Borlänge RS 2011-08-21
EQUIPE datasystem: Senaste resultatlista 2011-08-22 kl. 19:17
Klass 3 - Dressyr Lätt B:0
Klass 4 - Dressyr Lätt A:2

Klass 3 - Dressyr Lätt B:0
38 anmälda, 35 startande, 9 placerade
Överdomare: AnnSophie Annerstedt
Tävlingsledare: Anna Köpman-Strandberg
Domare C: AnnSophie Annerstedt
 
PlatsRyttareHästPremieCTotaltProcent
 UppfödareHärstamning 
1Anna EkhCrisanto 22022068,750
 Salaortens RFKrius xx - Orkan1 
2Carina HedinJubon 21721767,813
 Gagnefs RKErmitano III - Distinto2 
2Pauline JohanssonPamir 21721767,813
 Christinehamns HPKPablo - Lambert2 
4Linn ErikssonHerakles 21621667,500
 HedemorabygdenLapis4 
5Marie StrömbergAthlas (23) (SWB) 20920965,313
 HedemorabygdenLast Liberty - Asterix5 
6Ida PerssonFilipin 20820865,000
 Gagnefs RKDe la Gardie - Flamingo6 
7Mathilda ErikssonIrco Aubiose 20720764,688
 Borlänge RSIrco Mena - Cortez7 
8Jennifer HolmsvedTophorn 20620664,375
 HedemorabygdenMatterhorn - Lavall II8 
8Carina LindellMr Merlin (SWB) 20620664,375
 Ludvika RKMarwin - Pontus8 
 
10Ulla DahlanderErg 20120162,813
 Borlänge RSBujak - Jantar10 
11Carina BackmanMenuette 20020062,500
 Vansbro RSMaster - Napoleon11 
12Linda FärjegårdChessy 19919962,188
 HedemorabygdenChapman - Brabant12 
13Annelie PetterssonIl Divo 19719761,563
 Borlänge RSTiberias - Urprinz13 
14Kicki MarkussonMelodie 19519560,938
 Säterbygdens RKMarino - Marabou x14 
14Mia NylundMunsboro Willy 19519560,938
 Borlänge RSOkänd - -14 
16Olivia SahlinsRovalds Zecilla Gun 19419460,625
 HedemorabygdenEkelunds Nalle - Son of a Gun16 
17Linda PetterssonCarey Nygaard 19219260,000
 Borlänge RSTiberias - Urprinz17 
17Katarina PerssonDamsgårds Manitou 19219260,000
 Borlänge RSDamsgårds Apache17 
19Elisabet SvärdströmWavelets Betzy 18918959,063
 Säterbygdens RKBayron - Falstaff19 
20Lina FredrikssonFerrary (SWB) 18818858,750
 HedemorabygdenLast Liberty - Asterix20 
20Ulrika AsplundLindqvistSamira 18818858,750
 Leksands RKSaigon (ex Swingo) - Casanova20 
22Lena Nilsson OrdellWista Twist 18518557,813
 HedemorabygdenEgerländer - Brabant22 
23Ronja FredrikssonRio 18318357,188
 HedemorabygdenWolkenstein II - Bolero23 
24Erika SjöholmCactus Jack 18218256,875
 Säterbygdens RKPower Boy RP 112 - Salomon RNF10s24 
25Caroline ChristiansenSaxson 18118156,563
 Djursholms RKGoodtimes - Cavalier25 
26Ann ViktorsdotterNäsuddens Twilight Time 18018056,250
 Falu RSSGS Ability - Wales Farm Gaylite26 
27Annelie PetterssonGörklintgårds Raulon 17617655,000
 Borlänge RSRubels - Leandro27 
28Julia HögnelidCaf Himmelsfee 17417454,375
 Hofors RSHudson - Kolibri28 
29Caroline ChristiansenLudo De Quettehou 17217253,750
 Djursholms RKQredo De Paulstra - Count Ivor (US)29 
30Rebecka NääsVilmer 17117153,438
 Leksands RKMaraton - Wildvogel xx30 
31Sara JansonNayeli ink spotted feet 16516551,563
 Säterbygdens RKokänd - okänd31 
32Malin JanssonR. Quatron Dice 15015046,875
 Borlänge RSZeoliet - Amulet32 
33Anna StiwneCorpious 14614645,625
 Borlänge RSOpius - Labrador33 
34Pernilla MetsBacardi Ice 13613642,500
 Borlänge RSOkänd - Okänd34 
35Anna-Britta LööfStanley T  0 
 Rommeheds SKSilvano - Urbino  
 Monica OlssonDonna D'ora    
 HedemorabygdenDon Marco - Andiamo  
 Alexandra KockCreate Glory    
 Borlänge RSCalderon - Gvidons  
 Linda PetäjävaaraBets    
 Håbo RidklubbBillion xx - Lester  
 
till toppen

Klass 4 - Dressyr Lätt A:2
18 anmälda, 15 startande, 4 placerade
Överdomare: AnnSophie Annerstedt
Domare C: Eva Maria Härdin
 
PlatsRyttareHästPremieCTotaltProcent
 UppfödareHärstamning 
1Lina FredrikssonOliver Twist 27227263,256
 HedemorabygdenKP Sirocco - Surprise1 
2Mathilda LarssonAniara (23) 26126160,698
 Segersta SRAkribori - Edinburg2 
3Mathilda ErikssonIrco Aubiose 26026060,465
 Borlänge RSIrco Mena - Cortez3 
4Terese JonsFeengold 25925960,233
 Borlänge RSFederweisser - Gardeoffizier4 
 
5Pauline JohanssonPamir 25225258,605
 Christinehamns HPKPablo - Lambert5 
6Anna EkhCrisanto 24824857,674
 Salaortens RFKrius xx - Orkan6 
7Ann ViktorsdotterNäsuddens Twilight Time 24224256,279
 Falu RSSGS Ability - Wales Farm Gaylite7 
7Mariann JäderbergDancing girl 24224256,279
 Leksands RKAdelante - Glissando7 
9Annelie PetterssonIl Divo 24024055,814
 Borlänge RSTiberias - Urprinz9 
10Emelie AnderssonLudo De Quettehou 23923955,581
 Borlänge RSQredo De Paulstra - Count Ivor (US)10 
11Sara SundstedtUrschatz 23823855,349
 Falu RSUrkatz II - Garcon11 
12Hanna RibjerAkustik 23323354,186
 Gagnefs RKLillemarken Arkibald - Mago12 
13Caroline ChristiansenSaxson 22622652,558
 Djursholms RKGoodtimes - Cavalier13 
14Eva JonssonSandcastle 19519545,349
 Borlänge RS 14 
15Karin HaglundHallo Leo  0 
 Borlänge RSLeopardos - Hallo  
 Tina LarssonRodzter    
 Säterbygdens RKRoderik - Nepal  
 Annelie PetterssonGörklintgårds Raulon    
 Borlänge RSRubels - Leandro  
 Carina BackmanMenuette    
 Vansbro RSMaster - Napoleon  
 
till toppen

Equipe - Datasystem för ridsport