Borlänge RS 2009-06-19 - 2009-06-21
EQUIPE datasystem: Senaste resultatlista 2009-06-22 kl. 12:42
Klass 1 - Hoppning 1.30 bed. A:0 Avd. A
Klass 1 - Hoppning 1.30 bed. A:0 Avd. B
Klass 2 - Hoppning 1.20 bed. A:0 Avd. A
Klass 2 - Hoppning 1.20 bed. A:0 Avd. B
Klass 3 - Hoppning 1.10 bed. Två faser A:0/A:0 Avd. A
Klass 3 - Hoppning 1.10 bed. Två faser A:0/A:0 Avd. B
Klass 4 - Hoppning 1.25 bed. Två faser A:0/A:0 Avd. A
Klass 4 - Hoppning 1.25 bed. Två faser A:0/A:0 Avd. B
Klass 5 - Hoppning 1.20 bed. A:0 Avd. A
Klass 5 - Hoppning 1.20 bed. A:0 Avd. B
Klass 6 - Hoppning 1.10 bed. Två faser A:0/A:0 Avd. A
Klass 6 - Hoppning 1.10 bed. Två faser A:0/A:0 Avd. B
Klass 7 - Hoppning 1.00 bed. Två faser A:0/A:0 Avd. A
Klass 7 - Hoppning 1.00 bed. Två faser A:0/A:0 Avd. B
Klass 8 - Hoppning 1.00 bed. Två faser A:0/A:0 Avd. A
Klass 8 - Hoppning 1.00 bed. Två faser A:0/A:0 Avd. B
Klass 9 - Hoppning 1.00 bed. Clear Round

Klass 1 - Hoppning 1.30 bed. A:0 Avd. A Preliminär
10 anmälda, 9 startande, 3 placerade
Premier
Tävlingsledare: Anna Köpman Strandberg
Speaker: Maria Hedberg
Hoppdomare: Maria Hedberg
Banbyggare: Mikael Larsson
 
PlatsRyttareHästPremieHoppning
 UppfödareHärstamningFelTid
1John HickeyWille Malone600,00 kr 
 Märsta RidklubbCortez - ---067,27
2Amanda KjellbergDonna Karan450,00 kr 
 Borlänge RSFeliciano - Flamingo452,59
3John HickeyDomination300,00 kr 
 Märsta Ridklubb 458,87
 
4John HickeyCamomill  
 Märsta RidklubbCamaro M - Looping463,03
5Ann-Charlotte KarlssonRodly  
 Borlänge RSRoderik - Maraton466,94
6Jennifer HolmsvedPacino Ö  
 HedemorabygdenPablo - Bayard474,40
7Karin SköldCasus  
 Grevagårdens RFCharisma II - Silver Look xx864,33
8Anncatrin JanssonHerr Larsson  
 Rättviks RKPablo - Kaliber878,02
9Didrik NordinSaponina  
 Katrinedals RFSilbersee - AnartUte. 
 
till toppen

Klass 1 - Hoppning 1.30 bed. A Avd. B Preliminär
2 anmälda, 2 startande
Tävlingsledare: Anna Köpman Strandberg
Speaker: Maria Hedberg
Hoppdomare: Maria Hedberg
Banbyggare: Mikael Larsson
 
PlatsRyttareHästPremieHoppning
 UppfödareHärstamningFelTid
 
1Lena AnderssonA-More Ö  
 HedemorabygdenA-Dur - Bayaid078,77
2John HickeyCharmander Bay  
 Märsta RidklubbCagancho - Raimondo479,27
 
till toppen

Klass 2 - Hoppning 1.20 bed. A:0 Avd. A Preliminär
30 anmälda, 21 startande, 6 placerade
Premier
Överdomare: Stephanie Giesecke
Tävlingsledare: Anna Köpman Strandberg
Speaker: Maria Hedberg
Hoppdomare: Maria Hedberg
Banbyggare: Mikael Larsson
 
