Borlänge RS 2009-09-12
EQUIPE datasystem: Senaste resultatlista 2009-09-12 kl. 19:26
Klass 1 - Dressyr Lätt A:2 Mockfjärds Biobränsle
Klass 2 - Dressyr Lätt B:0
Klass 3 - Dressyr Lätt C:2 Uniquestore

Klass 1 - Dressyr Lätt A:2 Mockfjärds Biobränsle Preliminär
6 anmälda, 4 startande, 1 placerade
Premier
Tävlingsledare: Annelie Pettersson
Speaker: Helene Wilman
Domare C: Maarit Ljung
 
PlatsRyttareHästPremieCTotaltProcent
 UppfödareHärstamning 
1Annika OlssonEsmaralda (SWB)160,00 kr26526561,628
 Smedjebackens RSElectro - Bamtung1 
 
2Jennie EngblomSky High 24324356,512
 Svärdsjö RKKoncerz xx - Marocco2 
3Ann SchultzSetsuko 24024055,814
 Gagnefs RKokänd - okänd3 
4Cecilia WennströmHåkan Trams 23023053,488
 Rommeheds SKRoderik - Royal Conductor xx4 
 
till toppen

Klass 2 - Dressyr Lätt B:0 Preliminär
15 anmälda, 12 startande, 3 placerade
Premier
Tävlingsledare: Annelie Pettersson
Speaker: Helene Wilman
Domare C: Maarit Ljung
 
PlatsRyttareHästPremieCTotaltProcent
 UppfödareHärstamning 
1Helene NilssonDunowa160,00 kr22822871,250
 Gagnefs RKWarsteiner (SWB) - Trofé1 
2Katarina PerssonDenize (31) (SWB)160,00 kr21221266,250
 Borlänge RSMarino - Herkules2 
2Annika OlssonEsmaralda (SWB)160,00 kr21221266,250
 Smedjebackens RSElectro - Bamtung2 
 
4Linn ErikssonHerakles 20320363,438
 Hedemorabygden 4 
5Sanna EngströmTiquilo 19919962,188
 Hofors RSArrlik - Trombon5 
6Anna BergqvistKlintatösen 19119159,688
 HedemorabygdenSpiltagubben - Viggo Best6 
7Josefin ÅkerströmMin Yen (SWB) 18718758,438
 Gagnefs RKBeach Boy - Happy Day7 
8Jennie EngblomSky High 18118156,563
 Svärdsjö RKKoncerz xx - Marocco8 
9Cecilia WennströmHåkan Trams 16916952,813
 Rommeheds SKRoderik - Royal Conductor xx9 
10Pernilla MetsRocky Boy 16616651,875
 Gagnefs RKRocky Kim - Netted10 
11Eva JohanssonOve 16216250,625
 Rättviks RK 11 
12Jenny JohanssonSinette 15815849,375
 Södra Dalarnas RF 12 
 
till toppen

Klass 3 - Dressyr Lätt C:2 Uniquestore Preliminär
12 anmälda, 11 startande, 3 placerade
Premier
Tävlingsledare: Annelie Pettersson
Speaker: Helene Wilman
Domare C: Maarit Ljung
 
PlatsRyttareHästPremieCTotaltProcent
 UppfödareHärstamning 
1Helene NilssonDunowa160,00 kr19319368,929
 Gagnefs RKWarsteiner (SWB) - Trofé1 
2Lina EvaldssonZazai160,00 kr18518566,071
 Säterbygdens RKFontana - Herkules2 
3Sofie PetterssonDancing Queen160,00 kr18418465,714
 Falu RidklubbDon Schufro - Sandro3 
 
4Katarina PerssonDenize (31) (SWB) 17917963,929
 Borlänge RSMarino - Herkules4 
5Sanna EngströmTiquilo 17217261,429
 Hofors RSArrlik - Trombon5 
6Josefin ÅkerströmMin Yen (SWB) 16416458,571
 Gagnefs RKBeach Boy - Happy Day6 
7Emelie ElmquistHeritor 15215254,286
 Falu RidklubbCiemny - Cid Ben Afas7 
7Erika WengelinKlintatösen 15215254,286
 HedemorabygdenSpiltagubben - Viggo Best7 
7Linnéa BobergHamilton 15215254,286
 Falu RSVibrante - Diligo XX7 
10Anna FalängKarlssonMentor (SWB) 14014050,000
 Säterbygdens RKMatador II (Finl. 53) - Cyrano10 
11Pernilla MetsRocky Boy 13513548,214
 Gagnefs RKRocky Kim - Netted11 
 
till toppen

Equipe - Datasystem för ridsport