Stephanie Giesecke
Tävlingsledare: Anna Köpman Strandberg
Banbyggare: Mikael Larsson
 
PlatsRyttareHästPremieHoppning
 UppfödareHärstamningFelTid
 
1Danai DoverholtKungsbro Emalj  
 Södra Dalarnas RFCandide - Rotherwood State Occasion063,05
 
till toppen

Klass 2 - Hoppning 0.70-1.00 (Lätt B) bed. Två faser A:0/A:0 Kategori D Avd. A Preliminär
23 anmälda, 22 startande, 6 placerade
Premier
Överdomare: Stephanie Giesecke
Tävlingsledare: Anna Köpman Strandberg
Banbyggare: Mikael Larsson
 
PlatsRyttareHästPremieFas IFas II
 UppfödareHärstamningFelTidFelTid
1Johanna DickforsIkaroz100,00 kr  
 Avesta RidklubbGlaz - Mullah053,83031,44
2Kristin NordénM & M Svarte Petter100,00 kr  
 Billdals RKGun´s Firecracker067,64039,44
3Linda StrandbergYakon100,00 kr  
 Borlänge RSFeldstern - okänd046,90432,03
4Isabella LusthBlack Jack II100,00 kr  
 Wittvångs HSOkänd058,63444,56
5Lovisa StintzingElvira100,00 kr  
 Djursholms RKOkänd055,47448,48
6Josefine RyssMac Gywer II100,00 kr  
 Ringnäs RFRolökke Swallow - Skogs Max058,85449,62
 
7Nathalie LindströmTess   
 Södra Dalarnas RFOkänd050,73Ute. 
7Michelle Aresik SmedhThunderbird   
 Södertälje RKOkänd060,57Ute. 
9Ludvig WingårdhWild Thing   
 Team Aspvik RKBakir ox451,86  
10Lovisa BodingerZorento   
 Christinehamns RKOkänd455,17  
11Lisa JonssonBuster   
 Falu RSOkänd456,00  
12Isabella SundellSoft Sensation   
 Edsbro RFOkänd462,11  
13Nathalie JohanssonLittle Harry   
 Borlänge RSOkänd - Okänd468,56  
14Maria GustavssonRyans Flash   
 Heby RFOkänd469,36  
15Emelie SjögrenToledo   
 Borlänge RSOkänd473,81  
16Amanda LundbergSubliems Dandy   
 Skogslottens RFMajor - Moorlands Nobilis847,90  
17Sandra BergerLidens Cap Amoure   
 Södra Dalarnas RFUranus RC - Countach Campbell RC856,85  
18Lois PetterssonMoflos Zmirnof   
 Västerås RSWärnanäs Sigill RW - Dito RW1255,62  
19Emelie SjögrenHeman   
 Borlänge RSOkändUte.   
19Malin HammarskjöldTequila   
 Mora RidklubbOkändUte.   
19Sanne RunessonShayenne   
 Malung Sälens RKNightfeurer - GildoUte.   
19Isabell EklöfKEC Archdeacon Clover   
 Björklinge RFokänd - okändUte.   
 
till toppen

Klass 2 - Hoppning bed. A Kategori D Avd. B Preliminär
1 anmälda, 1 startande
Överdomare: Stephanie Giesecke
Tävlingsledare: Anna Köpman Strandberg
Banbyggare: Mikael Larsson
 
PlatsRyttareHästPremieHoppning
 UppfödareHärstamningFelTid
 
1Karolina GahneGräns White Choclate  
 Hofors RSGrange Flynn Sparrow RC 95 - Ballydonagh Cassanova IRE 7951865,27
 
till toppen

Klass 3 - Hoppning 0.80-1.10 (Lätt A) bed. Två faser A:0/A:0 Kategori B + C Avd. A Preliminär
29 anmälda, 27 startande, 7 placerade
Premier
Överdomare: Stephanie Giesecke
Tävlingsledare: Anna Köpman Strandberg
Banbyggare: Mikael Larsson
 
PlatsRyttareHästPremieFas IFas II
 UppfödareHärstamningFelTidFelTid
1Sara NorrströmFire Fox110,00 kr  
 Edsbro RFVeronas Bo-Gi - Okänd052,16026,25
2Isabella LusthHesperus Eagle110,00 kr  
 Wittvångs HSAshfield Jovial Joker - Ashfield Sparrow051,53026,72
3Alicia GillerstedtDrimneen Jasmine110,00 kr  
 Uddevalla RFOkänd043,54026,84
4Mathilda HammarströmMunsboro Saxon110,00 kr  
 Ringnäs RFOkänd049,69027,80
5Danai DoverholtKungsbro Dental110,00 kr  
 Södra Dalarnas RFCandide RW - Rotherwood State Occasion049,53030,40
6Linn WeijmarAttyrory Petal110,00 kr  
 Heby RFOkänd047,10031,47
7Alexander SandbringMunsboro Hawk Eye110,00 kr  
 Skästa RCOkänd054,08032,70
 