PlatsRyttareHästPremieHoppning
 UppfödareHärstamningFelTid
1John HickeyDomination1 000,00 kr 
 Märsta Ridklubb 052,19
2Karin SköldCambello700,00 kr 
 Grevagårdens RFCardento - Irco Marco055,33
3Linn TronstadEudanum Glengordon400,00 kr 
 Fryksdalens RSLaudanum xx - Lelout056,48
4Mathilda KjellbergDonna Karan240,00 kr 
 Borlänge RSFeliciano - Flamingo056,95
5Karolina WickmanColorado140,00 kr 
 Märsta RidklubbIowa - Irak E (SF)059,33
6Karin SköldCasus140,00 kr 
 Grevagårdens RFCharisma II - Silver Look xx060,99
 
7Cecilia RednerChloe  
 Täby RKCardento - Electro067,40
8Johanna GranathLoriano  
 Holmstorps RFVoltaire - Exkurs xx072,90
9Åsa LagergrenUnique  
 Märsta RidklubbNassau - Nimmerdor459,90
10Anncatrin JanssonHerr Larsson  
 Rättviks RKPablo - Kaliber467,30
11Anna DahlstenRembrant B  
 Falu RSRobin Z - Unesco855,02
12John HickeyQuite Cool  
 Märsta RidklubbQuite Easy - Arram861,31
13Åke PerssonTriviant  
 Ludvika RKMetall - Gregor863,68
14Emma JonhansVodius  
 Bollnäs RSOvidius - Cavalier1263,20
15Jennifer HolmsvedPacino Ö  
 HedemorabygdenPablo - Bayard1264,15
16My LagerbergSyrena  
 Borlänge RSSzkopul - Maraton1269,50
17Terese JonsMarcoolio  
 Borlänge RSMarwin - Kaliber1275,13
18Didrik NordinSaponina  
 Katrinedals RFSilbersee - AnartUte. 
18Isabell KarlssonOrion  
 SRS HammaröUskudar des Malais - Robin ZUte. 
18Hanna LunåWinnipeg  
 Falu RSWondervogel - AirportUte. 
18Lina SjöbergEdison  
 Borlänge RSElectro - UrbinoUte. 
 
till toppen

Klass 2 - Hoppning 1.20 bed. A Avd. B Preliminär
11 anmälda, 9 startande, 3 placerade
Premier
Överdomare: Stephanie Giesecke
Tävlingsledare: Anna Köpman Strandberg
Speaker: Maria Hedberg
Hoppdomare: Maria Hedberg
Banbyggare: Mikael Larsson
 
PlatsRyttareHästPremieHoppning
 UppfödareHärstamningFelTid
1Hanna AnderssonMy Julie90,00 kr 
 Avesta RidklubbCardento - Amethist081,49
1Louise SiljeholmLittle Feather90,00 kr 
 Södra Dalarnas RFFeliciano - Quite Easy083,41
3Anna DahlstenOutbreaker SN90,00 kr 
 Falu RSOrlando - Take a Reef xx480,64
3John HickeyDominatrix90,00 kr 
 Märsta RidklubbCorlando (ex Corland) - Calino479,78
3Lena AnderssonA-More Ö90,00 kr 
 HedemorabygdenA-Dur - Bayaid473,84
3Sara HagaZowat CL90,00 kr 
 Team Aspvik RKOvidius - Calvin Z479,69
3John HickeyCarex90,00 kr 
 Märsta RidklubbCortus - Dammen474,28
 
8Anna DahlstenMister Starlight B  
 Falu RSEmmerton (ex Raldolala) - Cortez871,45
9Lena AnderssonA-l´right Ö  
 HedemorabygdenA-Dur - BayardUte. 
 
till toppen

Klass 3 - Hoppning 1.10 bed. Två faser A:0/A:0 Avd. A Preliminär
22 anmälda, 16 startande, 4 placerade
Premier
Överdomare: Stephanie Giesecke
Tävlingsledare: Anna Köpman Strandberg
Speaker: Maria Hedberg
Hoppdomare: Maria Hedberg
Banbyggare: Mikael Larsson
 
PlatsRyttareHästPremieFas IFas II
 UppfödareHärstamningFelTidFelTid
1Anna DahlstenRembrant B300,00 kr  
 Falu RSRobin Z - Unesco063,62033,87
2Isabell KarlssonOrion200,00 kr  
 SRS HammaröUskudar des Malais - Robin Z070,51037,03
3Anna DahlstenMister Starlight B150,00 kr  
 Falu RSEmmerton (ex Raldolala) - Cortez061,95038,68
4John HickeyQuite Cool120,00 kr  
 Märsta RidklubbQuite Easy - Arram072,57439,71
 
