Hoppa till sidans innehåll

BoRS ryttares tävlingsresultat 2013 och tidigare


Maila gärna in dina tävlingresultat så vi kan lägga in dem här. (This is a mailto link)



Bollnäs RS 12 okt 2013

L:A

Caroline Lundin - Rebecka, 1:a

MsvB

Caroline Lundin - Rebecka, 1:a

Ella Nilsén - Shade, 2:a 

 

 

Falu RS 12 okt 2013

120

Terese Jons - Casperdina MP, 1:a

Terese Jons - Marcoolio, 2:a

130

Terese Jons - Feengold, 2:a

 

Avesta Ridklubb 15 Sep 2013

L:C
Linn Grahn - Evita H.R, 3:a

L:B
Minna Lindström - Anne, 3:a
Elsa Berggren - Pain Riche, 3:a
Ella Nilsén - Shade, 1:a

L:A med DM
Elsa Berggren - Pain Riche, 3:a
Ella Nilsén - Shade, 2:a

 

 

Leksands Ridklubb 25 Aug 2013

L:C Ponnyallsvenskan Div 2 Norra, 1:a

 (Troy Lindström, Minna Lindström, Samuel Lindström, Mikael Grahn)

L:C Ponnyallsvenskan Div 2 Norra, 6:a

 (Minna Lindström, Louise Johansson, Troy Lindström, Linn Grahn)

L:C Minna Lindström - Axells Sitting Bull, 3:a

L:C Troy Lindström - Lunnalyckans Tabasco, 2:a

L:C Louise Johansson - Linzarna Iwe, 3:a

L:C Linn Grahn - Evita H.R, 5:a

L:B Elsa Berggren - Pain Riche, 3:a

L:A Caroline Lundin - Rebecka, 1:a

L:A Ella Nilsén - Shade, 3:a

 

Vingåkers RF 27-30 Juni 2013

L:A Samuel Lindström - Eirian Bright Light, 2:a

MSV:B Samuel Lindström - Eirian Bright Light, 2:a

L:B Minna Lindström - Anne, 2:a

L:B AvdB Linn Grahn - Evita, Felfri

L:B AvdB Linn Grahn - Evita, Felfri

L:A Caroline Lundin - Rebecka, 1:a

L:A Caroline Lundin - Rebecka, 3:a

MSV:B Caroline Lundin - Rebecka, 1:a

 

Jump Club RF 12 maj 2013

MSV:B         Caroline Lundin - Rebecka, 1:a

 

Insjöns RK 4 maj 2013

L:C             Troy Lindström - Benjamin, 1:a 

L:B             Troy Lindström - Benjamin, 1:a

 

Smedjebackens RS 28 april 2013

LA:1            Annelie Pettersson - Curioso Salvatella, 1:a

LB:1            Annelie Pettersson - Curioso Salvatella, 4:a

 

Storviks RK 17 mars 2013

L:D             Meja Åhlberg - Queen, felfri CR

 

Svärdsjö RK 9 mars 2013

LC:1           Meja Åhlberg - Queen, 2:a

 

Högbo RK 16 februari 2013

1.00           Elsa Berggren - Pedro, 3:a

 

Gävle RS 10 februari 2013

LB:1           Jelena Erikjans - Romany Real Deal, 4:a   

 

Högbo RK 20 januari 2013

LB:1           Jennie Erikjans - Svennis, 2:a 

 

Svärdsjö RK 16 september 2012

L:D            Terese Jons - Golden Star, felfri CR 

L:C            Louise Johansson - Linzarna Iwe, 5:a

L:C            Jelena Erikjans - Svennis, 3:a

L:B            Wilma Karlsson - Gizmo, 1:a

L:B            Fanny Back - Haversteins Golden Lady II, 3:a

BoRS lag kom tvåa i denna andra omgång av div.2.

 

Storbyns RF 15 september 2012

LC:1           Lina Strand - Prins, 1:a

 

Salaortens RF 3 juni 2012

1.10           Malin Olsson - Irija, 2:a  

 

Gävle RS 20 maj 2012

LC:2           Annelie Pettersson - Curioso Salvatella, 2:a

 

Falu RK 15 april 2012

LC:1           Annelie Pettersson - Il Divo, 2:a

 

Fagersta RK 9 april 2012

1.10           Emelie Andersson - Zillah, 1:a

1.10           Karin Gustavsson - Easy to love, 2:a

1.10           Malin Olsson - Irija, 6:a

1.20           Terese Jons - Casperdina MP, 4:a

1.20           Terese Jons - Marcoolio, 6:a 

 