8Carin EricsonCan-Light   
 Södra Dalarnas RFOkänd046,47035,64
9Sara NorrströmSuper Zebran   
 Edsbro RFOkänd052,30427,32
10Mathilda HammarströmMunsboro Cross   
 Ringnäs RFOkänd446,09  
11Matilda MelkerssonLibistro   
 Österåkers SROkänd449,92  
12Tilda WiderströmMunsboro Xena   
 Västerås RSOkänd450,15  
13Ottilia SöderströmIvanhoe   
 Tierps RKKamille av Haga - Emir ox452,16  
14Linda StrandbergIsabelle   
 Borlänge RSCordo - Kilroy Crest xx458,38  
15Maja GrywenzWellington   
 Heby RFDart Light RNF - Horsemosens Charlie RNF461,50  
16Amanda HammarströmJune   
 Ringnäs RFOkänd567,53  
17Mikaela KällroosSimply Fred   
 Östra Sörmlands LOkänd668,40  
18Amanda HammarströmMunsboro Cougar   
 Ringnäs RFOkänd772,25  
19Emelie HägerMunsboro Boy Jim   
 Ringnäs RFOkänd - okänd844,56  
20Johannah LagnertNorrhaga Ilka   
 Borlänge RSVaquero850,29  
21Isabelle JernbergMunsboro Yellow Boy   
 Heby RFOkänd863,28  
22Ida LinderHults Nomita   
 Salaortens RFNomad G - GraneUte.   
22Lois PetterssonMr Orban   
 Västerås RSOkändUte.   
22Julia SigvantIsadora   
 Hammarö RFOkändUte.   
22Isabelle JernbergPepsi As Good as E   
 Heby RFBelmondo - DagoUte.   
22Elina MellbergMister du Gasseau   
 Kärsgatans RSGlennree de Lauline - okändUte.   
22Gabriella Brun RamstedtTingeling   
 Rättviks RKokänd - okändUte.   
 
till toppen

Klass 3 - Hoppning bed. A Kategori C Avd. B Preliminär
2 anmälda, 2 startande
Överdomare: Stephanie Giesecke
Tävlingsledare: Anna Köpman Strandberg
Banbyggare: Mikael Larsson
 
PlatsRyttareHästPremieHoppning
 UppfödareHärstamningFelTid
 
1Klara LindströmNobel Girl S  
 Trosa VagnhäradNobelboy WH 147 - Andy Achall061,53
2Danai DoverholtKungsbro Emalj  
 Södra Dalarnas RFCandide - Rotherwood State Occasion463,12
 
till toppen

Klass 3 - Hoppning 0.80-1.10 (Lätt A) bed. Två faser A:0/A:0 Kategori D Avd. A Preliminär
31 anmälda, 29 startande, 8 placerade
Premier
Överdomare: Stephanie Giesecke
Tävlingsledare: Anna Köpman Strandberg
Banbyggare: Mikael Larsson
 
PlatsRyttareHästPremieFas IFas II
 UppfödareHärstamningFelTidFelTid
1Katarina CorellTammy Lane110,00 kr  
 Trosa VagnhäradVärnbergs Orion - Myrens Willbur047,52024,92
2Isabella SundellSoft Sensation110,00 kr  
 Edsbro RFOkänd047,02027,79
3Natasha PedersenPoetic Shano110,00 kr  
 Heby RFPoetic Justice051,48029,11
4Emelie StenströmYankiebard110,00 kr  
 RK KumlaOkänd051,74029,18
5Kristin NordénM & M Svarte Petter110,00 kr  
 Billdals RKGun´s Firecracker042,49031,55
6Isabella LusthBlack Jack II110,00 kr  
 Wittvångs HSOkänd049,68437,86
7Emma BosselPigalle110,00 kr  
 Borlänge RSOkänd050,58438,36
8Tova MagnussonMunsboro Taylor110,00 kr  
 Ringnäs RFOkänd050,99438,97
 