5Johanna GranathLoriano   
 Holmstorps RFVoltaire - Exkurs xx472,11  
6Karin SköldCambello   
 Grevagårdens RFCardento - Irco Marco584,14  
7Lina SjöbergEdison   
 Borlänge RSElectro - Urbino868,91  
8Albin OvessonCamelia von Bay   
 Sundsvalls RKCagliostro - Little Boy878,41  
9Johanna OlesjöViktor   
 Jump Club RSFAmpere - Lambert1088,78  
10Hanna LunåWinnipeg   
 Falu RSWondervogel - Airport1274,56  
11Anna GunnarssonFireflea   
 Högbo RidklubbLoping - Spring Fever1667,99  
12Pernilla OröOklahoma   
 Team Aspvik RKOreh 64 - Repl. 4Ute.   
12Mikaela StangeRiver Dance   
 Gustavsbergs RSRubignon - CeylonUte.   
12Marie JanssonUlaniki   
 Ludvika RKFarmer - FedorUte.   
12My LagerbergSyrena   
 Borlänge RSSzkopul - MaratonUte.   
12Mikaela StangeMc Donald   
 Gustavsbergs RSD-Day - HertigenUte.   
 
till toppen

Klass 3 - Hoppning 1.10 bed. A Avd. B Preliminär
7 anmälda, 4 startande, 1 placerade
Premier
Överdomare: Stephanie Giesecke
Tävlingsledare: Anna Köpman Strandberg
Speaker: Maria Hedberg
Hoppdomare: Maria Hedberg
Banbyggare: Mikael Larsson
 
PlatsRyttareHästPremieHoppning
 UppfödareHärstamningFelTid
1John HickeyCoral contento90,00 kr 
 Märsta Ridklubb 074,41
1Stina RosenlundMondial d´Or Q90,00 kr 
 Södra Dalarnas RFCarte d´Or - Okänd071,90
 
3Karolina WickmanMerchedes of Parangons  
 Märsta RidklubbWellcome - Danny De Vito470,02
4Carolina OrrgårdeFranz Ferdinand  
 Borlänge RS 1271,51
 
till toppen

Klass 4 - Hoppning 1.25 bed. Två faser A:0/A:0 Avd. A Preliminär
18 anmälda, 14 startande, 4 placerade
Premier
Överdomare: Stephanie Giesecke
Tävlingsledare: Anna Köpman Strandberg
Speaker: Maria Hedberg
Hoppdomare: Maria Hedberg
Banbyggare: Mikael Larsson
 
PlatsRyttareHästPremieFas IFas II
 UppfödareHärstamningFelTidFelTid
1Linn TronstadEudanum Glengordon550,00 kr  
 Fryksdalens RSLaudanum xx - Lelout057,19029,60
2Karin SköldCasus400,00 kr  
 Grevagårdens RFCharisma II - Silver Look xx055,20031,71
3Cecilia RednerChloe300,00 kr  
 Täby RKCardento - Electro062,03036,09
4Mathilda KjellbergDonna Karan120,00 kr  
 Borlänge RSFeliciano - Flamingo057,18427,30
 
5Sara WintherValiant   
 Avesta RidklubbPacific - Holland457,60  
6Jennifer HolmsvedPacino Ö   
 HedemorabygdenPablo - Bayard457,84  
7John HickeyCamomill   
 Märsta RidklubbCamaro M - Looping465,23  
8John HickeyDomination   
 Märsta Ridklubb 859,65  
9Camilla Carlgren bergBuddy Holly   
 HedemorabygdenCortez - Tabac1260,83  
10John HickeyWille Malone   
 Märsta RidklubbCortez - ---1263,14  
11Terese JonsMarcoolio   
 Borlänge RSMarwin - Kaliber1265,99  
12Karolina WickmanColorado   
 Märsta RidklubbIowa - Irak E (SF)Ute.   
12Åsa LagergrenUnique   
 Märsta RidklubbNassau - NimmerdorUtg.   
12Charlotte FahlströmCassandra   
 Täby RKCardento - King of DiamondUtg.   
 
till toppen

Klass 4 - Hoppning 1.25 bed. A Avd. B Preliminär
4 anmälda, 2 startande
Överdomare: Stephanie Giesecke
Tävlingsledare: Anna Köpman Strandberg
Speaker: Maria Hedberg
Hoppdomare: Maria Hedberg
Banbyggare: Mikael Larsson
 