Heby RK 12 februari 2012

L:B            Linda Strandberg - Kim, 1:a

 

Södertälje RK 14 oktober 2011

0.80          Linda Strandberg - Kim, 1:a

 

Falu RS 9 oktober 2011

0.80          Louise Johansson - Haverstains Golden Lady II, felfri CR

 

Falu RS 8 oktober 2011

1.00          Linda Pettersson - Miss Behave, felfri CR

1.00          Julia Munter Andersson - Zorrino, felfri CR

1.20          Terese Jons - Feengold, 7:a

1.30          Terese Jons - Marcoolio, 2:a

1.30          Terese Jons - Feengold, 3:a

 

Orsa RK 18 september 2011

LB:1          Karin Haglund - Hallo Leo, 1:a

 

Leksands RK 17 september 2011

1.00           Mia Nylund - Munsboro Willy, 3:a

0.90           Mia Nylund - Munsboro Willy, felfri CR

1.10           Alexandra Kock - Create Glory, debut med 4 fel

 

Insjöns RK 4 september 2011

L:B            Emilia Kock - Kanasta, 1:a

 

Insjöns RK 3 september 2011

1.00          Alexandra Kock - Create Glory, vinnande unghäst

 

Falu RK 5 juni 2011

1.00          Alexandra Kock - Create Glory, vinnande unghäst

0.90          Alexandra Kock - Create Glory, felfri CR

 

Svärdsjö RK 28 maj 2011

L:C            Emilia Kock - Kanasta, 1:a

L:B            Emilia Kock - Kanasta, 2:a

 

Falu RS 18-21 maj 2011

1.10           Lina Sjöberg - Edison, 5:a

1.10           Malin Olsson - Irija, 8:a

1.10           Linda Pettersson - Carey Nygaard, 12:a

1.20           Amanda Kjellberg - Elegante van de Warande, vinnande unghäst

1.30           Terese Jons - Casperdina, 17:e

1.40           Amanda Kjellberg - Donna Karan, 1:a

1.40           Amanda Kjellberg - Donna Karan, 3:a

 

Hedemorabygdens RK 21 maj 2011

LA:1           Karin Haglund - Hallo Leo, 3:a

 

Leksands RK 8 maj 2011

L:C            Emilia Kock - Kanasta, 6:a 

L:D            Emilia Kock - Kanasta, felfri CR 

Leksands RK 7 maj 2011

0.90           Alexandra Kock - Create Glory, felfri CR

 

Falu RK 23 april 2011

0.80           Alexandra Kock - Create Glory, felfri CR

 

Svärdsjö RK 12 mars 2011

LC:1           Jelena Erikjans - Romany Real Deal, 1:a

 

Nordhallands RK 10 oktober 2010

1.00            Pernilla Mets - Rocky Boy, 1:a

 

Falu RS/Svedens PK 10 oktober 2010

L:C             Sandra Larsson - Minolta, vinnande ungponny   

  

Bulycke RF 3 oktober 2010

0.90            Pernilla Mets - Rocky Boy, felfri CR

1.00            Pernilla Mets - Rocky Boy, 1:a

 

Falu RK 25 september 2010

0.90            Malin Jansson - R. Quatron Dice, 2:a

1.00            Pernilla Mets - Rocky Boy, 4:a

 

Säterbygdens RK 19 september 2010

1.00            Pernilla Mets - Rocky Boy, 1:a

1.00            Mathilda Eriksson - Irco Aubiose, 6:a

1.00            Sandra Larsson - Ludwig, 8:a

Laget i Div.II kom på en 4:e plats och ligger 2:a inför sista omgången.

 

Orsa RK 7-8 augusti 2010

L:B              Emma Bossel - Moonlit Pommery, 1:a

L:B              Emma Bossel - Pigalle, 5:a

L:A Derby    Emma Bossel - Pigalle, 3:a        

Uppdaterad: 04 MAR 2014 13:00
Skribent: Anna-Karin Böhlin

SISU_Webb_IF_190X190_samverkan

 
Borlängevapen färg 2x10cm i jpg-format


LF-logga

 

 SafetySystemLogga

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Kontakt Webmaster
Om något ska in på hemsidan skickas detta till Anna-Karin Böhlin via e-post, This is a mailto link

Postadress:
Borlänge RS - Ridsport
Travek Redovisningsbyrå, Box 1958
79119 Falun

Kontakt:
Tel: [saknas] Information
E-post: This is a mailto link

Se all info