Borlänge RS 2010-07-17
EQUIPE datasystem: Senaste resultatlista 2010-07-19 kl. 07:35
Klass 1 - Dressyr Lätt A:2 Kategori B + C
Klass 1 - Dressyr Lätt A:2 Kategori D
Klass 2 - Dressyr Lätt B:0 Kategori B + C
Klass 2 - Dressyr Lätt B:0 Kategori D
Klass 3 - Dressyr Lätt C:2 Kategori B
Klass 3 - Dressyr Lätt C:2 Kategori C
Klass 3 - Dressyr Lätt C:2 Kategori D

Klass 1 - Dressyr Lätt A:2 Kategori B + C
3 anmälda, 3 startande, 1 placerade
Tävlingsledare: Helena Haglund
Speaker: Helene Willman
Domare C: Maarit Ljung
 
PlatsRyttareHästPremieCTotaltProcent
 UppfödareHärstamning 
1Felicia AnderssonÅskar 24924957,907
 HedemorabygdenOkänd - Okänd1 
 
2Mathilda LarssonNoblesse 22122151,395
 Borlänge RSMinotaurus2 
3Emrik ForssenMorgana 00 
 Svärdsjö RKSmedhults Torped RNF - Priory dallas RNF  
 
till toppen

Klass 1 - Dressyr Lätt A:2 Kategori D
4 anmälda, 4 startande, 1 placerade
Tävlingsledare: Helena Haglund
Speaker: Helene Willman
Domare C: Maarit Ljung
 
PlatsRyttareHästPremieCTotaltProcent
 UppfödareHärstamning 
1Kally HanssonMy Boy 28128165,349
 Årsta RunstenMerlin - Valiant Starligth1 
 
2Sofia WestmanBinett 26126160,698
 HedemorabygdenBana Siglavy - Siglavy Beja2 
3Paula JonssonKittie 25225258,605
 Svärdsjö RKMajan´s Sunny Boy - Okänd3 
4Fanny ErikssonLindens Angus 23023053,488
 Hofors RSDale Haze RC 57 - Kimble RC 224 
 
till toppen

Klass 2 - Dressyr Lätt B:0 Kategori B + C
6 anmälda, 6 startande, 2 placerade
Tävlingsledare: Helena Haglund
Speaker: Helene Willman
Domare C: Maarit Ljung
 
PlatsRyttareHästPremieCTotaltProcent
 UppfödareHärstamning 
1Felicia AnderssonÅskar 20420463,750
 HedemorabygdenOkänd - Okänd1 
2Mathilda LarssonNoblesse 17417454,375
 Borlänge RSMinotaurus2 
 
3Emrik ForssenMorgana 16416451,250
 Svärdsjö RKSmedhults Torped RNF - Priory dallas RNF3 
4Alexander MathisenStjärnsunds Eliot 16116150,313
 Säterbygdens RK 4 
5Carolina AnderssonLittle Big Man 14814846,250
 Sundets RFOkänd - Okänd5 
6Johanna AnderssonPajas 14114144,063
 Sundets RFOkänd - Okänd6 
 
till toppen

Klass 2 - Dressyr Lätt B:0 Kategori D
8 anmälda, 7 startande, 2 placerade
Tävlingsledare: Helena Haglund
Speaker: Helene Willman
Domare C: Maarit Ljung
 
PlatsRyttareHästPremieCTotaltProcent
 UppfödareHärstamning 
1Kally HanssonMy Boy 21721767,813
 Årsta RunstenMerlin - Valiant Starligth1 
2Paula JonssonKittie 20820865,000
 Svärdsjö RKMajan´s Sunny Boy - Okänd2 
2Ellen A ÅkerlundWesley 20820865,000
 Malung Sälens RKIltshi van de Leliaard (Prest. - Surprise van de Kiboets2 
 
4elinor rybergpuffi 20120162,813
 Bjursås RK 4 
5Caroline KajhNight Dream 18918959,063
 Bjursås RKNight Cup - Sorak5 
6Emelie JohanssonFreja 1 18818858,750
 Sundets RFokänd - okänd6 
7Fanny ErikssonLindens Angus 18618658,125
 Hofors RSDale Haze RC 57 - Kimble RC 227 
 Samantha SandyConfetti Pil    
 Ludvika RKCalvin Klein RC 89 - Brantshammar Kroak RC 16  
 
till toppen

Klass 3 - Dressyr Lätt C:2 Kategori B
3 anmälda, 3 startande, 1 placerade
Tävlingsledare: Helena Haglund
Speaker: Helene Willman
Domare C: Maarit Ljung
 
PlatsRyttareHästPremieCTotaltProcent
 UppfödareHärstamning 
1Alexander MathisenStjärnsunds Eliot 15015053,571
 Säterbygdens RK 1 
 
2Amanda LundbergSalix Shampoo 14814852,857
 Svärdsjö RKSprings Nougat - Kilbees Mr Jingle2 
3Olivia LundbergTaras Bravad 14014050,000
 Svärdsjö RKBoveycombe Banner RD 3 - Shilstone Rocks D-Day S 82/53 
 
till toppen

Klass 3 - Dressyr Lätt C:2 Kategori C
5 anmälda, 5 startande, 2 placerade
Tävlingsledare: Helena Haglund
Speaker: Helene Willman
Domare C: Maarit Ljung
 
PlatsRyttareHästPremieCTotaltProcent
 UppfödareHärstamning 
1Daniela AnderssonTouch of Heaven 15915956,786
 Bälinge RFOkänd1 
2Johanna KarlssonAphrodite 15815856,429
 Rommeheds SKMio Amigo ox FA 310/882 
 
3Elsa LindströmAlbin 14914953,214
 HedemorabygdenCoed Coch Targed - Safed Ox3 
4Carolina AnderssonLittle Big Man 13913949,643
 Sundets RFOkänd - Okänd4 
5Johanna AnderssonPajas 12012042,857
 Sundets RFOkänd - Okänd5 
 
till toppen

Klass 3 - Dressyr Lätt C:2 Kategori D
8 anmälda, 7 startande, 2 placerade
Tävlingsledare: Helena Haglund
Speaker: Helene Willman
Domare C: Maarit Ljung
 
PlatsRyttareHästPremieCTotaltProcent
 UppfödareHärstamning 
1Irma BjörnwallEnets Smirnoff 19719770,357
 Gävle RSRodlease Dancing Gold - Peregrin1 
2Ellen A ÅkerlundWesley 18218265,000
 Malung Sälens RKIltshi van de Leliaard (Prest. - Surprise van de Kiboets2 
 
3Sandra ÖstlingRosscon Village Lad 18118164,643
 Leksands RKVillage Boy - Killyreagh Kim3 
4Emelie JohanssonFreja 1 16716759,643
 Sundets RFokänd - okänd4 
5Caroline KajhNight Dream 15715756,071
 Bjursås RKNight Cup - Sorak5 
6elinor rybergpuffi 14914953,214
 Bjursås RK 6 
7Alice PerssonJaquima 12512544,643
 Smedjebackens RSJalam7 
 Samantha SandyConfetti Pil    
 Ludvika RKCalvin Klein RC 89 - Brantshammar Kroak RC 16  
 
till toppen

Equipe - Datasystem för ridsport