PlatsRyttareHästPremieHoppning
 UppfödareHärstamningFelTid
 
1Lena AnderssonA-More Ö  
 HedemorabygdenA-Dur - Bayaid464,27
2Hanna AnderssonMy Julie  
 Avesta RidklubbCardento - Amethist864,36
 
till toppen

Klass 5 - Hoppning 1.20 bed. A:0 Avd. A Preliminär
31 anmälda, 22 startande, 6 placerade
Premier
Överdomare: Stephanie Giesecke
Tävlingsledare: Anna Köpman Strandberg
Speaker: Maria Hedberg
Hoppdomare: Maria Hedberg
Banbyggare: Mikael Larsson
 
PlatsRyttareHästPremieHoppning
 UppfödareHärstamningFelTid
1Linn TronstadEudanum Glengordon1 000,00 kr 
 Fryksdalens RSLaudanum xx - Lelout058,52
2Karolina WickmanColorado700,00 kr 
 Märsta RidklubbIowa - Irak E (SF)062,88
3Terese JonsMarcoolio400,00 kr 
 Borlänge RSMarwin - Kaliber464,87
4Åsa LagergrenUnique240,00 kr 
 Märsta RidklubbNassau - Nimmerdor467,29
5Isabell KarlssonOrion140,00 kr 
 SRS HammaröUskudar des Malais - Robin Z468,75
6Jennifer HolmsvedPacino Ö140,00 kr 
 HedemorabygdenPablo - Bayard472,01
 
7Karin SköldCasus  
 Grevagårdens RFCharisma II - Silver Look xx473,29
8John HickeyWille Malone  
 Märsta RidklubbCortez - ---857,96
9Mathilda KjellbergDonna Karan  
 Borlänge RSFeliciano - Flamingo860,65
10Charlotte FahlströmCassandra  
 Täby RKCardento - King of Diamond875,78
11Cecilia RednerChloe  
 Täby RKCardento - Electro877,04
12Sara WintherValiant  
 Avesta RidklubbPacific - Holland1276,73
13Emma JonhansVodius  
 Bollnäs RSOvidius - Cavalier1669,76
14Karin SköldCambello  
 Grevagårdens RFCardento - Irco Marco1673,96
15Lina SjöbergEdison  
 Borlänge RSElectro - Urbino1790,54
16Camilla Carlgren bergBuddy Holly  
 HedemorabygdenCortez - TabacUte. 
16Emelie LundgrenGold  
 Borlänge RSAcapulco Gold - MaratonUte. 
16Johanna OlesjöViktor  
 Jump Club RSFAmpere - LambertUte. 
16Sarah GustafssonYrroll  
 Borlänge RSTroll - Riboboy xxUtg. 
16Mikaela StangeMc Donald  
 Gustavsbergs RSD-Day - HertigenUte. 
16Åke PerssonTriviant  
 Ludvika RKMetall - GregorUte. 
16Josefine JohanssonBollsjö Piraten  
 Älvdalens RKPilo Pirat - Finnstad GuttenUte. 
 
till toppen

Klass 5 - Hoppning 1.20 bed. A Avd. B Preliminär
7 anmälda, 4 startande, 1 placerade
Premier
Överdomare: Stephanie Giesecke
Tävlingsledare: Anna Köpman Strandberg
Speaker: Maria Hedberg
Hoppdomare: Maria Hedberg
Banbyggare: Mikael Larsson
 
PlatsRyttareHästPremieHoppning
 UppfödareHärstamningFelTid
1John HickeyDominatrix90,00 kr 
 Märsta RidklubbCorlando (ex Corland) - Calino086,97
1John HickeyCarex  
 Märsta RidklubbCortus - Dammen096,00
 
3Karolina WickmanMerchedes of Parangons  
 Märsta RidklubbWellcome - Danny De Vito879,66
4Lena AnderssonA-More Ö  
 HedemorabygdenA-Dur - Bayaid1276,94
 
till toppen

Klass 6 - Hoppning 1.10 bed. Två faser A:0/A:0 Avd. A Preliminär
36 anmälda, 25 startande, 7 placerade
Premier
Överdomare: Stephanie Giesecke
Tävlingsledare: Anna Köpman Strandberg
Speaker: Maria Hedberg
Hoppdomare: Maria Hedberg
Banbyggare: Mikael Larsson
 