9Michelle Aresik SmedhThunderbird   
 Södertälje RKOkänd045,82443,19
10Rosanna BrobergMunsboro Skylight   
 Stora Ekeby RKOkänd048,951065,55
11Lovisa BodingerZorento   
 Christinehamns RKOkänd444,80  
12Maria GustavssonRyans Flash   
 Heby RFOkänd445,69  
13Frida RosénAli Lee   
 Högbo RidklubbFredriksbergs Ali - Obelix446,77  
14Albin TyskCandela   
 Orsa RidklubbOkänd - Okänd447,44  
15Lisa KarlssonAttyrory Black Cat   
 Vänsta RFOkänd448,24  
16Sandra OlssonMunsboro Renaldo   
 Djursholms RKOkänd449,92  
17Johanna LindbergCoral Supreme   
 Ringnäs RFCoral Prince - Smokey Duncan450,89  
18Isabell EklöfKEC Archdeacon Clover   
 Björklinge RFokänd - okänd451,69  
19Angelica NylundJetset   
 Tierps RKOkänd456,31  
20Lois PetterssonMoflos Zmirnof   
 Västerås RSWärnanäs Sigill RW - Dito RW848,13  
21Nathalie JohanssonLittle Harry   
 Borlänge RSOkänd - Okänd861,44  
22Amanda LundbergSubliems Dandy   
 Skogslottens RFMajor - Moorlands NobilisUte.   
22Lovisa StintzingDandy   
 Djursholms RKOkändUte.   
22Ludvig WingårdhWild Thing   
 Team Aspvik RKBakir oxUte.   
22Emelie SjögrenHeman   
 Borlänge RSOkändUte.   
22Rebecka SkoogBaloo N   
 Nyby-Torshälla RKBelmondo N - MagnumUte.   
22Mikaela KällroosKanjer Thore   
 Östra Sörmlands LKooihuster Teake - Nehrod oxUte.   
22Linda StrandbergYakon   
 Borlänge RSFeldstern - okändUte.   
22Madeleine SjögrenToledo   
 Borlänge RSOkändUte.   
 
till toppen

Klass 3 - Hoppning bed. A Kategori D Avd. B Preliminär
1 anmälda, 1 startande
Överdomare: Stephanie Giesecke
Tävlingsledare: Anna Köpman Strandberg
Banbyggare: Mikael Larsson
 
PlatsRyttareHästPremieHoppning
 UppfödareHärstamningFelTid
 
1Sandra BergerLidens Cap Amoure  
 Södra Dalarnas RFUranus RC - Countach Campbell RC1658,80
 
till toppen

Klass 4 - Hoppning 0.85-1.15 (Lätt A+) bed. A:0 Ackumulator Kategori B + C Avd. A Preliminär
25 anmälda, 24 startande, 6 placerade
Premier
Överdomare: Stephanie Giesecke
Tävlingsledare: Anna Köpman Strandberg
Banbyggare: Mikael Larsson
 
PlatsRyttareHästPremieHoppning
 UppfödareHärstamningPoängTid
1Elin WestinMr Goofy110,00 kr 
 Kumla RidklubbOkänd6549,18
2Sandra NilssonMiclas Claudia Schiffer RNF148110,00 kr 
 Skästa RCMiclas Activ - Silverlea Flash Harry6551,75
3Amanda HammarströmMunsboro Cougar110,00 kr 
 Ringnäs RFOkänd6556,34
4Linnea Op de WeeghHonfleur110,00 kr 
 Trossnäs FKOkänd6560,75
5Ottilia SöderströmIvanhoe110,00 kr 
 Tierps RKKamille av Haga - Emir ox6561,08
6Olivia BacksellYoung Gaylord110,00 kr 
 Djursholms RKOkänd6573,00
 
7Nicole Söderberg-AnderssonGrace  
 Bollnäs RSRussian Ivory - Ghazal6479,62
8Mathilda HammarströmMunsboro Cross  
 Ringnäs RFOkänd6151,06
9Linn WeijmarAttyrory Petal  
 Heby RFOkänd6161,87
10Sara ÅhmanTanja  
 Edsbro RFOkänd6163,46
11Alexander SandbringMunsboro Hawk Eye  
 Skästa RCOkänd5563,23
12Tilda WiderströmMunsboro Xena  
 Västerås RSOkänd5567,79
13Carin EricsonCan-Light  
 Södra Dalarnas RFOkänd4571,73
14Elina MellbergMister du Gasseau  
 Kärsgatans RSGlennree de Lauline - okänd3782,63
15Felicia Olsson-LindMarquis de Sade  
 Jump Club RSFOkänd - Okänd2556,84
16Natasha PedersenDale Smoggy  
 Heby RFDale Haze - Moy Village Master2378,93
17Sara NorrströmSuper Zebran  
 Edsbro RFOkänd1657,49
18Sara NorrströmFire Fox  
 Edsbro RFVeronas Bo-Gi - Okänd1555,40
19Emelie HägerMunsboro Boy Jim  
 Ringnäs RFOkänd - okänd1561,46
20Lois PetterssonMr Orban  
 Västerås RSOkändUte. 
20Julia SigvantIsadora  
 Hammarö RFOkändUte. 
20My ErikssonSegerströmIcy Flower  
 Avesta RidklubbOkänd - OkändUte. 
20Gabriella Brun RamstedtTingeling  
 Rättviks RKokänd - okändUte. 
20Isabelle JernbergPepsi As Good as E  
 Heby RFBelmondo - DagoUte. 
 
