Borlänge RS 2012-07-22
EQUIPE datasystem: Senaste resultatlista 2012-07-22 kl. 22:19
Klass 1 - Dressyr Lätt B:1
Klass 2 - Dressyr Lätt A:1

Klass 1 - Dressyr Lätt B:1
42 anmälda, 32 startande, 8 placerade
Överdomare: Christina Lundin
Tävlingsledare: Helena Haglund
Domare C: Christina Lundin
 
PlatsRyttareHästPremieCTotaltProcent
 UppfödareHärstamning 
1Mathilda ErikssonIrco Aubiose 19319366,552
 Borlänge RSIrco Mena - Cortez1 
2Ulla DahlanderErg 19219266,207
 Borlänge RSBujak - Jantar2 
3Mikaela EllesjöVal´s Coromant 19019065,517
 Lagga FKSpinway Corona - Holiday Prince3 
4Sofie LiljestrandCT Glen Coe 18818864,828
 Dyltabruks RFOkänd4 
5Catarina HjärpeCerina E 18518563,793
 Trossnäs FKSaffraan - Harald5 
6Helene NilssonKrizzie 18418463,448
 Gagnefs RKNeapel - Aragon xx6 
7Annelie PetterssonCurioso Salvatella 18218262,759
 Borlänge RSRegidor XXI - Mimo7 
8Anneli LennartssonCapris 18118162,414
 Orsa RidklubbCarprilli - Last Trump xx8 
 
9Emma SätherAktör (SWB) 18018062,069
 Vansbro RSAkribori - Strong Statement xx9 
9Malin WassMy Diamond 18018062,069
 Gagnefs RKDaimond Hit - Riverman9 
11Josefine StridDanilo 17917961,724
 Karlstads RKDanzas - Sack11 
11Anna FalängKarlssonMistral 17917961,724
 Säterbygdens RKMarwin - Mowgli11 
13Mathilda LarssonHagas Barnum Skip 17517560,345
 Falu RSHagas Memory Dancer - Courage of Equinox13 
14Sofia JohanssonJagellonica 17417460,000
 Salaortens RFDe la Gardie - Trubadur14 
15Fanny BergmanCapati 17317359,655
 Svärdsjö RKVerona's Bo-Gi - King's Bonus15 
15Madelene LjungSir Charlie 17317359,655
 Hofors RSChannon (SWB) - Marino15 
15Julia ÖhmanBally Vary Lad 17317359,655
 Österfärnebo RSOkänd - Okänd15 
18Helene NilssonPusjkin (SWB) 17217259,310
 Gagnefs RKDon Primero - Kondor xx18 
19Pernilla MetsBacardi Ice 17117158,966
 Rommeheds SKOkänd - Okänd19 
19Moa BerglundConfu G 17117158,966
 Hofors RSCaruso Gut - Wanderkonig Star19 
21Camilla PetterssonArezzo af Sörgård 17017058,621
 Enköpings FRKAkribori - Alpen Fürst21 
22Piwi SvedlundFrans 16916958,276
 Borlänge RSOkänd - Okänd22 
23Mia NylundClonakilla Blue 16616657,241
 Borlänge RSKec Bluejay Diamond - Boyne Valley23 
23Sara JobsVallby Pilen 16616657,241
 Insjöns RKAaby Pil - Slogum Tor23 
25Karin AlsiöEtus Hästak 16516556,897
 Borlänge RS 25 
25Sara JansonNayeli Ink Spotted Feet 16516556,897
 Säterbygdens RKOkänd - Okänd25 
27Linda PetterssonMiss Behave 16216255,862
 Borlänge RSCagliostro - Diaghlyphard xx27 
28Sara JohanssonGlitter (10) 16116155,517
 Svärdsjö RKTopaasch - Maraton28 
29Anna-Britta LööfStanley T 15815854,483
 Rommeheds SKSilvano - Urbino29 
30Hanna RibjerFearless XC 14414449,655
 Gagnefs RKCathageno - Alexson D30 
31Evelina StarkBaam 14314349,310
 Ramsbergs RKDuty Time - Esclavo31 
32Kim KronlundMaiomi 13813847,586
 Åsebo RSCortez - Messerschmitt (travare)32 
 Sara RanströmIrkuck    
 Gagnefs RKHamlet Go - Akcept  
 Ellinore HallenZiezo    
 Insjöns RKParcival - Farao  
 Gudrun OravaGullmea (16) (SWB)    
 Upplands-Västmanl. FKLooping - Napoleon  
 Madelene AgnéSafir    
 Rättviks RKOkänd - Okänd  
 Veronica HedhRui Costa    
 Sundets RFFeliciano (SWB) - Ralmé Z  
 Hanna RibjerFilipin    
 Gagnefs RKDe la Gardie - Flamingo  
 Eva JohanssonCourage Kid    
 Rättviks RKOliver Kid - Beef'n Bottle  
 Emelie LundgrenLa Toya D    
 Borlänge RSTopaasch - Nicke xx  
 Annelie PetterssonIl Divo    
 Borlänge RSTiberias - Urprinz  
 Monica OlssonDonna D'ora    
 HedemorabygdenDon Marco - Andiamo  
 