PlatsRyttareHästPremieFas IFas II
 UppfödareHärstamningFelTidFelTid
1Karin SköldCambello600,00 kr  
 Grevagårdens RFCardento - Irco Marco066,23029,57
2Johanna OlesjöViktor400,00 kr  
 Jump Club RSFAmpere - Lambert074,36032,19
3Lina SjöbergEdison300,00 kr  
 Borlänge RSElectro - Urbino064,69034,91
4Isabell KarlssonOrion240,00 kr  
 SRS HammaröUskudar des Malais - Robin Z070,37431,07
5Josefine JohanssonBollsjö Piraten130,00 kr  
 Älvdalens RKPilo Pirat - Finnstad Gutten061,21433,25
6Emelie LindnerJunior Demand130,00 kr  
 Tierps RKSweet Demand xx - Darfas ox056,40825,47
7Pernilla OröOklahoma130,00 kr  
 Team Aspvik RKOreh 64 - Repl. 4077,50Utg. 
 
8Emelie LundgrenGold   
 Borlänge RSAcapulco Gold - Maraton461,79  
9Åke PerssonTriviant   
 Ludvika RKMetall - Gregor468,77  
10Hanna FlodströmDardeaux   
 Fagersta RKDragon - Bordeaux477,42  
11Emma JonhansVodius   
 Bollnäs RSOvidius - Cavalier861,24  
12Emelie LindnerZapha   
 Tierps RKPhaeton 812 x - National Zenith 802 xx861,89  
13Karin GustavssonEasy to love   
 Avesta RidklubbQuite Easy - Robin Z864,99  
14Mikaela StangeMc Donald   
 Gustavsbergs RSD-Day - Hertigen867,20  
15Annika GustavssonUs´leste   
 Avesta RidklubbDutchboy - Ahoy1268,69  
16Ann-Charlotte KarlssonLexus Light   
 Borlänge RSLucky Light - Bellini1270,30  
17My LagerbergBarolo   
 Borlänge RSBergamon - DavignonUte.   
17Albin OvessonCamelia von Bay   
 Sundsvalls RKCagliostro - Little BoyUte.   
17Josefin Wallin-AspPaddy Girl   
 Orsa RidklubbOkänd - okändUte.   
17Maria WeidlitzCantjano   
 Leksands RKCalato - Singer´s Tryst xxUte.   
17Emelie LundborgPatinka   
 Borlänge RSIco Sun - UriantUte.   
17Ellinor LundinCheckpoint Coban   
 Torsby RidklubbCarano - RastellUte.   
17Mikaela StangeRiver Dance   
 Gustavsbergs RSRubignon - CeylonUte.   
17Matilda JonssonRodzter   
 Borlänge RKRoderik - NepalUte.   
17Emelie LundborgLudwig van B 2   
 Borlänge RSLe Roi - Arames xxUte.   
 
till toppen

Klass 6 - Hoppning 1.10 bed. A Avd. B Preliminär
12 anmälda, 9 startande, 3 placerade
Premier
Överdomare: Stephanie Giesecke
Tävlingsledare: Anna Köpman Strandberg
Speaker: Maria Hedberg
Hoppdomare: Maria Hedberg
Banbyggare: Mikael Larsson
 
PlatsRyttareHästPremieHoppning
 UppfödareHärstamningFelTid
1Karolina WickmanMerchedes of Parangons90,00 kr 
 Märsta RidklubbWellcome - Danny De Vito070,53
1Sara HagaZowat CL90,00 kr 
 Team Aspvik RKOvidius - Calvin Z070,39
3John HickeyCoral contento90,00 kr 
 Märsta Ridklubb 467,90
3Louise SiljeholmLittle Feather90,00 kr 
 Södra Dalarnas RFFeliciano - Quite Easy476,23
3Lena AnderssonA-l´right Ö90,00 kr 
 HedemorabygdenA-Dur - Bayard470,67
 
6Sandra LarssonLudwig  
 Borlänge RSLucky Time - Sidney1083,06
7Stina RosenlundMondial d´Or Q  
 Södra Dalarnas RFCarte d´Or - Okänd1189,59
8Carolina OrrgårdeFranz Ferdinand  
 Borlänge RS 1654,83
9Stina PerssonQuite Sun Blaze  
 Söderhamnsort. RFQuite Easy - Marco MitrasUte. 
 