till toppen

Klass 4 - Hoppning 0.85-1.15 (Lätt A+) bed. A:0 Ackumulator Kategori D Avd. A Preliminär
22 anmälda, 21 startande, 6 placerade
Premier
Överdomare: Stephanie Giesecke
Tävlingsledare: Anna Köpman Strandberg
Banbyggare: Mikael Larsson
 
PlatsRyttareHästPremieHoppning
 UppfödareHärstamningPoängTid
1Angelica WallaceIndian Spice110,00 kr 
 Mjölby RidklubbOkänd6552,34
2Belinda LandströmMunsboro Grainne110,00 kr 
 Jump Club RSFOkänd6553,22
3Isabella SundellSoft Sensation110,00 kr 
 Edsbro RFOkänd6563,40
4Johanna ErikssonTango110,00 kr 
 Rudskogens RFOkänd6566,91
5Isabell EklöfKEC Archdeacon Clover110,00 kr 
 Björklinge RFokänd - okänd5478,88
6Michelle Aresik SmedhThunderbird110,00 kr 
 Södertälje RKOkänd5166,78
 
7Josefine EnforsMunsboro Percy  
 Rastaborgs RKOkänd4764,58
8Lovisa BodingerZorento  
 Christinehamns RKOkänd4782,24
9Frida RosénAli Lee  
 Högbo RidklubbFredriksbergs Ali - Obelix4665,46
10Natasha PedersenPoetic Shano  
 Heby RFPoetic Justice2554,77
11Isabella LusthBlack Jack II  
 Wittvångs HSOkänd2270,74
12Linda StrandbergYakon  
 Borlänge RSFeldstern - okändUte. 
12Emma ThalenZannefatal  
 Västerås RSST. PR Apslav xx - Kaiser Radler xxUte. 
12Amanda LundbergSubliems Dandy  
 Skogslottens RFMajor - Moorlands NobilisUte. 
12Lois PetterssonMoflos Zmirnof  
 Västerås RSWärnanäs Sigill RW - Dito RWUte. 
12Ludvig WingårdhWild Thing  
 Team Aspvik RKBakir oxUte. 
12Maria GustavssonRyans Flash  
 Heby RFOkändUte. 
12Albin TyskCandela  
 Orsa RidklubbOkänd - OkändUte. 
12Rosanna BrobergMunsboro Ryanair  
 Stora Ekeby RKOkändUte. 
12Angelica NylundJetset  
 Tierps RKOkändUte. 
12Sandra OlssonMunsboro Renaldo  
 Djursholms RKOkändUte. 
 
till toppen

Klass 4 - Hoppning bed. A Kategori D Avd. B Preliminär
1 anmälda, 1 startande
Överdomare: Stephanie Giesecke
Tävlingsledare: Anna Köpman Strandberg
Banbyggare: Mikael Larsson
 
PlatsRyttareHästPremieHoppning
 UppfödareHärstamningFelTid
 
1Sandra BergerLidens Cap Amoure  
 Södra Dalarnas RFUranus RC - Countach Campbell RC1677,66
 
till toppen

Klass 5 - Hoppning 1.00-1.20 (Msv B) bed. Två faser A:0/A:0 Kategori B + C Avd. A Preliminär
17 anmälda, 16 startande, 4 placerade
Premier
Överdomare: Stephanie Giesecke
Tävlingsledare: Anna Köpman Strandberg
Banbyggare: Mikael Larsson
 
PlatsRyttareHästPremieFas IFas II
 UppfödareHärstamningFelTidFelTid
1Amanda LundbergJo Os Berlouwin120,00 kr  
 Skogslottens RFOkänd055,34429,72
2Sandra OlssonColm120,00 kr  
 Djursholms RKOkänd054,93429,86
3Amanda HammarströmJune120,00 kr  
 Ringnäs RFOkänd054,71430,72
4Natasha PedersenDale Smoggy120,00 kr  
 Heby RFDale Haze - Moy Village Master038,64431,00
 