till toppen

Klass 2 - Dressyr Lätt A:1
27 anmälda, 21 startande, 6 placerade
Överdomare: AnnSophie Annerstedt
Tävlingsledare: Helena Haglund
Domare C: AnnSophie Annerstedt
 
PlatsRyttareHästPremieCTotaltProcent
 UppfödareHärstamning 
1Mikaela EllesjöVal´s Coromant 26426469,474
 Lagga FKSpinway Corona - Holiday Prince1 
2Hanna RibjerFilipin 26326369,211
 Gagnefs RKDe la Gardie - Flamingo2 
3Ida PerssonEster 26326369,211
 Gagnefs RKCorrado WL (SWB) - Stove Friend xx2 
4Catarina HjärpeCerina E 26226268,947
 Trossnäs FKSaffraan - Harald4 
5Anna FinnDagny 26126168,684
 Gagnefs RKDonnerfly - Pepe5 
6Mathilda ErikssonIrco Aubiose 24924965,526
 Borlänge RSIrco Mena - Cortez6 
6Sofie LiljestrandCT Glen Coe 24924965,526
 Dyltabruks RFOkänd6 
 
8Åsa PersMaräng (49) 24424464,211
 Falu RSRubinrot - Master (SWB)8 
9Annelie PetterssonCurioso Salvatella 24124163,421
 Borlänge RSRegidor XXI - Mimo9 
10Lisa FromPetro 23823862,632
 Rättviks RKOkänd - okänd10 
11Kicki MarkussonMelodie 23423461,579
 Säterbygdens RKMarino - Marabou x11 
12Mathilda LarssonHagas Barnum Skip 23023060,526
 Falu RSHagas Memory Dancer - Courage of Equinox12 
13Anneli LennartssonCapris 22922960,263
 Orsa RidklubbCarprilli - Last Trump xx13 
14Karin AlsiöEtus Hästak 22822860,000
 Borlänge RS 14 
15Sara RanströmIrkuck 22622659,474
 Gagnefs RKHamlet Go - Akcept15 
16Julia ÖhmanBally Vary Lad 22122158,158
 Österfärnebo RSOkänd - Okänd16 
16Mia NylundMunsboro Willy 22122158,158
 Borlänge RSOkänd - -16 
18Sofia JohanssonJagellonica 20920955,000
 Salaortens RFDe la Gardie - Trubadur18 
19Karin AnderssonJeanne d'Arc 20820854,737
 Gagnefs RKSteinbeck - Rebell Fortuna xx19 
20Pernilla MetsBacardi Ice 20720754,474
 Rommeheds SKOkänd - Okänd20 
21Mariann JäderbergDancing girl 20120152,895
 Leksands RKAdelante - Glissando21 
 Anna-Britta LööfStanley T    
 Rommeheds SKSilvano - Urbino  
 Fredrika ThourMistral    
 Säterbygdens RKMarwin - Mowgli  
 Gudrun OravaGullmea (16) (SWB)    
 Upplands-Västmanl. FKLooping - Napoleon  
 Ellinore HallenZiezo    
 Insjöns RKParcival - Farao  
 Christina LundinRouge KS    
 Bjursås RKRichfield - Gugain de Lully  
 Annelie PetterssonIl Divo    
 Borlänge RSTiberias - Urprinz  
 
till toppen

Equipe - Datasystem för ridsport