till toppen

Klass 7 - Hoppning 1.00 bed. Två faser A:0/A:0 Avd. A Preliminär
18 anmälda, 16 startande, 4 placerade
Premier
Överdomare: Stephanie Giesecke
Tävlingsledare: Anna Köpman Strandberg
Speaker: Maria Hedberg
Hoppdomare: Maria Hedberg
Banbyggare: Mikael Larsson
 
PlatsRyttareHästPremieFas IFas II
 UppfödareHärstamningFelTidFelTid
1Karin GustavssonEasy to love55,00 kr  
 Avesta RidklubbQuite Easy - Robin Z058,90031,50
2Pernilla OröOklahoma55,00 kr  
 Team Aspvik RKOreh 64 - Repl. 4053,99433,41
3Annika GustavssonUs´leste55,00 kr  
 Avesta RidklubbDutchboy - Ahoy060,84435,03
4Sandra LarssonLudwig55,00 kr  
 Borlänge RSLucky Time - Sidney060,40437,13
 
5Emelie LindnerZapha   
 Tierps RKPhaeton 812 x - National Zenith 802 xx451,77  
6Emelie LindnerJunior Demand   
 Tierps RKSweet Demand xx - Darfas ox451,93  
7Josefin Wallin-AspPaddy Girl   
 Orsa RidklubbOkänd - okänd452,52  
8Hanna FlodströmDardeaux   
 Fagersta RKDragon - Bordeaux466,53  
9Mikaela StangeRiver Dance   
 Gustavsbergs RSRubignon - Ceylon851,38  
10Linda FelldinJouce   
 Gagnefs RKMarino - Bratin853,09  
11Maria WeidlitzCantjano   
 Leksands RKCalato - Singer´s Tryst xx859,10  
12My LagerbergBarolo   
 Borlänge RSBergamon - Davignon862,20  
13Maria HäggbladAbsolut   
 Falu RidklubbAmani - Graf Fackel Z862,50  
14Albin OvessonCamelia von Bay   
 Sundsvalls RKCagliostro - Little Boy873,90  
15Marielle HenrikssonTell me Lord   
 Borlänge RSLandlord - Okänd1275,37  
16Ann-Charlotte KarlssonLexus Light   
 Borlänge RSLucky Light - Bellini1675,60  
 
till toppen

Klass 7 - Hoppning 1.00 bed. A Avd. B Preliminär
7 anmälda, 6 startande, 2 placerade
Premier
Överdomare: Stephanie Giesecke
Tävlingsledare: Anna Köpman Strandberg
Speaker: Maria Hedberg
Hoppdomare: Maria Hedberg
Banbyggare: Mikael Larsson
 
PlatsRyttareHästPremieHoppning
 UppfödareHärstamningFelTid
1Maria HäggbladNon Diki90,00 kr 
 Falu RidklubbNon Stop R - Maraton061,40
1Ulrika JohanssonPure Poison90,00 kr 
 Märsta RidklubbOrlando - Marwin059,65
 
3Lena AnderssonA-l´right Ö  
 HedemorabygdenA-Dur - Bayard459,97
4Stina PerssonQuite Sun Blaze  
 Söderhamnsort. RFQuite Easy - Marco Mitras1260,10
5Angelica LundinVan Gills  
 Gävle RSLipton - Chess (SWB)Ute. 
 John HickeyCoral contento  
 Märsta Ridklubb   
 
till toppen

Klass 8 - Hoppning 1.00 bed. Två faser A:0/A:0 Avd. A Preliminär
36 anmälda, 28 startande, 7 placerade
Premier
Överdomare: Stephanie Giesecke
Tävlingsledare: Anna Köpman Strandberg
Speaker: Maria Hedberg
Hoppdomare: Maria Hedberg
Banbyggare: Mikael Larsson
 