5Matilda MelkerssonLibistro   
 Österåkers SROkänd057,06848,41
6Linn WeijmarMiss Secret   
 Heby RFOkänd053,941232,02
7Sarah GustafssonPideli Pi   
 Insjöns RKCarneval II - Pankin ox059,68Ute. 
8Felicia Olsson-LindMarquis de Sade   
 Jump Club RSFOkänd - Okänd458,65  
9Linnea Op de WeeghHonfleur   
 Trossnäs FKOkänd460,72  
10Sara ÅhmanTanja   
 Edsbro RFOkänd462,41  
11Linnea StenMoonlight   
 Hamre RidklubbOkänd470,48  
12Danai DoverholtKungsbro Dental   
 Södra Dalarnas RFCandide RW - Rotherwood State Occasion1256,00  
13Ida LinderHults Nomita   
 Salaortens RFNomad G - GraneUte.   
13Mathilda HammarströmMunsboro Saxon   
 Ringnäs RFOkändUte.   
13My ErikssonSegerströmIcy Flower   
 Avesta RidklubbOkänd - OkändUte.   
13Maja GrywenzWellington   
 Heby RFDart Light RNF - Horsemosens Charlie RNFUte.   
 
till toppen

Klass 5 - Hoppning 1.00-1.20 (Msv B) bed. Två faser A:0/A:0 Kategori D Avd. A Preliminär
20 anmälda, 18 startande, 5 placerade
Premier
Överdomare: Stephanie Giesecke
Tävlingsledare: Anna Köpman Strandberg
Banbyggare: Mikael Larsson
 
PlatsRyttareHästPremieFas IFas II
 UppfödareHärstamningFelTidFelTid
1Emelie StenströmYankiebard120,00 kr  
 RK KumlaOkänd059,31031,41
2Olivia BacksellBHV´s Calvin120,00 kr  
 Djursholms RKKrimh ox - Limbra´s Ringoboy059,40033,25
3Jennie ÅkerlundFelicia120,00 kr  
 Avesta RidklubbTrofe - Columbus xx063,29436,45
4Belinda LandströmMunsboro Grainne120,00 kr  
 Jump Club RSFOkänd458,38  
5Johanna LindbergCoral Supreme120,00 kr  
 Ringnäs RFCoral Prince - Smokey Duncan460,20  
 
6Josefine EnforsMunsboro Percy   
 Rastaborgs RKOkänd471,70  
7Hanna LindströmKings Lucky Clover   
 Trosa VagnhäradOkänd474,52  
8Tova MagnussonMunsboro Taylor   
 Ringnäs RFOkänd853,69  
9Angelica WallaceIndian Spice   
 Mjölby RidklubbOkänd857,97  
10Lisa KarlssonAttyrory Black Cat   
 Vänsta RFOkänd874,22  
11Emma BosselPigalle   
 Borlänge RSOkänd1258,84  
12Johanna ErikssonTango   
 Rudskogens RFOkänd1377,34  
13Emma ThalenZannefatal   
 Västerås RSST. PR Apslav xx - Kaiser Radler xxUte.   
13Ulrika AsplundLindqvistOrginella   
 Leksands RKDale Haze - Curragh ColmUte.   
13Rosanna BrobergMunsboro Ryanair   
 Stora Ekeby RKOkändUte.   
13Amanda WahlströmPamina   
 Roslagens R&KKPajur - Snegir oxUte.   
13Lovisa StintzingDandy   
 Djursholms RKOkändUte.   
13Rebecka SkoogBaloo N   
 Nyby-Torshälla RKBelmondo N - MagnumUte.   
 
till toppen

Klass 5 - Hoppning bed. A Kategori D Avd. B Preliminär
1 anmälda, 1 startande
Överdomare: Stephanie Giesecke
Tävlingsledare: Anna Köpman Strandberg
Banbyggare: Mikael Larsson
 
PlatsRyttareHästPremieHoppning
 UppfödareHärstamningFelTid
 
1Kristin NordénM & M Svarte Petter  
 Billdals RKGun´s Firecracker1654,94
 
till toppen

Klass 6 - Hoppning 1.20-1.30 (Msv A) bed. A1:a Winning Round Art 276.3 Kategori C + D Avd. A Preliminär
15 anmälda, 13 startande, 4 placerade
Premier
Överdomare: Stephanie Giesecke
Tävlingsledare: Anna Köpman Strandberg
Banbyggare: Mikael Larsson
 
PlatsRyttareHästPremieGrundomgångOmhoppning
 UppfödareHärstamningFelTidFelTid
1Sandra OlssonColm130,00 kr  
 Djursholms RKOkänd066,36035,84
2Alicia GillerstedtDrimneen Jasmine130,00 kr  
 Uddevalla RFOkänd870,18437,12
3Jennie ÅkerlundFelicia130,00 kr  
 Avesta RidklubbTrofe - Columbus xx075,94446,95
4Linn WeijmarMiss Secret130,00 kr  
 Heby RFOkänd464,25838,80
 
