Borlänge RS 2011-08-20
EQUIPE datasystem: Senaste resultatlista 2011-08-22 kl. 19:18
Klass 1 - Dressyr Lätt B:0 Kategori B
Klass 1 - Dressyr Lätt B:0 Kategori C
Klass 1 - Dressyr Lätt B:0 Kategori D
Klass 2 - Dressyr Lätt A:2 Kategori C + D

Klass 1 - Dressyr Lätt B:0 Kategori B
3 anmälda, 3 startande, 1 placerade
Överdomare: Maarit Ljung
Tävlingsledare: Helena Haglund
Domare C: Maarit Ljung
 
PlatsRyttareHästPremieCTotaltProcent
 UppfödareHärstamning 
1Tora OlssonRapidash 17417454,375
 Österfärnebo RSStendyssens Siban - Twyford My Man1 
 
2Emmelina KullOrmhöjs Elicia 13713742,813
 Säterbygdens RKOvington Remus WMH - Egetofte Minton WMH2 
3Lovisa MathisenStjärnsunds Elliot  0 
 Säterbygdens RKHisley Prospect - Micklehill Montgomery  
 
till toppen

Klass 1 - Dressyr Lätt B:0 Kategori C
9 anmälda, 9 startande, 3 placerade
Överdomare: Maarit Ljung
Tävlingsledare: Helena Haglund
Domare C: Maarit Ljung
 
PlatsRyttareHästPremieCTotaltProcent
 UppfödareHärstamning 
1Alexander MathisenSmokie 22622670,625
 Säterbygdens RKBuck - Fredriksbergs Dizney1 
2Sofia WestmanCarlsberg 21121165,938
 HedemorabygdenOkänd2 
3Olivia SahlinsAkilles 19819861,875
 HedemorabygdenOkänd - Okänd3 
 
4Sara FredrikssonDream Boy 19719761,563
 Folkärna RSokänd - okänd4 
5Elsa LindströmAlbin 18518557,813
 HedemorabygdenCoed Coch Targed - Safed ox5 
6Lina StrandPrins 18318357,188
 Borlänge RSOkänd - Okänd6 
7Tove Florén-JohnsenMiranda 15315347,813
 Falu RSokänd - okänd7 
8Josefin FredrikssonJasper  0 
 HedemorabygdenOkänd  
8Matilda LindblomRonia  0 
 HedemorabygdenOkänd - Okänd  
 
till toppen

Klass 1 - Dressyr Lätt B:0 Kategori D
9 anmälda, 7 startande, 2 placerade
Överdomare: Maarit Ljung
Tävlingsledare: Helena Haglund
Domare C: Maarit Ljung
 
PlatsRyttareHästPremieCTotaltProcent
 UppfödareHärstamning 
1Linnea OhlssonAvalanche 21221266,250
 Orsa RidklubbOkänd - Okänd1 
2Erika WengelinSir Timothy 19819861,875
 HedemorabygdenOkänd - Okänd2 
 
3Alicia SandellVirdarnas Kiwi 19419460,625
 Ludvika RKGullabos Herkules RNF 146 - Xandio RNF 893 
4Paula JonssonKittie 19319360,313
 Falu RSMajans Sunny Boy - Okänd4 
5Malin BergstenFredriksbergs Agnes 17017053,125
 Rommeheds SKFredriksbergs Kavat5 
6Ronja ErikssonPeter 16516551,563
 Säterbygdens RKOkänd - Okänd6 
7Amanda MathisenNadja 15415448,125
 Säterbygdens RKNavatino - Viktoria´s Chirac7 
 Henrietta PalmcrantzVanilj    
 Leksands RKVermont RP 133 - Wärnanäs Peng RW 64  
 Clara NorbergPenny    
 Falu RSokänd  
 
till toppen

Klass 2 - Dressyr Lätt A:2 Kategori C + D
4 anmälda, 4 startande, 1 placerade
Överdomare: Maarit Ljung
Tävlingsledare: Helena Haglund
Domare C: Maarit Ljung
 
PlatsRyttareHästPremieCTotaltProcent
 UppfödareHärstamning 
1Sofia WestmanCarlsberg 26726762,093
 HedemorabygdenOkänd1 
 
2Catharina OdeniusStargolds Bonanza 26626661,860
 HedemorabygdenStargolds Cavalero - Attila2 
3Linnea OhlssonAvalanche 25225258,605
 Orsa RidklubbOkänd - Okänd3 
4Paula JonssonKittie 24824857,674
 Falu RSMajans Sunny Boy - Okänd4 
 
till toppen

Equipe - Datasystem för ridsport