PlatsRyttareHästPremieFas IFas II
 UppfödareHärstamningFelTidFelTid
1Pernilla OröOklahoma110,00 kr  
 Team Aspvik RKOreh 64 - Repl. 4062,30033,60
2Ulrika AsplundLindqvistRoselin110,00 kr  
 Leksands RKLaurin - Tabac064,40034,50
3Therese LindqvistQuite Sharp110,00 kr  
 Falu RidklubbSharp Matt - Roi Danzig070,40046,50
4Linnéa BobergHamilton110,00 kr  
 Falu RSVibrante - Diligo XX059,60431,20
5My LagerbergBarolo110,00 kr  
 Borlänge RSBergamon - Davignon063,90434,00
6Petra WinbergDon Chess110,00 kr  
 Leksands RKFeliciano - Eloge065,20436,20
7Jessica ErikssonTartini110,00 kr  
 Ludvika RKSharp Matt (GB) - Mukaddamah(USA)060,90437,10
 
8Susanne HjerpePhileas Fogg   
 Säterbygdens RKQuite Easy - Passepartout062,30439,50
9Albin OvessonCamelia von Bay   
 Sundsvalls RKCagliostro - Little Boy058,30446,80
10Emelie LundgrenGold   
 Borlänge RSAcapulco Gold - Maraton053,30547,90
11Mikaela StangeMc Donald   
 Gustavsbergs RSD-Day - Hertigen057,00832,90
12Louise SvantesRuffino   
 Rommeheds SKRobin Z - Hostrup055,90834,20
13Maria ErikssonZorrino   
 Ludvika RKCardento - Kaliber064,90838,10
14Ida BrömsCollin   
 Leksands RKClaudio´s Son - Landlord053,00840,60
15Malin JanssonR. Quatron Dice   
 Borlänge RKZeoliet - Amulet062,50950,60
16Ann-Charlotte KarlssonLexus Light   
 Borlänge RSLucky Light - Bellini060,201661,10
17Mikaela StangeRiver Dance   
 Gustavsbergs RSRubignon - Ceylon054,40Ute. 
18Sandra LarssonLudwig   
 Borlänge RSLucky Time - Sidney461,90  
19Louise SvantesZamina   
 Rommeheds SKLandlord - Nepal462,40  
20Marielle HenrikssonTell me Lord   
 Borlänge RSLandlord - Okänd463,00  
21Ann-Katrin JohanssonFair Ellen (67) (SWB)   
 Falu RSRobin Z - Feliciano468,00  
22Annelie JonassonZtrannpilten   
 Leksands RKBeach Boy - Neapel468,80  
23Janice WiklundKolarbo Nickan   
 Rättviks RKNick Spender - Clipper Scott578,60  
24Sofia SvedlundToys Celiman   
 Borlänge RKMarco Mitras - Caracas867,40  
25Josefin HellbomOvina   
 Ovansjö RSArrlik - Gandalf Grå977,60  
26Malin BobergRomana   
 Falu RSRegazzoni - Maat1259,30  
27Johanna StrömbergHallo Leo   
 Säterbygdens RKLeopardos - HalloUte.   
27Kajsa PerssonTerioso   
 Nora RSFNassau - GuriosoUte.   
 
till toppen

Klass 8 - Hoppning 1.00 bed. A Avd. B Preliminär
12 anmälda, 8 startande, 2 placerade
Premier
Överdomare: Stephanie Giesecke
Tävlingsledare: Anna Köpman Strandberg
Speaker: Maria Hedberg
Hoppdomare: Maria Hedberg
Banbyggare: Mikael Larsson
 
PlatsRyttareHästPremieHoppning
 UppfödareHärstamningFelTid
1Richard FergussonAlley Cat90,00 kr 
  Arrlik - Tim the Tiger xx062,90
1Sara HagaZowat CL90,00 kr 
 Team Aspvik RKOvidius - Calvin Z061,30
1Stina RosenlundMondial d´Or Q90,00 kr 
 Södra Dalarnas RFCarte d´Or - Okänd061,70
 
5Terese JonsKortez-P  
 Borlänge RSCorleone Z - Koncert460,10
5Ulrica DilenAsta (SWB)  
 Hofors RSArrlik - Eminent463,70
7Fredrik LarssonSvennis  
 Västerås RS 1268,30
8Lina SjöbergDewil  
 Borlänge RSWest - Emetic1676,50
 John HickeyCoral contento  
 Märsta Ridklubb   
 
till toppen

Klass 9 - Hoppning 1.00 bed. Clear Round Preliminär
47 anmälda, 40 startande, 9 placerade
Överdomare: Stephanie Giesecke
Tävlingsledare: Anna Köpman Strandberg
Speaker: Maria Hedberg
Hoppdomare: Maria Hedberg
Banbyggare: Mikael Larsson
 