5Katarina CorellTammy Lane   
 Trosa VagnhäradVärnbergs Orion - Myrens Willbur1267,11  
6Olivia BacksellYoung Gaylord   
 Djursholms RKOkänd1269,79  
7Sandra NilssonMiclas Claudia Schiffer RNF148   
 Skästa RCMiclas Activ - Silverlea Flash Harry1486,79  
8Elin WestinMr Goofy   
 Kumla RidklubbOkändUte.   
8Nicole Söderberg-AnderssonGrace   
 Bollnäs RSRussian Ivory - GhazalUte.   
8Linnea StenMoonlight   
 Hamre RidklubbOkändUte.   
8Amanda LundbergJo Os Berlouwin   
 Skogslottens RFOkändUte.   
8Sarah GustafssonPideli Pi   
 Insjöns RKCarneval II - Pankin oxUte.   
8Hanna LindströmKings Lucky Clover   
 Trosa VagnhäradOkändUte.   
 
till toppen

Klass 7 - Hoppning 0.80-1.10 (Lätt A) bed. Två faser A:0/A:0 Kategori B + C + D Avd. A Preliminär
27 anmälda, 17 startande, 5 placerade
Premier
Överdomare: Stephanie Giesecke
Tävlingsledare: Anna Köpman Strandberg
Banbyggare: Mikael Larsson
 
PlatsRyttareHästPremieFas IFas II
 UppfödareHärstamningFelTidFelTid
1Sara NorrströmSuper Zebran110,00 kr  
 Edsbro RFOkänd066,44031,61
2Carin EricsonCan-Light110,00 kr  
 Södra Dalarnas RFOkänd064,59035,38
3Isabelle JernbergMunsboro Yellow Boy110,00 kr  
 Heby RFOkänd064,25436,34
4Caroline EnglundMunsboro Ricki110,00 kr  
 Skästa RCOkänd071,89438,19
5Emma BosselPigalle110,00 kr  
 Borlänge RSOkänd469,95  
 
6Johannah LagnertNorrhaga Ilka   
 Borlänge RSVaquero473,22  
7Sara NorrströmFire Fox   
 Edsbro RFVeronas Bo-Gi - Okänd478,69  
8Elin WestinMr Goofy   
 Kumla RidklubbOkänd484,69  
9Sarah GustafssonPideli Pi   
 Insjöns RKCarneval II - Pankin ox484,75  
10Linn WeijmarAttyrory Petal   
 Heby RFOkänd872,11  
11Lovisa BodingerZorento   
 Christinehamns RKOkänd17106,75  
12Matilda NerellAscot   
 Djursholms RKOkändUte.   
12Isabelle JernbergPepsi As Good as E   
 Heby RFBelmondo - DagoUte.   
12Alida NerellKilleen Bobby   
 Djursholms RKOkändUte.   
12Ulrika AsplundLindqvistOrginella   
 Leksands RKDale Haze - Curragh ColmUte.   
12Madeleine SjögrenToledo   
 Borlänge RSOkändUte.   
12Ludvig WingårdhWild Thing   
 Team Aspvik RKBakir oxUte.   
 
till toppen

Klass 7 - Hoppning bed. A Kategori C Avd. B Preliminär
2 anmälda, 1 startande
Överdomare: Stephanie Giesecke
Tävlingsledare: Anna Köpman Strandberg
Banbyggare: Mikael Larsson
 
PlatsRyttareHästPremieHoppning
 UppfödareHärstamningFelTid
 
1Danai DoverholtKungsbro Emalj  
 Södra Dalarnas RFCandide - Rotherwood State Occasion491,00
 
till toppen

Klass 7 - Hoppning bed. A Kategori D Avd. B Preliminär
1 anmälda, 1 startande
Överdomare: Stephanie Giesecke
Tävlingsledare: Anna Köpman Strandberg
Banbyggare: Mikael Larsson
 
PlatsRyttareHästPremieHoppning
 UppfödareHärstamningFelTid
 
1Sandra BergerLidens Cap Amoure  
 Södra Dalarnas RFUranus RC - Countach Campbell RC1673,44
 
till toppen

Klass 8 - Hoppning 0.85-1.15 (Lätt A+) bed. A:0 Kategori B + C Avd. A Preliminär
20 anmälda, 18 startande, 5 placerade
Premier
Överdomare: Stephanie Giesecke
Tävlingsledare: Anna Köpman Strandberg
Banbyggare: Mikael Larsson
 
PlatsRyttareHästPremieHoppning
 UppfödareHärstamningFelTid
1Isabella LusthHesperus Eagle110,00 kr 
 Wittvångs HSAshfield Jovial Joker - Ashfield Sparrow059,05
2Sara NorrströmFire Fox110,00 kr 
 Edsbro RFVeronas Bo-Gi - Okänd062,61
3Emma KlamanIrish Charm110,00 kr 
 Hamre RidklubbOkänd063,95
4Elina MellbergMister du Gasseau110,00 kr 
 Kärsgatans RSGlennree de Lauline - okänd066,10
5Matilda MelkerssonLibistro110,00 kr 
 Österåkers SROkänd066,92
 