PlatsRyttareHästPremieHoppning
 UppfödareHärstamningFelTid
1Ulrika AsplundLindqvistRoselin  
 Leksands RKLaurin - Tabac067,60
1Albin OvessonCamelia von Bay  
 Sundsvalls RKCagliostro - Little Boy059,70
1Ida BrömsCollin  
 Leksands RKClaudio´s Son - Landlord064,70
1Josefin HellbomOvina  
 Ovansjö RSArrlik - Gandalf Grå060,30
1Petra WinbergDon Chess  
 Leksands RKFeliciano - Eloge063,70
1Sandra BjörnNeuton  
 Hofors RSNarew xx - Rebel Z066,60
1Micaela Erikssonbalou  
 Gävle PKbaloubet du rouet - laeken064,40
1Emelie LundgrenGold  
 Borlänge RSAcapulco Gold - Maraton054,00
1Louise SvantesZamina  
 Rommeheds SKLandlord - Nepal061,70
 
10Susanne HjerpePhileas Fogg  
 Säterbygdens RKQuite Easy - Passepartout466,10
10Louise SvantesRuffino  
 Rommeheds SKRobin Z - Hostrup462,60
10Ann-Katrin JohanssonFair Ellen (67) (SWB)  
 Falu RSRobin Z - Feliciano468,60
10Linnéa BobergHamilton  
 Falu RSVibrante - Diligo XX463,30
10Åke PerssonTriviant  
 Ludvika RKMetall - Gregor463,50
10Ulrica DilenAsta (SWB)  
 Hofors RSArrlik - Eminent463,40
10Fredrik LarssonSvennis  
 Västerås RS 468,60
17Therese LindqvistQuite Sharp  
 Falu RidklubbSharp Matt - Roi Danzig571,20
18Richard FergussonAlley Cat  
  Arrlik - Tim the Tiger xx779,30
18Ulrika JohanssonPure Poison  
 Märsta RidklubbOrlando - Marwin778,30
18Kajsa PerssonTerioso  
 Nora RSFNassau - Gurioso778,10
18Jessica ErikssonTartini  
 Ludvika RKSharp Matt (GB) - Mukaddamah(USA)778,50
22Maria HäggbladNon Diki  
 Falu RidklubbNon Stop R - Maraton866,00
22Malin JanssonR. Quatron Dice  
 Borlänge RKZeoliet - Amulet866,90
24Annelie JonassonZtrannpilten  
 Leksands RKBeach Boy - Neapel986,70
25Carolina OrrgårdeFranz Ferdinand  
 Borlänge RS 1180,40
26Malin BobergRomana  
 Falu RSRegazzoni - Maat1684,70
27My LagerbergBarolo  
 Borlänge RSBergamon - Davignon1788,50
28Ann-Charlotte KarlssonLexus Light  
 Borlänge RSLucky Light - Bellini1891,10
28Janice WiklundKolarbo Nickan  
 Rättviks RKNick Spender - Clipper Scott1877,40
30Helena PerssonKolarbo Troll  
 Gagnefs RKTroll Jahn - Jerker2694,00
30Sandra LarssonLudwig  
 Borlänge RSLucky Time - Sidney2693,40
32Sofia AlexanderssonEtrudo  
 Falu RS 29135,70
32Terese JonsKortez-P  
 Borlänge RSCorleone Z - Koncert29118,60
34Veronica NygårdhSonja Colleen  
 Skästa RCLandlord - Sky Boy xxUtg. 
34Charlotte LindgrenHerr Larsson  
 Skästa RCPablo - KaliberUtg. 
34Sofia SvedlundToys Celiman  
 Borlänge RKMarco Mitras - CaracasUte. 
34Johanna StrömbergHallo Leo  
 Säterbygdens RKLeopardos - HalloUte. 
34Frida EngströmTessina  
 Hofors RSTestarossa - CeylonUte. 
34Sanna EngströmBets  
 Hofors RSBillion xx - LesterUte. 
34Lina SjöbergDewil  
 Borlänge RSWest - EmeticUte. 
 
till toppen

Equipe - Datasystem för ridsport