6Amanda HammarströmMunsboro Cougar  
 Ringnäs RFOkänd067,14
7Tilda WiderströmMunsboro Xena  
 Västerås RSOkänd077,94
8Sara ÅhmanTanja  
 Edsbro RFOkänd460,80
9Sara NorrströmSuper Zebran  
 Edsbro RFOkänd462,52
10Mathilda HammarströmMunsboro Saxon  
 Ringnäs RFOkänd467,16
11Mikaela KällroosSimply Fred  
 Östra Sörmlands LOkänd484,13
12Linnea Op de WeeghHonfleur  
 Trossnäs FKOkänd862,57
13Emelie HägerMunsboro Boy Jim  
 Ringnäs RFOkänd - okänd867,06
14Lois PetterssonMr Orban  
 Västerås RSOkändUte. 
14Matilda NerellAscot  
 Djursholms RKOkändUte. 
14Ida LinderHults Nomita  
 Salaortens RFNomad G - GraneUte. 
14Maja GrywenzWellington  
 Heby RFDart Light RNF - Horsemosens Charlie RNFUte. 
14Patricia NormarkRikka F van de Bosdvin  
 Kumla RidklubbKantjes Fahran - Priory Tiekled PinkUte. 
 
till toppen

Klass 8 - Hoppning 0.85-1.15 (Lätt A+) bed. A:0 Kategori D Avd. A Preliminär
20 anmälda, 17 startande, 5 placerade
Premier
Överdomare: Stephanie Giesecke
Tävlingsledare: Anna Köpman Strandberg
Banbyggare: Mikael Larsson
 
PlatsRyttareHästPremieHoppning
 UppfödareHärstamningFelTid
1Caroline EnglundMunsboro Ricki110,00 kr 
 Skästa RCOkänd067,97
2Sandra OlssonMunsboro Renaldo110,00 kr 
 Djursholms RKOkänd068,52
3Isabella SundellSoft Sensation110,00 kr 
 Edsbro RFOkänd462,24
4Tova MagnussonMunsboro Taylor110,00 kr 
 Ringnäs RFOkänd466,75
5Michelle Aresik SmedhThunderbird110,00 kr 
 Södertälje RKOkänd467,05
 
6Josefine EnforsMunsboro Percy  
 Rastaborgs RKOkänd468,67
7Caroline EnglundMunsboro Timmy  
 Skästa RCOkänd473,19
8Lois PetterssonMoflos Zmirnof  
 Västerås RSWärnanäs Sigill RW - Dito RW475,36
9Isabell EklöfKEC Archdeacon Clover  
 Björklinge RFokänd - okänd477,79
10Isabella LusthBlack Jack II  
 Wittvångs HSOkänd479,56
11Frida RosénAli Lee  
 Högbo RidklubbFredriksbergs Ali - Obelix886,14
12Alida NerellKilleen Bobby  
 Djursholms RKOkänd1389,01
13Ulrika AsplundLindqvistOrginella  
 Leksands RKDale Haze - Curragh ColmUte. 
13Ludvig WingårdhWild Thing  
 Team Aspvik RKBakir oxUte. 
13Mikaela KällroosKanjer Thore  
 Östra Sörmlands LKooihuster Teake - Nehrod oxUte. 
13Amanda WahlströmPamina  
 Roslagens R&KKPajur - Snegir oxUte. 
13Lovisa BodingerZorento  
 Christinehamns RKOkändUte. 
 
till toppen

Klass 9 - Hoppning 1.00-1.20 (Msv B) bed. Två faser A:0/A:0 Kategori B + C Avd. A Preliminär
15 anmälda, 11 startande, 3 placerade
Premier
Överdomare: Stephanie Giesecke
Tävlingsledare: Anna Köpman Strandberg
Banbyggare: Mikael Larsson
 
PlatsRyttareHästPremieFas IFas II
 UppfödareHärstamningFelTidFelTid
1Sandra OlssonColm120,00 kr  
 Djursholms RKOkänd064,26028,84
2Mathilda HammarströmMunsboro Cross120,00 kr  
 Ringnäs RFOkänd066,26035,59
3Linn WeijmarMiss Secret120,00 kr  
 Heby RFOkänd059,95434,30
 
4Amanda HammarströmJune   
 Ringnäs RFOkänd073,92449,90
5Linnea Op de WeeghHonfleur   
 Trossnäs FKOkänd465,19  
6Danai DoverholtKungsbro Dental   
 Södra Dalarnas RFCandide RW - Rotherwood State Occasion473,59  
7Patricia NormarkRikka F van de Bosdvin   
 Kumla RidklubbKantjes Fahran - Priory Tiekled Pink483,02  
8Felicia Olsson-LindMarquis de Sade   
 Jump Club RSFOkänd - Okänd875,38  
9Lois PetterssonMr Orban   
 Västerås RSOkändUte.   
9Elin WestinMr Goofy   
 Kumla RidklubbOkändUte.   
9Linda StrandbergIsabelle   
 Borlänge RSCordo - Kilroy Crest xxUte.   
 
till toppen

Klass 9 - Hoppning bed. A Kategori C Avd. B Preliminär
1 anmälda, 1 startande
Överdomare: Stephanie Giesecke
Tävlingsledare: Anna Köpman Strandberg
Banbyggare: Mikael Larsson
 
PlatsRyttareHästPremieHoppning
 UppfödareHärstamningFelTid
 
1Klara LindströmNobel Girl S  
 Trosa VagnhäradNobelboy WH 147 - Andy AchallUte. 
 
till toppen

Klass 9 - Hoppning 1.00-1.20 (Msv B) bed. Två faser A:0/A:0 Kategori D Avd. A Preliminär
15 anmälda, 10 startande, 3 placerade
Premier
Överdomare: Stephanie Giesecke
Tävlingsledare: Anna Köpman Strandberg
Banbyggare: Mikael Larsson
 
PlatsRyttareHästPremieFas IFas II
 UppfödareHärstamningFelTidFelTid
1Hanna LindströmKings Lucky Clover120,00 kr  
 Trosa VagnhäradOkänd066,67032,24
2Olivia BacksellBHV´s Calvin120,00 kr  
 Djursholms RKKrimh ox - Limbra´s Ringoboy068,57034,31
3Angelica WallaceIndian Spice120,00 kr  
 Mjölby RidklubbOkänd066,06034,80
 
4Tova MagnussonMunsboro Taylor   
 Ringnäs RFOkänd065,44036,68
5Caroline EnglundMunsboro Timmy   
 Skästa RCOkänd071,90042,69
6Lisa KarlssonAttyrory Black Cat   
 Vänsta RFOkänd066,89433,75
7Johanna ErikssonTango   
 Rudskogens RFOkänd876,84  
8Johanna LindbergCoral Supreme   
 Ringnäs RFCoral Prince - Smokey Duncan1284,11  
9Emma BosselPigalle   
 Borlänge RSOkänd1665,95  
10Josefine EnforsMunsboro Percy   
 Rastaborgs RKOkänd2063,53  
 
till toppen

Klass 9 - Hoppning bed. A Kategori D Avd. B Preliminär
2 anmälda, 2 startande
Överdomare: Stephanie Giesecke
Tävlingsledare: Anna Köpman Strandberg
Banbyggare: Mikael Larsson
 
PlatsRyttareHästPremieHoppning
 UppfödareHärstamningFelTid
 
1Kristin NordénM & M Svarte Petter  
 Billdals RKGun´s Firecracker14101,82
2Frida RosénAli Lee  
 Högbo RidklubbFredriksbergs Ali - ObelixUte. 
 
till toppen

Klass 13 - Hoppning 1.20-1.30 (Msv A) bed. Två faser A:0/A:0 Kategori C + D Avd. A
11 anmälda, 10 startande, 3 placerade
Premier
Överdomare: Stephanie Giesecke
Tävlingsledare: Anna Köpman Strandberg
Banbyggare: Mikael Larsson
 
PlatsRyttareHästPremieFas IFas II
 UppfödareHärstamningFelTidFelTid
1Alicia GillerstedtDrimneen Jasmine130,00 kr  
 Uddevalla RFOkänd052,66429,96
2Olivia BacksellYoung Gaylord130,00 kr  
 Djursholms RKOkänd060,11430,93
3Emma KlamanIrish Charm130,00 kr  
 Hamre RidklubbOkänd456,75  
 
4Amanda LundbergJo Os Berlouwin   
 Skogslottens RFOkänd458,82  
5Sandra NilssonMiclas Claudia Schiffer RNF148   
 Skästa RCMiclas Activ - Silverlea Flash Harry868,73  
6Belinda LandströmMunsboro Grainne   
 Jump Club RSFOkänd1261,70  
7Sara ÅhmanTanja   
 Edsbro RFOkänd1268,18  
8Emelie StenströmYankiebard   
 RK KumlaOkänd1772,18  
9Matilda MelkerssonLibistro   
 Österåkers SROkändUte.   
9Sarah GustafssonPideli Pi   
 Insjöns RKCarneval II - Pankin oxUte.   
 Katarina CorellTammy Lane   
 Trosa VagnhäradVärnbergs Orion - Myrens Willbur    
 
till toppen

Equipe - Datasystem för ridsport